Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ezért az IT tudásért/tapasztal...

Ezért az IT tudásért/tapasztalatért mennyi nettó bér lenne reális egy kisebb KKV-nál 2023-tól?

Figyelt kérdés

Kb. 5 éve kezdtem el foglalkozni a programozással/tanulni, először JAVA alapokat tanulgattam, utána a Python alapokat tanultam meg, pár apró amatőr projektet is készítettem saját célra, abból 1 már picit komolyabb is lett, egy alhálózat számítós/átváltós asztali alkalmazás.


Elvégeztem egy 2 éves Szoftverfejlesztői OKJ-t is, ahol szakdolgozatra egy álláskeresős asztali appot csináltam python alapokon, utána elvégeztem egy Junior Frontend fejlesztő képzést a Training360-nál, majd később egy Fullstack API fejlesztő ráépülőt is NodeJS alapokon, végig gyakorlóprojektekkel.


Tehát, ami releváns tapasztalat az legalább 1 év tanulmányi tapasztalat Frontend Angularral + utána 1 évet dolgoztam szintén Angularral, közben megtanultam a Reactet + React Native-et alapszinten kb fél év alatt, 1-1 CRUD projektet készítettem velük, ahol a backend API NodeJS/Nest.js + MongoDB, amit szintén én készítettem el.


Nálam okosabb emberek "áraztak be" már kb 1 évvel ezelőtt is már medior szintre (Angular tudásból), de most már talán beérett ez a dolog.


2023-tól mennyi lenne az a nettó bér egy átlagos kisebb KKV-nál ami nem is alulfizetett és nem is a valóságtól elrugaszkodott bérezés lenne? Szóval amit mindenképpen elkérhetnék egy főállású 8 órás melóért. Annyi hogy az angol tudásom csak dokumentum olvasási szinten és programozói szinten van, szóbeli/kommunikációs angolom gyenge, de ugye ez KKV-knál alapból nem annyira fontos.



2022. okt. 31. 16:39
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
85%
A reális 1m körül lenne, de gyakorlatban ezt nem fogja kifizetni a kisebb kkv
2022. nov. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
85%

A leírtak alapján én is junior szintre tennélek és bruttó 600-700k közé.

Ha tényleg mediornak gondol a cég, akkor jobb fizut is kérhetsz, de a leírtak alapján szerintem nem reális.


Egyébként lehet, hogy sok mindent tud az alkalmazásod, de én se tudom elképzelni, hogy miért lett egy alhálózat kezelő app 1500 sor.

Ha alapszinten minden belekerül, ami ilyen projektbe szokott, akkor is ilyen 500 sor körülire lőném.

2022. nov. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 A kérdező kommentje:

#32:


Aha értelek.

Én is olyan bruttó 600-620 körül lőném be magamat, persze csak az eddig olvasottak alapján.


A hálózatos app Python PySide2-vel készült, grafikus alapon, tud IP címből és prefixből kb 10 féle információt kiolvasni, tud számokat átváltani 2-es 10-es 16-os számrendszerben oda-vissza, tud IP címből alapértelmezett vagy egyedi maszkot számolni oda-vissza, tud alhálózat számítást aszerint, hogy hány alhálózatot szeretnél, itt minden infót megkapsz az adott alhálózatról, és végső soron tud VLSM-et is kiszámítani ugyanígy. A program 2 nyelven is tud működni, angolul és magyarul is.

Meg szerintem ma már kevesebb kódból is meg lehetne csinálni ugyanezt, de amikor csináltam, akkor már ennek is örültem :) De a projekt csupán full hobbiprojekt, semmi több.


A másik viszont, amivel picit ellenkeznék, az a junior státusz.

Volt egy ismerősöm, akivel a Training360-nál tanultam, előtte soha nem foglalkozott programozással, de még informatikával sem. Elvégezte a 4+2 hónapos képzést online, ma már 2. munkahelyét nyomja full stack fejlesztőként, és junior szintről indult.

Szóval 4 hónappal is lehet valaki junior, meg kvázi 2 évvel is. Szóval nagyon pesszimista esetben is junior-medior között lehetek. Mert azért 2 év OKJ-n, akármilyen ócska ganéj az oktatási rendszer, akkor is ott voltam, és az osztályból a legjobb voltam (legalábbis nekem lett a legjobb vizsgaeredményem, és önerőből szereztem, nem segített senki!) Ezt nem önfényezésből mondom, csak azoknak írom, akik valami rémostobának gondolnak.

2022. nov. 2. 12:04
 34/49 anonim ***** válasza:
85%

#33

"A hálózatos app"

Egyébként mennyire támaszkodtál külső könyvtárakra? Anélkül elhiszem, hogy ilyen sok, de elég sok minden úgy hangzik, amit már egyszer valaki megoldott.


"Elvégezte a 4+2 hónapos képzést online, ma már 2. munkahelyét nyomja full stack fejlesztőként, és junior szintről indult"

Innen nekem kimaradt, hogy milyen szinten van most. Most is junior? Mert akkor nem értem, hogy ezt miért mondod.


Junior nyilván nem csak az lehet, aki teljesen új. 0-tól 3 évig simán lehet bárki, legalábbis ez az általános.

Létezik egyébként az örök junior fogalma is.


"ott voltam, és az osztályból a legjobb voltam"

Ahogy valaki a legjobb egyetemen is végezhet évfolyam elsőként. Juniorként fog kezdeni.

