Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C# környezetben egy olyan...

C# környezetben egy olyan keresek hogy van egy adott intervallum 10:00 kor indul el és 11:21 kor van vége és ki ad egy következő formot ezt hogyan lehetne megvalósítani?

Figyelt kérdés
2023. jan. 16. 21:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Hadd mondjam el, hogy minden programozási feladat egy specifikációval kezdődik. Abban PONTOSAN (és lehetőleg nyelvtanilag helyesen, érthetően) le kell írni, hogy:

- PONTOSAN mit csináljon a program,

- milyen bemenő adatok állnak rendelkezésre,

- milyen kimenetet várunk el,

- és hogy ezt milyen formában, milyen felületen végezze.

Ha ez megvan, akkor elkezdhetünk gondolkozni a program megvalósításán.

Szóval: először kérünk egy specifikációt!

2023. jan. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
olyan mint egy buszmenetrend időpontokra van felosztva és ha azt eléri listázza a napi tevékenységet ha siet akkor GPS alapján megfogja néhány perccel hogy időben kiadja őket.
2023. jan. 16. 21:24
 3/5 anonim ***** válasza:

Jó.

Kezdjük ott - áltlaános iskola első két osztály -, hogy a mondatot nagybetűvel kezdjük. Ahol a gondolat befejeződik, az a mondat vége, legtöbbször ponttal jelöljük. Ha egy mondat több tagmondatot tartalmaz, azok határát vesszővel választjuk el. Technikailag nincs korlátja annak, hogy egy mondat hány tagmondatból állhat, de nagyon bénán hangzik, ha ez a szám 3-4-nél jelentősen több. Célszerű inkább több mondatra szedni a szöveget.

Ennyit a nyelvtani részéről. Tudom, hogy ez nem magyaróra, de úgy gondolom, egy programozónak is illik tudnia írni.

Ami a specifikációt illeti: megint szinte semmit nem adtál meg. Hiába írnám meg (helyetted), egyáltalán nem biztos, hogy te ugyanolyan formában szándékoztál az adatokat megadni.

15 évete lehúztam már informatikusként. Tapsztalat, hogy a leggyakoribb probléma az, hogy az ügyfél nem adja meg rendesen a kért program specifikációját. Aztán jön a panaszkodás. "De én nem ilyennek gondoltam." "Ez nem is azt csinálja, amire gondoltam." "Ez máshogy néz ki, mint amire számítottam." És hasonlók.

Gyanítom, szoftverfejlesztő szakon tanulsz. Tippem szerint 11.-es lehetsz. Náluk szokott lenni C#, hasonló szintű feladatokkal. 10.-ben (de lehet, hogy 9.-ben) bizony tanulnotok kellett arról, hogy hogyan kell egy programspecifikációt elkészíteni. (Még ha azt nem is neveztétek nevén.)

2023. jan. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyébként hol akadtál meg? Meddig jutottál el?
2023. jan. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
atyaúristen
2023. jan. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!