Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kezdjek neki az android...

Hogyan kezdjek neki az androidra programozáshoz?

Figyelt kérdés

Láttam itt nem rég egy kérdést ami a java vagy c# tanulásról szólt. Esetleg az Androidról tudtok nyilatkozni? C# alapjaim vannak (középiskolás vagyok és infóra járok).


Az android studio megfelelő? Inkább Java vagy Kotlin nyelv legyen? Otthon önmagam eltudok érni egy alap szintet? Játék vagy alkalmazás tervezés az egyszerűbb? Tud bárki bármit nyilatkozni??



2022. okt. 13. 22:42
 1/6 anonim ***** válasza:
43%

Kotlint ha androiddal akarsz foglalkozni, viszont nem mondanám a kontlint egy hihetetlenű egyszerű nyelvnek.


Nagyon jó, főleg ha már jó vagy javából és érted is mit írsz, de egy kezdőnek (mert az vagy, ha gimis tapasztalatod van csak) picit érhetetlen lehet.


Egyszerű alap játékokat simán tudsz fejleszteni. Pl.: Minesweeper. Meg minimális animációs dolgokat. Pl.: Rajzfüzet


Komolyabbakat nem hiszem.

2022. okt. 14. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem JSX+React Native jelenleg a leghasználhatóbb eszköz.

A natív Android programozás, nem egy leányálom, nagyon körülményes és nehézkes, nagyon könnyen beletörhet a bicskád.


Alkalmazás tervezése szerintem egyszerűbb.

2022. okt. 14. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
30%
Android Studio + Java
2022. okt. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%

Ott kezdeném, hogy ma már nem nagyon éri meg egyből mobilapplikációt fejleszteni, mert az emberek nem töltik le.


A játékokat leszámítva a legtöbb use case-re bőven jó egy mobil weboldal (ahhoz meg React vagy Vue vagy Angular kell). Viszont ha már ezeket tudod, akkor az Ionic frameworkkel játszi könnyedséggel tudsz belőlük mobil appot faragni (ami minden olyanra jó, amihez elég egy webview). Szóval a legkézenfekvőbb megoldás megtanulni JavaScriptet + valamelyik frameworköt rendesen, és azokkal mobil weboldalakat majd ionic-os mobil appokat farigcsálni.


Játékokat, mint írták, ma már komoly stúdiók faragnak, kivéve néhány nagyon egyszerű játékot, amiket unity-ben stb. toltak össze. Ha ez a célod, akkor kifejezetten ebbe az irányba kutakodj. Nem tudom megmondani neked, hogy melyik a legjobb mobiljáték fejlesztő platform és nyelv. (Talán xamarin/C# ?)


Nézd meg a Dart+Flutter párost is.

2022. okt. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%

Mondjuk itt:

[link]

2022. okt. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 zozo256 ***** válasza:
Mi at, hogy "Játék vagy alkalmazás tervezés az egyszerűbb?" A játák az az alkalmazás részhalmaza. Szóval ez alapján a játék fejlesztés az nem lehet nehezebb, mint az alkalmazás fejlesztésl, lol. A kotlint szokták asszem jobban használni, és igen, otthon is meg tudod tanulni simán.
2022. okt. 16. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!