Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Aki tudja csinálja, aki nem...

Aki tudja csinálja, aki nem tanítja. Mennyire jellemző ez az egyetemekre?

Figyelt kérdés

A kérdést alatt értelemszerűen az informatikai egyetemeket értem (proginfó, mérnökinfó, gazdinfó).


Ebben a szakmában kifejezetten megfigyelhető, hogy aki munkát vállal többszörösét keresi annak, mint aki tanít. Szóval felmerül a kérdés, ki az, aki mégis tanítani marad?


Azt még hozzátenném, hogy a magyar egyetemeket tekintsük elsősorban, magyar tanári fizetésekkel.



2022. nov. 22. 19:27
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemen aki tanít az nem CSAK tanít. Igaz nem informatikára jártam, hanem géoészmérnökire (BME) nem volt olyan tanárom aki ne dolgozott volna mellette. Egyik Paksra méretezett tartályokat, másik bolygóművet talált ki és a szabadalmaztatás menetéről panaszkodott, harmadik egy nagy multinál dolgozik és hoz életszerű példát, a negyedik meg munkatársam lett miután végeztem (nem tudtam hogy ott dolgozik, vagy egyáltalán dolgozik-e).
2022. nov. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
27%

Wheels megírta az igazságot, mégis lepontoztátok.

Az egyetemen nem programozni kell tudni egy profnak, hanem oktatni. Attól, hogy valaki szeret tanítani, abszolút nem következik olyan hülyeség, amit a kérdező elő-feltételez.

Az sem úgy van, hogy mindenki olyan hülye lenne, hogy a szotyit (pénz) hajtaná reggeltől estig. Vannak akiknek egy szint fölött nem számít, hogy mennyit keresnek, sokkal inkább az, hogy mivel töltik az értékes idejüket, az életüket.

2022. nov. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
91%

Amúgy meg annyiban igaz ez az aki nem tudja az tanítja, hogy a laborokat többnyire felsőbb éves diákok vagy Msc-sek tartják (BME-n) és az ottani emberek tényleg nem feltétlenül programoznak jól, mert munkatapasztalat helyett csinálják ezt az oktatást.


Nekem is ajánlottak már ilyen pozíciót Bsc-n úgy hogy nagyon szar voltam, szimplán mert 5-ösre csináltam a tantárgyat. Tehát ezzel a tudással már órát is tarthattam volna jövőre :D

2022. nov. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
ez kb minden területre jellemző
2022. nov. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
91%

#13

Ismerősöm BME MSc-n van és nem rég írta, hogy olyan oktatót kapott, akinek a git alapszintű használata gondot okoz.

Elég nevetséges, hogy ilyeneket oktatni hagynak, vagy legalább rágják a szájukba, hogy lépésről lépésre mit kell ,ha ennyire sötétben vannak.

2022. nov. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
77%

@15.

Azért ez fura. Amikor még nem informatikával, hanem fizikával foglalkoztam úgy 15 éve, doktoranduszként, már akkor is használtunk verziókezelést, mert igen jól jött például amikor hárman írtunk közösen egy cikket. Bár ott még azért megbocsátható, ha valaki nem ért ehhez.


Nem lehet, hogy az illető valamilyen természettudományi tárgyat tanít csak az ismerősödnek, s olyan területen is kutat? Mert abban az esetben szerintem elnézhető a dolog.

2022. nov. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
36%

#12


Itt mindig lepontozzák az embert, ha nem tetszik nekik a véleményed.


Én egyetem dolgozok, ugyan csak egy rendszergazda vagyok, de látom, hogy milyen feladatokat csinálnak a hallgatók. C-ből a pointer aritmetika, C++-ból az OOP alapszinten (elvek, osztályok, metódusok), Javaból pedig szintén az OOP ill. a generikusok a legbonyolultabb anyag. Ezeket még én is le tudnám adni...

De egy szoftverfeljesztő cégnél ez nyilván édeskevés.


Aki nem hiszi, annak itt van példának a BME C/C++ programozás tanrendje: [link]

2022. nov. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
77%

#16

"amikor hárman írtunk közösen egy cikket"

Ezek nem azok az emberek, akik cikkeket írnak. :)


"Nem lehet, hogy az illető valamilyen természettudományi tárgyat tanít csak az ismerősödnek, s olyan területen is kutat?"

Nem akartam nagyon specifikálni, hogy itt konkrét dolgok kiderüljenek, de nem. Itt konkrétan informatikai háttérrel informatikai tárgyról van szó.


A BME-n a git nagyon alap szinten van leadva BSc alatt, ami sok mindenre nem elég, max arra, hogy azt tudd mondani, hogy már láttál távolról git-et.

Viszont a valóságban nincsenek rákényszerítve a hallgatók, hogy a tanulmányuk során bármikor verziókezelést használjanak.

Ezt elég sokan csak cégeknél tanulják meg csak.

2022. nov. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
91%

@18

Sad story... a saját - első szemeszteres "Programozás 1" tárgyamhoz írt - jegyzetembe azért én még belepusholtam a git - et és a subversion - t is, pont azért, mert gáznak tartom, ha valaki úgy végez, hogy nem ismeri.

2022. nov. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
8%

"Ismerősöm BME MSc-n van és nem rég írta, hogy olyan oktatót kapott, akinek a git alapszintű használata gondot okoz.


Elég nevetséges, hogy ilyeneket oktatni hagynak, vagy legalább rágják a szájukba, hogy lépésről lépésre mit kell ,ha ennyire sötétben vannak."


A git nem követelmény.

Inkább te vagy nevetséges, ilyen hülyeség hangoztatásával.

2022. nov. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!