Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szeretnék elhelyezkedni...

Szeretnék elhelyezkedni informatika körben,milyen lehetőségeim lennének,mik az opciók?

Figyelt kérdés

Hello,21 éves vagyok jelenleg egy gyárban dolgozok, van érettségim, középfokú angol nyelvvizsgám. A gyári munkát igy lassan másfél év után kezdem eléggé megunni, a fizetés nem rossz, de szeretnék váltani, az infó mindig is érdekelt de sajnos nincsen hozzá semmilyen szakmám meg nem is igazán tudom hogy milyen opcióm lennének pontosan, van elképzelésem mik vannak, de jó lenne lebontva látni hogy mik közül is lehetne választani.

Pesttől nem lakok túl messze szóval arra gondoltam beiratkoznék valami tanfolyamra ott, de online dolog is megfelelne nekem. Valaki hozzá értő tudna segíteni egy picit milyen lehetőségeim vannak?

Köszönöm előre is



2022. aug. 22. 14:23
 1/5 anonim ***** válasza:
29%
IBM-be mindig vesznek fel embereket, tudás nélkül is.
2022. aug. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem a legjobb az ha bele kóstolsz egy picit. Pl.: Youtube freecodecamp-en vannak nagyon jó 10+ órás tanfolyamok. Elkezdhetnél egy python tanfolyamot aztán látnád hogy van e hozzá érzéked/valóban érdekel e.
2022. aug. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
31%
Programozni akarsz?
2022. aug. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
45%
Szerver terem takarítás?
2022. aug. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem ne tanfolyamokon szúrd el az idődet és a pénzedet.

Van érettségid, sztem neked abszolút pálya a felsőfokú szakképzés, ami azért mégis csak egy diploma light. Négy szemeszter, két év. Simán megugrod, ha valóban van hozzá érzéked. ELTE.



A felsőoktatási szakképzés érettségire épülő, kétéves képzési forma. Az alapképzési szakkal ellentétben, a felsőoktatási szakképzés elvégzése után nem szerezhető diploma, csak szakképzettség, melyet oklevél tanúsít. Ugyanakkor hallgatói jogviszonyt biztosít annak minden előnyével.



A képzés célja


Programtervező informatikus szakemberek képzése, akik képesek részt venni szoftver rendszerek fejlesztésében, működtetésében, valamint a kapcsolódó alkalmazói tevékenységekben. A hallgatók tanulmányaik részeként megismerkednek a legkorszerűbb, produktív nyelvi eszközökkel (Java, C#, TypeScript) és webes technológiákkal (C#, Java , JavaScript, TypeScript). A tananyag fontos részét képezik az OOP elvek, minták (modellalkotás, Desing by Contract, mintázatok), a tesztelés, refaktorálás, clean kód. Nagy hangsúlyt fektetünk a projektmunkához elengedhetetlen ismeretek alapos elsajátítására, úgy mint agilis szoftverfejlesztés, Scrum, szerepkörök, verziókezelés, inkrementális-iteratív tervezés, folyamatos integráció.


A felsőoktatási szakképzés erősen gyakorlati jellegű, a konkrét helyi ipari igényekhez igazított 4 féléves informatikusképzés, melynek során a hallgatók egy szemesztert az IK partnervállalatainál/vagy belső gyakorlati helyen töltenek szakmai gyakorlaton. A szakmai gyakorlat, amellett, hogy lehetővé teszi az egyetemen tanult ismeretek alkalmazását a gyakorlatban, elősegíti azt is, hogy a hallgatók megismerkedjenek egy valós munkahelyi környezettel, elvárásokkal, a közös munka követelményeivel.

2022. aug. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!