Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programból szeretnék egy...

Zsomkovacs kérdése:

Programból szeretnék egy billentyűt lenyomva tartani. Hogyan lehetséges ezt megvalósítani? (részletek lent)

Figyelt kérdés
Konkrétan arról lenne szó, hogy van egy program, amit nem én írtam (nem tudom módosítani), billentyűzetről működik, és egy külső programból szeretném vezérelni. Próbálkoztam a VBScript Sendkeys parancsával, de ez csak egyszer nyomja le a billentyűt, a magasfrekvenciás ismétlése (másodpercenként kb. 100) pedig csak gyorsan nyomkod, mintsem lenyomva tartsa a billentyűt. Van bárkinek megoldási javaslata? Legjobb Delphiben lenne, de C-ben, C++-ban, VB-ben, C#-ban vagy szkriptben is jó.
2010. szept. 26. 19:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Elég problémás sztem, .NET-ben nincs ilyen tudtommal, win apival lehet próbálkozni, de ha sikerül valahogy mond el, mert kiváncsi vagyok :P
2010. szept. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
42%

Delphiben:

keybd_event(VK_CONTROL,0,0,0);

keybd_event(Ord('R'),0,0,0);

keybd_event(Ord('R'),0,KEYEVENTF_KEYUP,0);

keybd_event(VK_CONTROL,0,KEYEVENTF_KEYUP,0);


Ez a ctrl-r -et nyomja le és engedi fel. Az alsó 2 sort ha kiveszed, akkor lenyomva marad.

2010. szept. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
72%
Ez amugy sima winapi-s hivas. Mukodik C++-ban és C#-ban is (megfelelő dllimport után). VB.NET-et kerülöm, de gondolom ott is megy.
2010. szept. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, ez működik. Fogalmam sincs, milyen kódokat használ, (nem pont ASCII) de lenyomva tartja a betűt. (És bocs, amiért nem hasznosnak jelöltem a választ, félrenyomtam, és nem tudtam módosítani. :-/)
2010. szept. 27. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!