Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyi időn belül tanultátok...

Mennyi időn belül tanultátok meg a programozást egyedül?

Figyelt kérdés

Már 2 napja tanulom, de még mindig nem sajátitottam el a Pascal programozást. Még csak az egymásba ágazott ciklusoknál vagyok. Úgy érzem magam, mint egy idióta.

Nektek mennyi idő kellett ?

16/L


2010. szept. 26. 19:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól függ, mit tekintesz megtanult állapotnak. Nem létezik a Földön olyan ember aki minden nyelv minden aspektusát ismeri. A Pascal viszonylag egyszerű nyelv, de tizenévesként, mindenféle előismeret nélkül ezt is hónapokig tarthat rendesen elsajátítani. Én Visual Basickel kezdtem, írtam egy egész értelmes játékot benne (meg egy rakás egyéb toolt), aztán elkezdtem C++-szal foglalkozni egyetemen, és minden évben rájöttem, hogy amit addig csináltam az lófing. Szóval évekig tart megtanulni, vagy napokig, attól függ mit akarsz elérni.
2010. szept. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz! Viszont, ha megérted a programozás alaplogikáját, elágazás, ciklus és a többi, akkor egy új nyelv nyelvi sajátossági akár 1-2nap alatt elsajátíthatók, de komolyabb program írásához, például hálózatkezelés, grafika... akár több év rutin is szükséges lehet nyelvenként külön-külön.
2010. szept. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha nincs előzetes tapasztalatod, mondjuk napi 4 órát programozol, akkor 2 hét alatt rutinból fog menni.


Viszont ha a két heted rászánod, utána 1-2 nap új nyelvet tanulni.

2010. szept. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha abszolút kezdőként indultál neki akkor talán még gyors is ez a tempó. Véleményem szerint nagyon fontos elsajátítani az alapokat és az elméletet, ezzel nagyon sok kellemetlenségtől óvhatod meg magad a későbbiekben. Nem gyorsan, hanem jól kell megtanulni :)
2010. szept. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!