Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ezért az IT tudásért/tapasztal...

Ezért az IT tudásért/tapasztalatért mennyi nettó bér lenne reális egy kisebb KKV-nál 2023-tól?

Figyelt kérdés

Kb. 5 éve kezdtem el foglalkozni a programozással/tanulni, először JAVA alapokat tanulgattam, utána a Python alapokat tanultam meg, pár apró amatőr projektet is készítettem saját célra, abból 1 már picit komolyabb is lett, egy alhálózat számítós/átváltós asztali alkalmazás.


Elvégeztem egy 2 éves Szoftverfejlesztői OKJ-t is, ahol szakdolgozatra egy álláskeresős asztali appot csináltam python alapokon, utána elvégeztem egy Junior Frontend fejlesztő képzést a Training360-nál, majd később egy Fullstack API fejlesztő ráépülőt is NodeJS alapokon, végig gyakorlóprojektekkel.


Tehát, ami releváns tapasztalat az legalább 1 év tanulmányi tapasztalat Frontend Angularral + utána 1 évet dolgoztam szintén Angularral, közben megtanultam a Reactet + React Native-et alapszinten kb fél év alatt, 1-1 CRUD projektet készítettem velük, ahol a backend API NodeJS/Nest.js + MongoDB, amit szintén én készítettem el.


Nálam okosabb emberek "áraztak be" már kb 1 évvel ezelőtt is már medior szintre (Angular tudásból), de most már talán beérett ez a dolog.


2023-tól mennyi lenne az a nettó bér egy átlagos kisebb KKV-nál ami nem is alulfizetett és nem is a valóságtól elrugaszkodott bérezés lenne? Szóval amit mindenképpen elkérhetnék egy főállású 8 órás melóért. Annyi hogy az angol tudásom csak dokumentum olvasási szinten és programozói szinten van, szóbeli/kommunikációs angolom gyenge, de ugye ez KKV-knál alapból nem annyira fontos.



2022. okt. 31. 16:39
1 2 3 4 5
 1/49 A kérdező kommentje:
És még azt hozzátenném, hogy a választott terület ugye frontend Angular/React, de hajlok a fullstack irányba is Node.js-szel.
2022. okt. 31. 16:40
 2/49 anonim ***** válasza:
23%
Honnan tudjuk mennyi netto lenne realis neked? Azert szokas bruttorol beszelni, mert a netto szemelyenkent valtozhat.
2022. okt. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 A kérdező kommentje:
Teljesen alap a levonásom, nincsen semmi kedvezményem adózás szempontjából, de akkor bruttót is lehet írni.
2022. okt. 31. 16:53
 4/49 anonim ***** válasza:
85%
2022. okt. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
90%

A lényeges rész: "1 évet dolgoztam szintén Angularral".


Ez alapján junior vagy br 700k-1kk. Lehet, hogy kkv-nál mediornak ítélnek meg de ott általában a fizetések is szarabbak, ennek ellenére bepróbálkozhatsz a millió föllötti bérigénnyel, legroszabb esetben is csak elzavarnak ajánlat nélkül. Nyelvismeret hiánya sem segít a helyzeteden.

2022. okt. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 A kérdező kommentje:

HR-es ismerősöm mondta, aki évek óta a szakmában van, hogy a tanulmányi tapasztalatot, elkészített projekteket is el lehet számolni tapasztalatnak. Nem én találtam ki. Persze ettől még lehet ő tévedett.


Ettől függetlenül pedig másodlagos nálam a szint, inkább a fizu, ami jobban izgat, de mint mondtam nincsenek irreális elvárásaim, nem is gondoltam, hogy 1 milliós fizut kapjak, csupán mégis jó lenne tisztában lenni a tényekkel.


Az meg hogy nyelvismeret hiánya azért túlzás, mert középfokú nyelvvizsgát szereztem pár éve, amit nem a két szép szememre adtak, ettől függetlenül szóban nem használtam a tudásom, de eddig még nem volt semmi probléma az angol változónevekkel, illetve az angol doksikban való tájékozódással. KKV-nál meg ennél többre nem volt szükség az angolt illetően. És továbbra is KKV-nál szeretnék dolgozni. Nyilván a multik az mástészta, azzal tisztában vagyok, hogy nem lennék atomstabil, ha egy külföldivel kellene szóban beszélgetni, bár valamit akkor is tudnék, de csak egy keveset.


Az meg, hogy min 2-3 állásinterjún is mediornak ítéltek az interjúztatók Angulart illetően, arról szintén nem én tehetek :D De biztos ők voltak a hülyék ;) De olyat is hallottam, hogy "senior" jelentkezők alapszintű junior kérdésekre sem tudták a választ.

2022. okt. 31. 17:54
 7/49 anonim ***** válasza:
100%
Ez cég függő, minden cégnek más a fizetési szintje az egyes szintekhez, röviden megítélik a tudásod, (junior/senior/medior) és megnézik, hogy a fizetési igényed benne van-e ebben a sávban, plussz szimpatikus vagy-e. Kb ennyi a történet, még egyszer a SÁVOK minden cégnél MÁS és MÁS.
2022. okt. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi időt dolgoztál főállású front-end fejlesztőként (amit igazolni is tudsz)? Értem én, hogy a szinted az otthoni gyakorlások révén elképzelhető, hogy eléri a medior szintet de ha sosem dolgoztál még korábban KKV-nál vagy egyéb cégnél szoftverfejlesztőként akkor jó eséllyel Juniorként fogod kezdeni függetlenül a szakmai tudásodtól, ugyanis a programozási nyelv ismerete mellett számos egyéb technikai készség, tapasztalat és rendszerszemlélet határozza meg a senioritási szintedet.


Diplomád nincs, középfokú nyelvvizsga az OK, mivel a KKV-k nem a legendás fizetésekről híresek én nagyjából NETTÓ 350 - 400 körülre lőném be a fizetési ranget kezdetnek, ha az interjún jól szerepelsz.

2022. okt. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 A kérdező kommentje:
#8: Mint, ahogy írtam 1 év ledolgozott céges tapasztalatom van + 1 év tanulmányi tapasztalat frontend területen. Jelenleg is annál a cégnél vagyok, ahol tervezek lenni, de valószínű, hogy hamarosan bértárgyalásra kerülhet a sor, így szeretnék tisztában lenni a reális bérezéssel.
2022. okt. 31. 19:33
 10/49 anonim ***** válasza:
79%
és azzal te miré mész? Egy cég sose fogja kifizetni az inflációt és a szakmai fejlődésedet egyszerre, nincs ilyen cég ezért mondják azt, hogy 2 évente váltani kell, ha normális fizetést akarsz.
2022. okt. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!