Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyi idő alatt, illetve...

Mennyi idő alatt, illetve ellehet otthoni tanulassal olyan szintre jutni, hogy pályázhassak junior állásokra?

Figyelt kérdés

Vendéglatásban dolgoztam, utána könyveltem egy rövid ideig. Van már egy Bsc diplomám (gazdálkoás és menedzsment). Nem vagyok egy informatikus alkat, ráadásul nő vagyok. Viszont jól megy az angol és nagy motivációm van a tanulásra, mivel szeretnék pályát módosítani.


Foglalkoztam egy keveset HTML/CSS/JavaScript programozással és computer sience témában hallgatok mostanában sokat. Python programozással kezdtem el még foglalkozni, úgy érzem, erre szeretném inkább a hangsúlyt fektetni és nem a weblap készítésre.


A fő kérdésemen kívül szívesen fogadok még tanacsokat, ajánlásokat study material témában. Sajnos pénzem nincs bootcamp-re, tanfolyamra. Lehetséges otthon használható tudást összeszedni?



2022. júl. 17. 14:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%

Kb 3 Udemy korzus és összeraksz pár weboldalt/appot akármit, amivel demonstrálni tudod a tudásod.


Esetleg még azt is megpróbálod, hogy jelentkezel egy egyetemi szakra pl.: BME mérnökinfó, mert jó a neve és rögtön passziváltatod magad, de elkezdesz diákmunkákra jelentkezni.


A munkáltatóknál azt mondod, hogy már a vége fele vagy, de akármilyen okok miatt (valamit kitalálsz) passzivizáltattad magad és rettenetesen egyszerűen találsz munkát, mert kevés tényleg jó diák van, aki 1-1 frameworkben jártam és tényleg képes már használható dolgokat produkálni viszonylag hamar.


Majd ha van munkatapasztalatod ott hagyod az egyetemet és keresel egy főállást, ami már egyszerűbb lesz tapasztalattal.

2022. júl. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Állásjelentkezés szempontjából:

-Mivel van diplomád ezért jó eséllyel nem dobják egyből kukába az önéletrajzodat majd ha elkezdesz jelentkezni állásokra.

-A CV-t kell majd jól megfogalmazni vagy a motivációs levelet, hogy pl. gazdálkodás és menedzsment képzésed és a munka világában szerzett tapasztalatod alapján eszméltél arra, hogy mennyire elengedhetetlen a megfelelő programozási ismeret a mindennapokban és mennyivel hatékonyabbá lehet tenni a munkavégzést az alapos programozási ismeretek felhasználásával, vagy valami hasonló bullshit szöveget, hogy látszódjon a motiváció, illetve nem csak azért akarsz programozó lenni mert a szomszéd 10x annyit keres otthon ülve informatikusként mint te.

-Szükséges, hogy a tudásodat igazolni tudd, amit legegyszerűbben úgy tudsz megtenni, ha a projekteidet feltöltöd egy nyilvános repositoryba pl: github, bitbucket repo stb... Fontos, hogy ide ne minden sz@rt tölts fel, hanem komplexebb, működő és megfelelő kódminőségű projekteket.



Tanulással kapcsolatban:

-Egyénfüggő, hogy ki milyen gyorsan tud eljutni egy elfogadható szintre illetve az is jelentősen befolyásolja, hogy mennyi időt foglalkozol a programozással és a rendszeresség. Kellő időt kell szánni a gyakorlásra és 1-1 videó megnézése után minél több gyakorlati példát megoldani. Reálisnak én az 1 éves időtartanot tűzném ki célnak.

-Én ezt tudom javasolni tanulási menetnek:

1) Python programozási alapok: pl. változók, matematikai műveletek, stringműveletek, listák, elágazások, ciklusok, függvények, alap algoritmusok (maximumkeresés, megszámlálás tétel, lineáris keresés, unióképzés, összefésülés stb..) program felépítése, könyvtárak használata/importálása, fileból írás/beolvasás, dictionary, json parseolás, API kérések, requests library, kivételkezelés (try-except), venv virtuális környezetek


2) Python OOP: Osztályok, példányok, példányosítás, inicializáló metódus, self használata, példányszintű / osztályszintű / statikus metódusok, egységbezárás, absztrakció, öröklődés, super() használata, polimorfizmus, main() metódus, metódusfelülírás


3) Magasabb szintű nyelvi elemek megismerése: reguláris kifejezések, decorators, lambda kifejezések, szálpárhuzamosítás, multithreading, multitasking, lockolás, context managers, generátorok, *args-**kwargs, rétegzés - függőségek kiszervezése, tervezési minták (Chain of responsibility, Command, Interpreter, Iterator, Mediator, Memento, Observer, State, Strategy, Template, Visitor)


4) el kell dönteni, hogy mire szeretnél szakosodni a későbbiekben és az ezekhez szükséges library-k megismerése / használata pl: (Python) AI Developerhez: Tensorflow, Keras, Scikit-Learn, Numpy, Pandas stb... pl: Webes alkalmazásokhoz: Django, Flask, SQLAlchemy stb... az a lényeg, hogy az érdeklődési körödnek megfelelő, népszerű könyvtárak felhasználását kell gyakorolni


5) Komplex projektek készítése, amik referenciamunkaként fognak szolgálni állásjelentkezésnél, és ezek feltöltése nyilvános repoba.


