Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Weboldalamhoz szeretnék appot...

Weboldalamhoz szeretnék appot készíteni. Milyen Open-soruce lehetőségek vannak?

Figyelt kérdés

Első körben annyi kellene hogy megnyitja a weboldalt, + értesítéseket küld és felhasználónevet tárol. Gondolom biztos van 1000+1, az érdekelne hogy ti használtok-e ilyet, melyiket ajánlanátok, melyik eszik a legkevesebbet.


php-js-MariaDB alapú weboldal, androidra, esetleg iOS-re ha van.



2022. máj. 30. 10:41
 1/9 anonim ***** válasza:
66%

Én Django-t használok, szerver oldalon pythonban kell programozni és maria db van mögötte.

Kicsit szokatlan a logikája, viszont számomra áttekinthetőbb mint a php-s dolgok.

2022. máj. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Flutter, React Native, Kotlin, Java.
2022. máj. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
45%
Az ilyen appok fejlesztőit tudnám felrúgni. Minek app ha csak a weboldalt nyitja meg? Vagy csinálsz egy normális natív appot, vagy nem. Fekáliát ne adj ki a kezedből!
2022. máj. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
#3 a cél az, hogy kapjanak értesítéseket a felhasználók, de ne kelljen a UI-t újra leprogramozni.
2022. máj. 30. 11:55
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

#3: Mert a mobiltelefonos szféra már csak ilyen.

Míg PC-n évtizedek óta az a trend, hogy minden költözzön át a webre, legyen minden egy darab böngészőből elérhető. Ezt legelőször az e-maileknél tapasztalhattuk meg, ma már levelezőklienst kb. a felhasználók 1%-a használ. (Munkahelyi szférában persze ennél jóval nagyobb az arányuk, és ennek jó oka van.) Erre megjelentek az "okostelefonok", és egyből mindenre legyen külön alkalmazás. Én sem teljesen értem a két, egymásnak tökéletesen ellentmondó trend okait, de gyanítom, a mobilos szférában ennek egyik oka a kényelem: a felhasználó lusta. Telefonon kevésbé szívesen indítanak böngészőt, ott ha nem érhető el valami egyetlen ujjmozdulattal, az már eleve sokaknak felejtős. Akkor is, ha semmi extrát nem ad, csak bedob egy weboldalt.

2022. máj. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

“Én sem teljesen értem a két, egymásnak tökéletesen ellentmondó trend okait, de gyanítom, a mobilos szférában ennek egyik oka a kényelem: a felhasználó lusta.”


Szerintem pont ez van mögötte. Kényelmesebb pl. egy ebay figyelő alkalmazás, ami a háttérben fut és tilinkózik, ha talál új a kívánságnak megfelelő cuccot, míg számítógépen elég ha ott a böngésző.

2022. máj. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
92%

"#3 a cél az, hogy kapjanak értesítéseket a felhasználók"


És erre minek app, ami csak egy headless chrome lenne egyébként is?

2022. máj. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

4# Nem erre valóak a Web Push Notificationok?


Azaz, hogy akár ugyan úgy kapj notifikációt, mint egy appból, ami egy sima weboldalról jön?


Félig meddig tényleg kérdezem, nem állítom, mert kezdő vagyok és még annyira nem ástam bele a témába, de mintha ilyet olvastam volna róla, hogy már ez is lehetséges az IOS és Androidnál is.

2022. máj. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
#8 tehát akkor is kap értesítést, ha épp nem futtatja a chromeot? Mint egy Vibernél pl.?
2022. máj. 31. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!