Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A végpontok adatbázisban való...

A végpontok adatbázisban való elhelyezésének mennyire van értelme?

Figyelt kérdés

Itt nem konkrétan arra gondolok, hogy magát a végpont elérhetőséget teszed db-be. Hanem kellene fejlesztenem egy teljesen új rendszert az egyik ügyfélnek, és ők egy korábbi rendszerüket úgy oldották meg, hogy minden végpontjuk adatbázisban van. Mind az elérhetőség, mind az objektumok,paraméterek, plusz azt állította minden más is ezzel kapcsolatban. Úgy fogalmazott, hogy ez azért jó, mert így később ha egy új végpontot akarnak csinálni, akkor nem kell feltételenül hozzá fejlesztő, hanem ez alapján ők is tudnak maguknak újat definiálni. Emellé még említette, hogy a mostani fejlesztés valami nagyon biztonságos, feltörhetetlen rendszer kellene hogy legyen. A tech. az Spring Boot. Említettem neki, hogy én ilyen db-s végontos módszert még nem láttam meg nem is csináltam, de mondta hogy ezzel kapcsolatban minden infót megad az előző fejlesztésük alapján. Mennyire hangzik egy így bullshitnek? Csináltam már pár dolgok SB-ban, de ettől egy kicsit félek, és nem tudom bevállaljam e a projektet. Mit gondoltok?

Vagy vállaljam be, és ha nem megy akkor meg mondjam, hogy köszi de ez baromság úgy ahogy van? Ezt meg nem szeretném, mert nem becsületes. Szerződés nem gátolna meg bennem, mert úgy egyezünk meg, hogy bizonyos részek elkészítése után jár fizettség, tehát vannak lehetőségek a kiszállásra.


2022. dec. 21. 18:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Milyen végpont?
2022. dec. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Rest Api végpont
2022. dec. 21. 19:41
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy nagyon furcsa design, de lehet, hogy az adott use-case-ben van értelme. Nekem úgy tűnik, hogy alapvető információk hiányoznak, hogy tisztán lássunk.
2022. dec. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát ha valami teljesen szögletes és egyszerű CRUD kell, az nyilván megoldható így, hogy definiálsz routingot meg objektumokat dinamikusan, de mondjuk igen ritkán ilyen egyszerű a világ.

A kérdés inkább az, hogy hányszor csináltak új végpontot ők adatbázisban, fejlesztő nélkül?

Mert ha eddig egyszer sem, akkor egész nyugodtan kukázható az egész koncepció a fenébe.

2022. dec. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mielőtt félreértene bárki, én is azon a véleményen vagyok, hogy use-case válogatja, lehet hogy abban a környezetben ez jó, de általánosságban mondom, ha a projektről látszanak a jelek, hogy átgondolatlan koncepció, akkor hagyd a fenébe (pl nincs megfelelően dokumentálva, nincsenek rizikók figyelembe véve, nincs egyértelmű követelmény, stb).


Láttam már hasonlót, csak abban js ajax végpontok voltak. Több probléma is van vele ha fejelsztő nélkül akarnak hozzányúlni adatbázison keresztül:


- honnan tudja a nyüzüge, hogy az adott változtatása jó? Nehéz tesztelni a rendszert és nem is kapja meg az információt a qualityről az aki változtat adatbázisban

- nehéz hibát keresni benne

- konkrétan újra kell írni az infrastruktúra hibakezelő rendszerét és fejelszteni kell egy új subdomaint, ami ezt a katyvaszt kiszolgálja, mert perszisztálni kódleírókat mindig is macerás volt

- rengeteg security issue van benne, hogyan győzödsz meg róla hogy pl egy egyszerű code injectiont kivédett a nyüzüge aki változtatott?

- performanciaromlás

- stb


Egyébként ez olyan, mintha a fejlesztést az end user kezébe akarnád adni, arra már vannak keretrendszerek (e.g. wordpress), az miért nem jó? Másrészt nem véletlenül találták ki így a végpontokat, a programkódnak a source code-ban van a helye, nem egy perszisztált állomámyban.


Spoiler: az említett projekt amit láttam becsődölt, egy idő után karbantarthatatlanná vált (sokkal gyorsabban, mint egy átgondolt és tesztelt kód).

2023. jan. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!