Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Aki tudja csinálja, aki nem...

Aki tudja csinálja, aki nem tanítja. Mennyire jellemző ez az egyetemekre?

Figyelt kérdés

A kérdést alatt értelemszerűen az informatikai egyetemeket értem (proginfó, mérnökinfó, gazdinfó).


Ebben a szakmában kifejezetten megfigyelhető, hogy aki munkát vállal többszörösét keresi annak, mint aki tanít. Szóval felmerül a kérdés, ki az, aki mégis tanítani marad?


Azt még hozzátenném, hogy a magyar egyetemeket tekintsük elsősorban, magyar tanári fizetésekkel.



2022. nov. 22. 19:27
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
37%

17: Az egyetemen a képzés elméleti oldalával ismertetik meg az embereket, ezért is van még pluszban a kötelező gyakorlat.

A szakma gyakorlati oldala csak annyiban van bemutatva, hogy a hallgatók fel tudják venni a fonalat és képesek legyenek továbbképezni saját magukat.


A git, meg egyéb baromságok az ipar termékei, azok idővel úgy is lecserélődnek, ráadásul, egy verziókezelő használatának elsajátítása max. fél nap. Akinek ez sem megy önállóan, az inkább keressen más hivatást.

2022. nov. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
75%

#20

Az egyik BSc tárgy tananyagának része, kedves idióta.

Ha nem tudod miről beszélsz, akkor inkább szólj közbe, mert csak magadat járatod le.

(Illetve specializációtól függően több tárgyban is tananyag.)


#21

A programozási nyelvek, a tervezési minták és egyéb egyébként elméleti anyag is az ipar által megalkotott elméleti termékek.

Ezen logika alapján ne oktassunk semmit, emrt először minden az iparból jött és azért lett tananyagi szintre beemelve, mert működött ipar szinten.

2022. nov. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
15%

"A programozási nyelvek, a tervezési minták és egyéb egyébként elméleti anyag is az ipar által megalkotott elméleti termékek."


Jaj mama! Ekkora baromságot!


"Ezen logika alapján ne oktassunk semmit, emrt először minden az iparból jött és azért lett tananyagi szintre beemelve, mert működött ipar szinten."


Tudod makesz, az úgy van, hogy az egyetemek adják a képzés elméleti oldalát. Ezért aztán, bár téged ez meg fog lepni, nem tanulnak műteni az orvosin sem.


Az ipar pedig leginkább azt használja fel, amit az elmélet (a kutató) előállít, kipróbál, kifejleszt.

2022. nov. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
72%
22: [link]
2022. nov. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
58%

Egypipás delfipapa válaszaival nem kell foglalkozni, el sem kell olvasni őket.

Egy alkoholista rendszergazda a 70-es évekből.

2022. nov. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
81%
Ez a 1.5 értékeléses kommentelő önmagával veszekszik? :D
2022. nov. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
19%

26: látom, nem megy egyedül, segítek.


Tudod, az idők során a verziókezelés a szoftverfejlesztés megkerülhetetlen mozzanata lett. Ezért helyet kapott az egyetemi tananyagban is, hogy ne kerüljenek ki onnan olyan emberkék, akik azt sem tudják mi az.

Tehát ezt, mint fogalmat ismertetik meg a hallgatókkal, de hogy ezen túl git, svn, mercurial, vagy az ezer másik közül éppen melyik, az tök mindegy. Gitet vagy mást elvárni már csak azért is seggfejség, mert az egyetemeken általában nem surmó parasztok döntik el a dolgokat és döntő részben tudják jól, hogy a tudásanyagot nem szabad jöttment éppen divatos szarokhoz kötni, nem érdemes függővé válni tőlük, mert akár a jövő héten megváltozhat a széljárás, újabb más jellegű igények léphetnek fel és a befektetett energia, megszerzett tudás hipp-hopp, a semmivé lesz.


Amit linkeltem, abban pl. szó sem esik a gitről. A git tehát NEM RÉSZE az egyetemi tananyagnak. Legalábbis, ami a számonkérhetőséget jelenti. Hiába röfögöd az ellenkezőjét. Az más kérdés, hogy dönthet úgy egy prof, hogy a népszerűsége okán ő bizony a gitet preferálja és annak segítségével mutatja be a verziókezelés mikéntjét, hogyanját.

2022. nov. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
84%

27:

Szerintem akivel vitatkozol, nem úgy értti, hogy konkrétan a gitet nem ismerte az oktató, hanem a verziókezelést nem ismerte.


Mondjuk akinek van képe a szoftverfejlesztésről, az tudja mi az a git, akkor is, ha ezidáig csak másik verziókezelőt használt. Ha az illető szakmai tárgyat oktatott, akkor ciki, ha nem tudja mi az.


Ami pedig a verziókezelőket, mint tananyagot illeti, még annak is van elmélete, ugyanis többféle modell van arra, hogy hogyan kezeled a brancheket, előnyökkel, hátrányokkal, projekt függő melyik az ideális.

2022. nov. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
15%

"nem úgy értti, hogy konkrétan a gitet nem ismerte az oktató, hanem a verziókezelést nem ismerte."


Lehet, hogy ő így gondolta, csak hát, ez mese, kitalált legenda. Ráadásul elég sekélyes is.

Ahhoz, hogy valaki műszaki, reál vonalon egyetemi prof legyen, meglehetősen sokat kell bizonyítani. A git használata, alaszintű ismerete kimerül néhány gyakran használt parancsban és a git mögött meghúzódó, nem túl bonyolult logika felszínes ismeretében.

Létezhet olyan ember, sőt, létezik is, aki egyetemi oktató és nem ismeri a gitet, mert mondjuk már nem akar, vagy nem tud időt, energiát fektetni a kétszázhuszadik ilyen szaharba. Na de azt feltételezni, hogy a git megismerése kihívás, nehézség lenne egy olyan ember számára, aki egyetemi tanár, ráadásul reál tárgyat oktat, hát ez maga a nevetségesség.

2022. nov. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
76%

Nem akarok a veszekedésbe bele szolni :D nyugodtan csináljátok.


A BME-n amúgy tananyag a git használata és labor is van Bsc-n a használatára, githubbal.


Meg sok tantárgy házi beadása is githubon keresztül történik. Tehát a diákok is találkoznak vele Bsc alatt.

2022. nov. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!