Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van valamilyen YouTube videós...

PLTEAM kérdése:

Van valamilyen YouTube videós aki magyar, és elmondja hogyan kell c++ban ablakos alkalmazást csinálni és még vannak ilyen fajta videói?

Figyelt kérdés

2022. júl. 6. 17:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%
Milyen ablakos alkalmazásra gondolsz? És miért kell youtube és miért magyar?
2022. júl. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Amit meg lehet nyitni alkalmazás, például egy számológép vagy játék. Azért magyar kell, mert angolból, csak keveset tudok.És benne van a kérdésben. azért kell, hogy elmondja hogyan kell, de lehet az egy weboldal is csak magyarul mondja, írja le.
2022. júl. 6. 18:04
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Na így már kicsit közelebbi. Operációs rendszer? Mert ez részben oprendszer függő is. Windows v. Linux v. Android?
2022. júl. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Windows.
2022. júl. 6. 18:10
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vagy tök kezdő C++-ban akkor pl.:


[link]


Van eg yilyen könyv, hogy "windows programozás alapjai"


Esetleg ez: [link]

2022. júl. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Most még csak tanulom:) Csak összegyűjtöm közbe, hogy hogyan kell ezeket.
2022. júl. 6. 18:21
 7/14 anonim ***** válasza:
79%

Először érdemes megtanulni a C-t meg a konzolos alkalmazások használatát, utána a C++ -t konzolban, és csak utána ajánlott grafikus asztali alkalmazásokat írni. Régebben én is elkövettem ezt a hibát, bár én akkoriban szinte nulla tudással akartam Javafx alkalmazást írni Java-ban :)


Szóval így tapasztalatból mondom, hogy először az alapok, és csak utána jöhetnek a komolyabb dolgok.

2022. júl. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Most jelenleg már tanultam pythont, HTML-t, Most C++ban az Operátort nézegetem(konzolban), ablakos cuccokat késöbb akarok
2022. júl. 6. 19:40
 9/14 anonim ***** válasza:
73%

De mielőtt nekiugrasz a C++ - nak, előtte vedd át a C alapokat, mert az gyakorlatilag a C++ -hoz a nulladik lépés.


Meg azért azt is vedd figyelembe, hogy a Python ég és föld a C++ -hoz képest.


Meg egyébként Pythonban is csinálhatnál asztali appot, sokkal könnyebb lenne, igaz nem kapnál olyan erőteljes sebességet, de legalább könnyebben tudnál kódolni.

2022. júl. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Először is szükséged lesz középszintű C++ tudásra, mert másképp ez nem fog menni. Ha ez megvan, én nem ajánlom a winapi funkciókkal való ablakfejlesztést, ahogy azt előbb írták, mert feleslegesen kompilákt és csak windowsra fog működni.


Hamár egyszer dolgozol, akkor van 2 nagyon elterjedt cross-platform könyvtár ezekre: Qt, wxWidgets. Én a wxWidgets-et preferálom, de a Qt a legelterjedtebb és az tudja a legtöbbet. Mind2-höz van egy csomó példa, komplett teszt alkalmazások, amiket eltudsz indítani és átnézni a forráskódot, kb minden fajta item-re. Ha netán segít ittvan egy alkalmazás amin dolgozom saját magam számára (wxWidgets), ha megvan a tudásod ebből tudsz koppintani dolgokat magadnak: [link]


Magyarul pedig a leírásokat/videókat felejtsd el, magyarul kb sz.r sincs. Sajnos ez van.

2022. júl. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!