Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Azok válasza érdekel, akik...

Azok válasza érdekel, akik szeretnének oltást, ha mindent figyelembe véve csak Pfizer vagy AstraZeneca oltást kaphatnál, de bármelyiket kaphatnád ebből a kettőből, melyiket választanád és miért?

Figyelt kérdés
2021. máj. 3. 12:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%
Egyértelműen a Pfizer, mivel véd a mutánsok ellen is.
2021. máj. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Astra, mivel vannak csoportok, akiket csak Pfizerrel oltanak, így nem tudtam hozzájutni. De alapból sincs semmi problémám az AstraZenecával. A Pfizer jó gyógyszergyártó, bár tény, voltak kétes ügyeik. Az AstraZeneca mögött meg ott az Oxford.

Szóval igazából szerintem teljesen mindegy. De az Astrához most sokkal könnyebb hozzájutni.

Igazából mindkettőnél ugyanaz a metódus, csak a tüske fehérje legyártásához a bemenet az, ami más.

2021. máj. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
#1: az Astra is. ;)
2021. máj. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
47%
Egyértelműen az Astra Zenecát, ma fognak oltani vele. Kiváló minőségű, modern vakcina, és az egyetlen európai vakcina. Tudom, hogy a halálozások száma az összes vakcina esetében elenyésző, de pont a Pfizernél a legmagasabb, az Astránál a második legalacsonyabb.
2021. máj. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

"Tudom, hogy a halálozások száma az összes vakcina esetében elenyésző, de pont a Pfizernél a legmagasabb, az Astránál a második legalacsonyabb."


Ugye ezt nem abból a semmire nem jó táblázatból következtetted ki, amiben még az sincs benne, hogy mikortól használták az adott oltóanyagokat, és milyen csoportok kapták eddig?

2021. máj. 3. 13:09
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
#4: Én is AstraZeneca párti vagyok most már, de igazából amit írsz, az részigazság. Magyarországon tényleg többen haltak meg Pfizer után (és nem az oltástól), de azt se felejtsük el, hogy kezdetben a legidősebbeket és legbetegebbeket Pfizerrel kezdték el oltani.
2021. máj. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Pfizer, de ha nem jutnék hozzá, minden további nélkül szívesen elfogadnám az Astrát is.

Mivel a Pfizert adják a kismamáknak és a gyerekeknek (az eüsöket és a nagyon időseket nem veszem ide, mert amikor őket oltották, még csak a Pfizer volt itthon), úgy gondolom, akik az információk birtokában vannak, úgy érzik, ez a legveszélytelenebb és ez a legbiztonságosabb.

Laikusként én nem érzek e kettő között jelentős különbséget.

2021. máj. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A média a Pfizert kommunikálja legjobbnak, de ha Astrát ajánlanak előbb, butaság nem elfogadni szerintem. Nincs jelentős különbség sem hatásban (persze, papíron a Pfizer jobb, de amíg vársz, addig 0%), sem kockázatban. Kismamákat, gyerekeket azért oltanak csak ezzel, mert csak erre vannak meg egyelőre a tesztek.
2021. máj. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen, én is közel azonosnak látom, igyekszem minél több infót begyűjteni, utánajárni, volt olyan, amit kizártam az ellenjavallatok alapján, ez a kettő maradt (illetve a Moderna, ami a Pfizerhez hasonló, de az is olyan, mint a fehér holló).
2021. máj. 3. 13:47
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Moderna nagyon kevés jön Magyarországra.
2021. máj. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!