Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen infos képzést valasztan...

Milyen infos képzést valasztanatok? Megéri barmelyik is? Találok vele munkát?

Figyelt kérdés

Szeptembertől levelezőn szeretnék tanulni valamilyen infos szakon (még nem tudom, hogy mernokinfo vagy gazdinfo), és gondoltam előtte elvegzek egy "gyorstalpalo" tanfolyamot, hátha kapok vele munkát.


(Jelenleg kihagyok egy évet, dolgozok egy boltban).



A pannon kincstár kepzesivel szemezek:

[link]

[link]

[link]

[link]


Van értelme elvégezni bármelyiket? Találnék vele munkát? Vagy felesleges lenne?



2022. dec. 6. 16:44
A kérdező szavazást indított:
Webfejlesztő
Junior frontend fejlesztő
Junior Java backend fejlesztő
Junior szofvertesztelő
Egyikkel sem kapsz munkát
14 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
61%

"Van értelme elvégezni bármelyiket? "

-Nincs


"Találnék vele munkát?"

-Nem


"Vagy felesleges lenne?"

-Teljesen, gyorstalpalónak semmi értelme

2022. dec. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 stefan88 ***** válasza:
54%

huu, ezektől a magyar képzéses áraktól mindig leesek a cégtől.

Van értelme, jók is de nem ennyiért. Udemy és társai, még youtube-on is találsz értelmes képzést. Jó, nem magyart, de ingyen vagy 12$ körül.


Kérdés, milyen irány? Asztali alkalmazás, web, mobil?

Aztán a nyelv.

De még mindig ott a crossplatform ami törekszik felfele.


Szóval youtube-on vagy udemyn (vagy ennek alternatíváján) kóstolj bele pár képzésbe egy doboz cigi áráért és hagyd szerintem ezeket a magyar horror áras képzéseket.

2022. dec. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 stefan88 ***** válasza:
68%

Sőt, most nézem, fél millió és 20x3 óra alkalom, kb 60 óra a képzés. Ebből fele tuti elmegy "mindenki érti","ki hol dolgozik","milyen szépen süt a nap" dolgokkal. Udemyn is kapsz 40-50 órás teljes képzést, 12 dollárért.


Nem reklámarc vagyok, csak dühítenek a magyar képzés árak :D

2022. dec. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%
Én tanultam Udemy-n is és végeztem drága képzést is. Nem ilyen 40-50 órásat, hanem 300+ órásat és nem videóból kellett tanulni. Igen, az Udemy nagyon jó, ha utána kell járnom valaminek, gyorsan egy új területet felületesen meg akarok ismerni. De amit az alatt a több, mint egy év alatt kaptam a suliban, azt nem übereli semmi. Az ára sok? Igen. Megérte? Minden perc és forint. El tudtam helyezkedni utána? Igen, 2 hónap alatt. Most egyetemre járok, de én ettől nem vagyok annyira elájulva, elég magasra tette a mércét ahol tanultam és az egyetemtől is azt vártam, hogy majd az lesz, csak még mélyebben és hát nagyon nem. Ezt a papírért végigtolom, de értelme szakmailag nem sok van.
2022. dec. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
94%

Sok igazság van a fenti hozzászólásokban. Szerintem (is):


1) Youtube Freecodecampen kb. profivá képezheted magad teljesen ingyen. Udemy-n például Maximillian Schwarzmüller kurzusaival meg überprofivá pár ezer forintért (€12 egy kurzus).


2) De ha nem vagy elég motivált vagy nem tudsz ennyire angolul, vagy csak jobban szereted a tanárt stb. akkor lehet, hogy neked megéri egy ilyen kurzus. Én legutóbb egy 9 hónaposra jártam, 1 millió forint volt, rögtön kaptam vele munkát.


3) Kezdetnek a front-end fejlesztőt javaslom, nagyon klassz dolog, élvezetes csinálni, fenntartja a motivációdat, és akármit is fogsz csinálni később, nagyon-nagyon hasznos skill! És könnyű vele munkát találni papír nélkül is, hiszen csinálsz pár referencia-oldalt, csatolod egy pár soros emailhez, rákattintanak kíváncsiságból, és már hívnak is wtf mikor tudsz kezdeni.

2022. dec. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!