Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szoftverfejlesztő távmunka...

Szoftverfejlesztő távmunka fizetés?

Figyelt kérdés
Ha én szoftverfejlesztőként egy másik városból távmunkában dolgoznék egy Budapesten lévő cégnek, akkor a fizetési igény meghatározásánál az én városomban lévő vagy a budapesti fizetési értékek lennének a mérvadóak?

2022. aug. 21. 16:17
 1/10 anonim ***** válasza:
6%
Vidéki.
2022. aug. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A tudásod lenne a mervadó.
2022. aug. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
#2 és a bértárgyaláson nyújtott teljesítménye
2022. aug. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Természetesen sok dolog befolyásolhatja az elérhető bért, de az attól még tény, hogy ugyanazzal a tudással és teljesítménnyel sem ugyanaz a bér elérhető pl egy kisebb városban mint Bp-n. Ezért is irányult arra a kérdés, hogy ilyen esetben melyik tartományban kell gondolkodni.
2022. aug. 21. 18:11
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Cég fele balatonról dolgozott egész nyáron...
2022. aug. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

"de az attól még tény, hogy ugyanazzal a tudással és teljesítménnyel sem ugyanaz a bér elérhető pl egy kisebb városban mint Bp-n. Ezért is irányult arra a kérdés, hogy ilyen esetben melyik tartományban kell gondolkodni."


És szerinted a munkáltató asszerint fog differenciálni, hogy az alkalmazottja honnan nem fog bejárni, budapestről, vagy leányfaluról?

2022. aug. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha én Budapestről dolgoznék egy K-Magyarországon található szarkupac faluban lévő cégnek akkor az ottani bérrel kell megelégednem (kérdés, hogy annyiért elvállalom-e...), ha pedig én dolgoznék tanyáról egy Budapesti cégnek akkor is azon az árfekvésen amit a Bpesti cég kínál.


Nekem tősgyökeres Budapesti lakosként is ajánlottak nevetséges bért Budapesten, de az számomra természetes, hogy nem vállalom el, hiszen számtalan egyéb lehetőségem van (bruttó 350-el magasabb bérért helyezkedtem el másik cégnél), azonban előfordul, hogy vidéken a szűkös lehetőségek miatt inkább elvállalják alacsonyabb bérért a munkát, ezért alakul ki a különbség vidék és főváros között.


Azonban ha vidékiként meg tudod oldani a budapesti munkavégzést (teljes Home Office vagy bejárás stb...) akkor evidens, hogy a Budapesten elvárható bérért dolgozz...

2022. aug. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Magyarorszagon nem jellemzoek tavmunkanal a CoL-fuggo bersavok (mivel eleve alacsonyak a fizetesek Pesten is). En is Debrecenbol dolgozok pesti cegnek, pesti berert.
2022. aug. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, akkor úgy van ahogy én is gondoltam.


"És szerinted a munkáltató asszerint fog differenciálni, hogy az alkalmazottja honnan nem fog bejárni, budapestről, vagy leányfaluról?"


Nem feltétlenül gondolnám, de mégis vannak országok ahol úgy megy. Bár sejtem ott azért nagyobb fizetéskülönbségek lehetnek, így valahol érthető.

Magyarország esetére pedig nem találtam erre vonatkozó információt, ezért érdeklődtem.

2022. aug. 22. 16:42
 10/10 anonim ***** válasza:
Én Békés megyéből (sereghajtó fizetések terén, egyáltalán nem ritka a 200ezer alatti kereset) dolgozok Budapestre. Budapesti bért kapok.
2022. aug. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!