Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mekkora a jövő a python alapú...

Mekkora a jövő a python alapú backend fejlesztésben?

Figyelt kérdés

Ma volt interjúm egy cégnél és azért jelentkeztem, mert úgytudtam, hogy egy adott dologgal foglalkoznak, amiben már van tapasztalatom.


Most kiderült, hogy amúgy az egy nagyon pici része a fejlesztésnek és valószínűleg nem nagyon lenne lehetőségem azzal foglalkozni. Helyette pythonnal kéne backendet fejleszteni.


Mivel még egyetemista vagyok és igaz, már egy adott témában picit elmélyedtem és van benne munkatapasztalatom, de még nincs semmi a kőbe vésve. Ha valamikor lesz idő kipróbálni egy új technológiát az most van (hiszen diákmunkából bármikor felállhatok és ott hagyhatom).


Tehát mennyire van itthon jövője a python backendnek? Mennyi a lehetőség benne?



2022. nov. 25. 15:37
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Igazából arra voltam kíváncsi jelenleg mennyire keresett a python a webfejlesztésben a backenden itthon és, hogy a jövő 2-5 évben mennyire lesz.


Amit gondolom meg lehet ítélni a jelenlegi tendenciák és a python jelenlegi állása szerint, hiszen a nagyobb cégek elég lassan váltanak technológiákat.


Jelenleg javával foglalkozom. Ezzel kapcsolatos a munkám és ebben van a legtöbb tapasztalatom. Ahogy körbe nézek bármilyen salary guiden, hogy milyen nyelvet használnak a legtöbbet a Java jön elő. Meg ha felmegyek bármilyen munkaportálra, akkor a Javára rengeteg lehetőség jön elő.


Ebben az értelemben gondoltam, hogy a python fejlesztő mennyire keresett itthon?

(Akadémiai/kutatás közeg kivételével. Csak a sima backend fejlesztére gondolok)

2022. nov. 26. 19:10
 12/12 anonim ***** válasza:

Itthon a Node.js és PHP a domináns, a Python észrevehetetlenül kicsi a webfejlesztésben. Írd be az indeedbe, hogy web developer Hungary, és az kiírja azt hiszem azt is, hogy melyik nyelvre hány hirdetés van.


Java után amúgy az összes scriptnyelv felüdülés.

2022. nov. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!