Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C#-on hogy lehetne maradék...

C#-on hogy lehetne maradék nélküli osztást megadni feltételnek? Például ha a szám osztható maradék nélkül akkor kiírja hogy igaz.

Figyelt kérdés
Delpin tudom de ebben a környezetben nem akar összejönni.
2010. szept. 25. 21:26
 1/6 A kérdező kommentje:

if (tomb1[i] / 3)==0

{

}


A tipp, valami nagyon kicsi hiba lehet benne.

2010. szept. 25. 21:32
 2/6 anonim ***** válasza:

if (tomb1[i] / 3)==0

{

}


^^Ez több okból is rossz...


de sztem ennek mennie kell:

if(tomb1[i]%3==0){

valami....

}

2010. szept. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
danke
2010. szept. 25. 22:48
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Azért ez elég primitív kérdés volt. Keress rá, hogy c# operators vagy ilyesmi, és kapsz egy szép listát, hogy milyen operátorok vannak és mit csinálnak. Érdemes ismerni az összeset (én például a mai napig nem tudom, mit csinál a >>> operátor Java-ban (vagy <<<? , mindegy), de le is fosom, mert nem használom a nyelvet).
2010. szept. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azok bitléptető operátorok, a gyakorlati hasznát ne kérdezd, mert sztem nem igazán van nekik :D
2010. szept. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az a << és a >> azt ismerem, és használom is. Bár persze C++-ban, nem Javaban. Hasznosak tudnak lenni. Amit nem tudtam (és lusta voltam utánanézni) az a >>>. De most utánanéztem :D

"unsigned right shift operator", tehát gondolom a legmagasabb értékű bitet is mozgatja, nem tart előjelet.

2010. szept. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!