Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha már ennyi junior szinttel...

Ha már ennyi junior szinttel kapcsolatos kérdés van, szerintetek nekem van hozzá elég tudásom? (Többi lent)

Figyelt kérdés

(még van hátra egyetemből, de ha tudnék junior munkát kapni, akkor szívesebben fejezném be levelezőn, azért feltételezem a tapasztalattal többre mennék, diplomám pedig biztosan meglesz)


Szakmai gyakorlatomat megcsináltam, ennyi tapasztalatom van csak, ami lehet CV-be nem mutat jól, de rengeteget fejlődtem ezalatt, itt pythonban dolgoztam főként (flask, pandas), de sok SQL is kellett meg kicsit frontendben is piszkálgattam kódokat.


Amiket haladó szinten ismerek:

-Python (package-ek: Flask, Pandas, Selenium, Numpy)

-SQL (practical sql-t megtanultam, azért merek haladót írni)

-JavaScript (és JQuery library)

-nem írnám programozási nyelvnek, de CSS,HTML kombó is erősen megy (nagy gyakorlatom van benne)


Ezeket leszámítva hackerranket is sokat használom már egy jó ideje, mert elméletileg hasznos teszteknél, de nem tudom ez mennyire igaz, viszont biztos ami biztos:D

Továbbá van egy saját projectem is, ez egy webscraper szerű dolog seleniumban megírva, adatbázisnak MySQL-t használok, UI-t pedig flask-es web appal valósítom meg. Kb 3 ezer sor kódból áll, szóval nem annyira egyszerű, hogy csak van egy weboldal és kinyerek belőle pár infót, de nyílván nem is olyan bonyolult azért.


Hátrányom ami kiütközhet az az angol, mert ritkán beszélem és mikor olyat írnak, hogy fluent, akkor az eléggé megrémiszt, de nem lenne gondom mondjuk egy senior fejlesztővel beszélgetni (szakmai gyakorlaton is megtettem), írásban pedig teljesen magabiztosan kommunikálok akár folyamatosan beszélgetve slacken is, emailek pedig pláne nem okoznak problémát. Tényleg csak ritkán beszélek és ez egy teljesen angol interjún biztosan hátrány lenne szerintem.



2023. jan. 15. 21:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Sok junior pozíciónál nem elvárás a tapasztalat, de nekem már van minimum 2 hónap a szakmai gyakorlatod miatt.


Simán el tudsz helyezkedni. Lényegében olyan vagy mint egy friss diplomás, csak a szakdoga meg pár kredit választ el tőle.

2023. jan. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Most kérdés az, hogy mi lenne a célod, milyen pozíció.


Python + Selenium kombóval junior tesztelőnek biztos elmehetnél.


Többi, az a baj, hogy bár mindegyik értékes skill, de így önmagukban, főleg hogy más-más szakirányt fednek le kevesek.


Javascript kérdés milyen szintet takar, ma már azért egy Typescript elvárás mellé sok helyen. JQuery-t meg maximum legacy projekteken tudnád igazán hasznosítani, ma már modern keretrendszerekben írnak mindent, React, Angular-ban leginkább.


SQL tök jó, de kéne hozzá egy nagy backend nyelv. Esetleg mondjuk Pythonnnal párosítva megeshet, hogy találhatsz junior backendes állást.


Az biztos, hogy ezekhez mindenképp tanulni kéne még, hogy egy junior pozit megpályázhass.


Ha frontend érdekelne akkor még legalább egy nagyobb JS frontend frameworkot, React is jó, de inkább Angulart + TS-t nyomják itthon sokan, több abból az álláshírdetés.


Ha backend, akkor bár próbálkozhatsz Python + SQL kombóval, de egy C#/.Net + SQL-el simán találnál munkát, nagyon sok .Net-es álláshírdetés van.


Ha rám hallgatsz ezek valamelyikét tűzd ki célul, most még úgyis van hátra az egyetemből. Mire végzel meglesz a tudásod ha beleadod magad. Közben, meg addigra - portfolió, portfolió, portfólió.


Remélem tudtam segíteni.

2023. jan. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%
Junior tesztelőnek igen, junior fejlesztőnek talán, junior data scientistnek nem.
2023. jan. 16. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én valami nosql-t még legalább alapszinten megismernék - legtöbb helyen már ilyennel is kell dolgozni, és jó pont, ha legalább azt tudod, hogy eszik-e, vagy isszák.

Hogy konkrétumot is mondjak, a MongoDb a legnépszerűbb, szóval az egy jó választás.

2023. jan. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2 Angular, TS főleg a legnagyobb cégeknél van?
2023. jan. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Menj el interjúzni és kiderül. Szerintem a junior szint simán megvan ha nem csak behazudtad az ismereteidet.


Egyébként a fluent/excelent angoltól sem kell megijedni mert mindenhol mást jelent. Ha nem felel meg a tudásod akkor azt úgyis jelzik majd.

2023. jan. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!