Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan fejlesszem a C++...

Pawel166 kérdése:

Hogyan fejlesszem a C++ skilljeimet?

Figyelt kérdés

Most végeztem az informatika érettségivel (előrehozott, tehát még gimis vagyok) és eléggé érdekel a C++.

Milyen módon fejlődjek benne szerintetek?


2022. máj. 25. 18:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Először fontos lenne tudni hogy milyen szinten vagy (mit tanultatok C++-ból eddig) mivel egyértelműen nem olyan dolgokba érdemes beleevágni ami nehéz és beletörik a bicskád. Úgy egy picivel pontosabban lehetne belőni azt hogy mivel kezdj el foglalkozni.
2022. máj. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ezeket tudom eddig:

-txt fájl beolvasása

-adatok kiírása txt fájlba

-if/else használata

-for és while használata

-függvény készítés

-adatok eltárolása mátrixban

2022. máj. 25. 18:50
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezek már egész jó alapok. Ezek után érdemes megtanulni még pár egyszerűbb dolgot pl. do while ciklus, switch-case, struct, enum, az összes változó típus és sorolhatnám tovább. Utána vannak haladóbb dolgok mint a láncolt lista, bináris fa, ezek bejárása és ezekben elemkeresés, rekurzió, rendezések stb.

Ha nagyon érdekel és nem riadsz el egy egyetemi jegyzettől akkor ajánlom az ELTE jegyzetét:


[link]


Valamint ha egy hosszabb videó után se unod meg akkor ajánlom a figyelmedbe ezt:


https://www.youtube.com/watch?v=8jLOx1hD3_o


Hosszú, de minden benne van amit tudnod érdemes, hogyha ezen a nyelven szeretnél később fejleszteni valamit(persze a természettudományos és matematikai ismereteket nem pótolja :D).


Gyakorlatban pedig valami egyszerű projektet találnék ki ami érdekel akár játék készítése terminálba, akár hardveres projekt (igen C++-al azt is lehet) vagy sok egyéb egyszerű dolog mint pl. a négy alapművelettel működő számológép. A lényeg igazából azt hogy érdekeljen amit csinálsz.


Ha valami segítség kéne akkor nyugodtan írj privátot és megpróbálok segíteni.

2022. máj. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok. Egy dolog még lemaradt:


[link]

2022. máj. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!