+1) Szinte minden fejlesztői munkakörben szükséges a Git verziókövető rendszer ismerete, Linux alapismeretek és egyre nagyobb teret nyernek a felhők (főleg Azure, AWS, GCP) - ezért a programozáson kívül ajánlott ezeket legalább alapszinten elsajátítani, ha interjún rákérdeznek legalább minimális szinten ismerd őket.


Üdv: egy 8 éves tapasztalattal rendelkező AI Engineer (python)

2022. júl. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
2-3 év.
2022. júl. 17. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ez egy elég komplex kérdés.


Kezdjük a szituációddal, mi a célod, mit szeretnél programozni? Python önmagában egy eszköz nem egy cél.

Mi az ami érdekelne amihez python kell? Data engineer? Data scientist? Neuronhálók? Képfeldolgozás? Számítógépes látás?


Diploma már jó pont mert ezekhez a területeknél sokszor elvárás. Gazdasági jellegből adódóan a bankszektor felé mennék.


Viszont hátrányból indulsz mivel nem tudsz gyakornoknak elmenni, junior fejlesztők felé picit nagyobb az elvárás.


Pythont az alapoktól egészen az objektum orientált programozásig tudnod kell mindent. Erre nekem a két kedvenc youtube csatornám akik sokat segítettek:

https://www.youtube.com/c/Coreyms

https://www.youtube.com/c/NeuralNine


Ha megvannak az alapok célszerű projektet csinálni, ilyeneket lehet keresni. A lényeg h magadtól csináld.


Utánna specializálódj arra a területre amivel foglalkozni szeretnél. Ennél is az alapokat el kell sajátítanod és projekt is fontos.


Ezek után készülhetsz a tipikus junior kérdésekre amikből ezernyit találni a neten


Az idő mennyisége a te dedikáltságodtól függ, heti 8 óra aktív programozás mellett én azt mondanám hogy kb 6-8 hónap alatt el lehet jutni oda hogy junior pozícióra felvegyenek.


Az igazi tanulás pedig itt fog kezdődni

2022. júl. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

"kb 6-8 hónap alatt el lehet jutni oda hogy junior pozícióra felvegyenek."


Ja, alportás-segédnek.

2022. júl. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
#5 Gondolom te vagy az az anonim aki mindig a comodore al dobálózik. Nem tudom hány pályakezdő informatikust láttál az utóbbi időben de ennyi felkészülés kell egy junior pozicióhoz, feltéve hogy van hozzá affinitásod.
2022. júl. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem, farok.

Én az vagyok, aki azzal "dobálózik", hogy a junior pozícióhoz szakképesítés szükséges, meg némi piacképes tudás.

Ahogy a falat mázoló proletárokból nem lesz festő, vagy a csirkét trancsírozó emberekből sem állatorvos, úgy a fityfasz bt oldalait tákoló segéderőből sem lesz szoftvermérnök.

2022. júl. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Milyen jó programozói tanfolyamok vannak?
2022. júl. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
92%

#7 A valóság nem ezt mutatja :D Számos munkatársam más egyetemi képzések után tanult meg programozni és vannak köztük akik már senior pozícióban dolgoznak.

Az igazság az, hogy munka alatt tanulsz meg igazán programozni, mert napi 8 órában csinálod.

2022. júl. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

"Számos munkatársam más egyetemi képzések után tanult meg programozni és vannak köztük akik már senior pozícióban dolgoznak."


Tanultak a nagy faszt, de nem programozni.

Ahogy egy szaros büdös taxisnak elvárás a B kateróriás vezetői engedély, úgy elvárás a képesítést igazoló olkirat egy burkolónál, egy kőművesnél is. Hát még egy mérnöknél.

Az amit a te munkatársaid végeznek, nem szakmunka, nem minősített munka, hanem gánmyolás, taknyolás, nem ritkán sima lopás, amit a munkáltató tudomásul vesz. Ettől ezek az emberek nem válnak szakképesítetté, nem lesznek mérnökök és nem lesznek alkalmasak ennek a munkának a minőségi, színvonalas elvégzésére sem.


Lehet itt röfögni, meg hülyíteni másokat, de az a helyzet, hogy a három, három és fél, négy, vagy öt éven át tartó képzést nem lehet öt-hat hónapi zsibi-szopi, teccik-nem teccik című gárgyulás, makeszolás, öncélú turkálás során kiváltani.


Tudod maki, ez egy szakmna!

Ráadásul, egy reál szakma, egy igen nehéz, tehetséget, hozzáértést, türelmet, elmélyültséget, kitartást, kreativitást kivánó szakma!


Szükség van képzetlen, dilettáns proletárokra is, harmad pénzért, de azokat NEM kvalifikált szakembereknek hívják, hanem józsinak, dezsőnek meg elemérnek.

2022. júl. 19. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!