Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A nem informált kereséseknek...

A nem informált kereséseknek mi a sorrendje idő és tár igény bonyolultságot nézve?

Figyelt kérdés

sorba kellene rendeznem őket, de a ordóval való "becslés" nem igazán megy


Mélység korlátozott keresés

Iteratívan mélyülő keresés

Mélységi keresés

Szélességi

Egyenletes költségű


2023. jan. 1. 21:58
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
És nincs egyetlen weboldal sem a neten, ami keresésekkel foglalkozna? Na ne.
2023. jan. 2. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De van és le is írják egyenként, hogy milyen a tár/idő igényük, de ami leírná az egymáshoz való viszonyítást olyat nem találtam.
2023. jan. 2. 09:32
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor lényegéb az nem világia, hogy az ordó mit jelent? Az ordó az a lepésszám nagyságrendjét mondja meg a bemenet méretének függvényében. Pl. O(n^2) esetében n az a darabszám, és azt mondja, hogy legrosszabb esetben a bemenetet számának a négyzetével lesz arányos a lépésszám, ami polonomiális eredményez, vagyis P-ben van az algoritmus. Ha O(2^n) lenne, az sokkal lassabb és nem is polinomiális
2023. jan. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tudom mit jelent az ordó, csak az alapján nem tudom megbecsülni, hogy most melyiknek nő gyorsabban *igénye. Maguk a bonyolultságukat meg lehet találni neten, vagy "bárhol", de mivel "egyik" is exponenciális meg "másik" is exponenciális nem tudom eldönteni, hogy melyik nő gyorsabban, pl van olyan, hogy b^d meg b^l, ahol b az elágazások száma, l mélységkorlát, d meg legolcsóbb megoldás költsége, de hogy a 2 közzül pl melyik nő gyorsabban az passzolom.
2023. jan. 4. 23:50
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért, mert különböző dolgot jelentenek az adott betűk, szóval a bemenet tulajdonságától függ. Egyébként, egy mélységi keresés és szélességi keresés átlagosan ugyanolyan hosszú lesz, mert ugy mind a kettő bejárja a gráfot, csak más sorrendben teszi ezt
2023. jan. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igazából ez csak az egyik vizsgakérdés a 100 lehetségesbőlszóval mivel ezek a legrövidebbek közzé tartozik sok pontot nem érhet, de nincs benne a tananyagban a válasz, és emlékeim szerint előadáson se hangzott el, de mégis kéri hogy állítsam növekvő sorrndben...

Köszi a választ egyébként.

2023. jan. 5. 01:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!