Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Pythonban olvasok be CSV-t....

Pythonban olvasok be CSV-t. Az egyik oszlopban, amire nincs szükségem változatos kódolású szöveg van (hibás terméknevek). Hogyan tudom a CSV readert meggyőzni, hogy ne vegye figyelembe és ne akadjon ki a hibás karakterkódok miatt?

Figyelt kérdés

with open(PriceCsv, 'r',encoding="cp1250") as data:


for line in csv.DictReader(data, delimiter=sep):

prices[line['Product code']]=line



#Python #CSV #nem vagyok programozó
2022. aug. 16. 09:27
 1/7 A kérdező kommentje:

Az előnézetben még ott voltak a behúzások

1. sor: sor eleje

2. sor egyel beljebb

3. sor kettővel beljebb

2022. aug. 16. 09:35
 2/7 anonim ***** válasza:
Az a gyanúm, hogy nem a csv.DictReader-t kell meggyőzni, ő már az open által, adott kódolással megnyitott adatokat látja. Próbáld kódolás nélkül nyersen megnyitni a fájlt, és manuálisan szétbontani sorokra és mezőkre. Fontos még, hogy mi a hibás kódolás, például az elválasztókat (delimiter) vagy sorvége karaktereket is érintheti a hiba?
2022. aug. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik (pillanatnyilag) nincsenek felesleges pontosvesszők, csak a feldolgozás ad hibát.
2022. aug. 16. 13:53
 4/7 anonim ***** válasza:

Tipp: Olvasd be hagyományos módon soronként és a sorra (pl. row változó) használd a row.split(';') metódust. Ez egy listát fog visszaadni a sor mezőivel.

Pl:

with open("valami.csv",'r') as f:

__for line in f:

____field = line.split(';')

____# -- feldolgozás, field[0], field[1], ...

2022. aug. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha így elfogadja a stringeket, akkor dict-et is csinálhatsz, ha az első sor a fejléc sor. (Nem teszteltem, csak beütöttem, szóval bocsi, ha nem műxik.)


with open("valami.csv",'r') as f:

__header = f.readline().split(';')

__for line in f:

____fields = dict(zip(header, line.split(';')))

____# feldolgozás: fields['Product code'] ...

2022. aug. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"ne akadjon ki a hibás karakterkódok miatt"

"a feldolgozás ad hibát"

Egy picit konkératabban mi és hogyan akad ki?

2022. aug. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A hiba, és a hibát okozó adat ismerete nélkül némileg körülményes ezt a hibát elhárítani. Meg lehet esetleg osztani az csv-t? Vagy legalább azt a részét, ami kiakasztja a reader-t?
2022. aug. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!