Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyire hasznos a folyamatábr...

Mennyire hasznos a folyamatábra tudás, baj ha ezt programkészítésnél nem használom?

Figyelt kérdés

Még első félév folyamán tanították programozás alapjain egyetemen, hogy minden programhoz és ciklushoz, milyen módon kell folyamatábrát készíteni. De ez nekem mindig plusz teher volt, mert már legtöbbször összeállt a fejemben mit szeretnék, és legtöbbször csak az időt töltögettem azzal, hova, mit kötözgetek az ábrán. Komolyabb program esetén meg inkább átláthatatlanná tenne, egy-egy ilyen.

Az lenne a kérdésem, hogy ez munkahelyen mennyire bevett szokás? Mennyire hátrány? Vagy érdemes ráerőltetni magam, ezek alapján programot írni?



2022. jún. 9. 21:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Amíg egyszerű kis tanulóprogramot írogatsz egyedül, addig valóban semmi értelme, de megtanulni csak így lehet.

Majd ha komplex alkalmazásokban egy bonyolult algoritmust kell megvalósítani egy homályos igényből, azt elmagyarázni más fejlesztőknek (pl a juniornak, aki majd megvalósítja), QA-nak, PO-nak, ügyfeleknek, akkor majd látod hasznát.

2022. jún. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
21%

" Komolyabb program esetén meg inkább átláthatatlanná tenne, egy-egy ilyen."


Az a gond, hogy ennek éppen az ellenkezője igaz.

2022. jún. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is ugyanez volt az osztály és szekvencia diagramokkal, hogy kezdetben azt hittem óriási hülyeség, majd rájöttem, hogy ha az elején jól megtervezem a programot akkor nem csak az implementálás lesz gyerekjáték (mert szinten gondolkodás nélkül tudod már UML diagrammok alapján csinálni), de a kód is jobb minőségű lesz.


Meg sokkal egyszerűbb szekvencia diagrammra vissza menni és ott megnézni mi hogy működik ha később visszaakarsz térni valamire, mint a kódban bogarászni, hogy mi mikor mit hív.

2022. jún. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Maga a folyamatábra ma már kissé elavult (az még igazán a nem strukturált nyelvekhez volt igazán használható). De az a szemlélet mód ami egy folyamatábrán szerepel az nagyon hasznos. A folyamatábra segít elképzelni, vizualizálni, hogy mi történik, milyen úton és hogyan történik a program végrehajtása. Sok esetben nincs más. Nyilván egy "printf ("Hello, World!\n");" programhoz nem fog senki folyamatábrát készíteni. De vannak olyan össszetebb esetek amikor kell. Szintén hasznos ha be kell mutatni egy laikusnak, hogy hogyan működik a program, és mikor milyen felhasználói beavatkozásra van szükség és miért ott és miért arra. Nagyon látványos tud lenni. És rengeteg esetben megkönnyíti a felhasználó életét (és a sajátodét is, mert nem kell az r=1 felhasználói szinten lévő kérdésekre válaszolni állandóan, hogy "most itt hova kattintsak?").
2022. jún. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Az a gond, hogy az egyetemi oktatás alatt pont a lényegi részt hagyják ki, hogy mikor, mire jó. Például ezeket a tervezési típusokat is csak elméleti szinten vettük előadáson. Gyakorlaton sosem került elő, még említés szinten sem. Zh-k alatt meg nincs annyi idő, hogy még ábrákat rajzolgassak, ezért sokszor feleslegesnek érződött nekem. De akkor csak rá kell erősíteni erre.

#3 Nekem az UML-el nincs bajom, tervezéskor jól jött, és aktívan használom. Főleg az algoritmust leíró diagrammok voltak kérdésesek nekem mindig.

2022. jún. 11. 07:48
 6/6 anonim ***** válasza:

5#


BME Mérnökinfón is elsőnek elméletben jönnek elő, majd azt követő tantárgyak olyan sokat kellene rajznod/értelmezned, hogy nagyon megunnád őket.


Nálatok is biztos van ilyen.

2022. jún. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!