2022. nov. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 A kérdező kommentje:

#34:


A logikát nagyjából én írtam meg, pár köntárt felhasználatam, vágólap kezeléshez, vagy ugye a grafikus megjelenéshez, de simán elképzelhető hogy előttem már ugyanezt megírták, de nekem a gyakorlás volt itt a cél elsődlegesen. Meg ugye az OKJ-n a Cisco tárgy adta az ötletet, hogy könnyítsük meg az életünket :) Bár sok értelme nem volt, de gyakorlásnak abszolút jó volt szerintem.


A kolléga, hát azóta dolgozik folyamatosan, ő később kezdte mint én a tanulást, bár picit hamarabb állt munkába mint én. Szóval pontosan nem tudom a jelenlegi státuszát.


Oké, nyilván ez, hogy ki kit tekint mediornak meg juniornak ez egy hitvita, meg cégfüggő. Szóval aligha lehet tökéletes választ adni. Vannak nyilván olyan "seniorok" is, akik bizonyos junior kérdésre sem tudnak megfelelően válaszolni egy állásinterjún (ezt a jelenlegi főnököm mondta, aki tapasztalta), meg vannak olyan juniorok, akik üthetik a medior szintet is (ezt nem 1 állásinterjún mondták nekem az interjúztatók, szóval nem én szívtam ki a kisujjamból.). Szóval eleve itt jó válasz nem nagyon van.


Persze, hogy friss egyetemistaként juniorként kezd először valaki. Ezzel nem azt akartam írni, hogy emiatt rögtön tegyenek mediorrá, csak arra céloztam, hogy nem vagyok olyan sötét agyilag mint az éjszaka :D

2022. nov. 2. 12:34
 36/49 anonim ***** válasza:
79%

"Mert azért 2 év OKJ-n, akármilyen ócska ganéj az oktatási rendszer, akkor is ott voltam, és az osztályból a legjobb voltam"


Értsd már meg, hogy a tanulási időt nem számolják be tényleges munkatapasztalatnak. Ha több mint 9 évig tanulod az informatikát (3.5 év mérnökinfó BSc + 2 év MSc + 4 év doktori) és summa cum laude PhD minősítéssel jelentkezel az első állásodra, akkor is Junior leszel...

2022. nov. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 A kérdező kommentje:
#36: Aha, tehát szerinted semmit nem számít az, ha valaki önállóan projekteket gyárt, vagy hétről hétre megold egy közepesen nehéz feladatot hónapokon keresztül, nagyjából ugyanúgy, mint egy munkahelyen tenné ugyanezt. Vagy talán munkahelyen nem kérnek ilyen komplexitású feladatokat juniortól, mint amit a képzésen elvárnak. Oké, értelek, igazad van.
2022. nov. 2. 12:39
 38/49 anonim ***** válasza:
85%

#35

Az a baj, hogy nem csak a programozás tudás az, ami számít. Jó, mondjuk egy medior esetében még talán igen, de senior esetében már más is szerepet játszik. Kifejtem a következő válaszodon keresztül, mert ahhoz jobban passzol.


#37

Az a baj, hogy nem ugyanaz. Akármilyen hosszú projektet csinálsz, sosem lesz ugyanaz, mivel ha magadtól csinálsz valamit - nulla piaci tapasztalattal -, akkor nincs meg az az ismereted, ami alapján a cégek dolgoznak.

Erre több példa is lehet, amit figyelembe vesznek már, de magadtól nem fogsz rájönni. Ilyenek például a tervezési minták. Még ha nem is tudod őket fejből, akkor is tudod, hogy ha egy applikációt tervezel, akkor utána tudsz nézni, hogy melyiket kellene használnod. Ezt magadtól nem fogod tudni, miközben céges környezetben így fejlesztenek.

Ahoyg security kérdéseket sem fogod figyelembe venni, amikor magadtól fejlesztesz.

Csapatban dolgozni megint más, mint egyedül stb.


Amit a saját projektek kiváltanak, az a papír. Ha van pár, megfelelő minőségű projekted, akkor felvesznek pl. diploma nélkül.

De nem reális is, hogy nulla céges tapasztalat után te mondjuk senior leszel.

Arra lehet jó, hogy mondjuk gyorsabban fejlődj és előbb lépj szintet, de szintet kihagyni nem fogsz tudni.

2022. nov. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
90%
Teljesen egyetértek az előttem szólóval, de mondjuk pont a tervezési mintákat minimális befektetéssel jobban meg lehet tanulni, mint ahogyan az egyetem tanítja, például [link]
2022. nov. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 A kérdező kommentje:

Persze van benne igazság. Mondjuk én pont olyan valaki vagyok, aki a legtöbb dologra próbál figyelni, nem csak, hogy működjön a dolog.


A tervezési mintákat "megtanultam" céges tapasztalom során, legalábbis olyan szinten, hogy tudom mik azok, és hová kell nyúlni ha éppen az szükséges, például egy tervezéskor.


Az is igaz, hogy egyedül kódolni, meg csapatban más. Pont ezért csináltuk vegyesben a képzéseken, és most már van szerencsére mindenből tapasztalatom. Szó nincs arról, hogy szintet szeretnék kihagyni, és senior akarok lenni varázsütésre, és Istennek érzem magam. Nagyon jól tudom, hogy megvannak a korlátjaim, és gyengeségeim. De az is igaz, hogy többnek érzem magam, mint egy átlagos junior. Főleg így, hogy több mint fél évtizede foglalkozok programozással, 2 év eltöltött OKJ-n eltöltött időm van, és több mint fél év bootcampes tapasztalatom van, és jó pár projektet összehoztam vagy így vagy úgy, ezek kicsik, közepesek, és több full stack CRUD alkalmazás loginnal és miegymással. Továbbá most már 1 év céges tapasztalat is van, ami közben szintén fejlődtem a munka mellett is.

2022. nov. 2. 14:46
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!