Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Voltatok már programozói...

Voltatok már programozói tanfolyamon és utána tudtatok munkát keresni vele? Ha igen milyen fizetéssel?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekelne mert gondolkodok hogy beiratkozok, csak nem tudom hogy mennyire éri meg

2023. jan. 20. 01:26
 1/8 anonim ***** válasza:
38%

Igen. Én már négy tanfolyamon voltam és mindig tudtam utána munkát keresni vele. Szóval ez nagyon megy.

Csak a munka találást kell még egy kicsit gyakorolnom és jó lesz ez.

2023. jan. 20. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%
Igen voltam, habár nekem már diplomám is volt mellette. Ha jó az önéletrajzod és vannak NORMÁLIS projektjeid githubon akkor van rá esély, hogy behívnak interjúra és ott már minden rajtad múlik. Viszont sok cég elvárja a diplomát(függetlenül attól hogy az interjún senkit se fog érdekelni hogy hol és mit végeztél), így valamivel nehezebb helyzetből indulsz.
2023. jan. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Milyen a normális projekt? Facebook kettő, vagy heroes 12?
2023. jan. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%
Ez területtől függ.Ha pl frontendes melóra jelentkezel akkor csinálsz egy portfólió oldalt magadról. Gondolom a kérdezőnek nincs tapasztalata és diplomája sincs. Szerinted így mennyi az esélye hogy felveszik bárhova is? Valamit fel kell tudni mutatni és ha nincs tapasztalat/diploma akkor a saját projektmunkák a legjobbak erre.
2023. jan. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%

Frontendes projektmunka mi számít normálisnak? Egyszerűbb játék vagy a legegyszerűbb appok amikből nagyon sok van mindenhol? React app felhasználókkal backend szerver minden?

Vagy ahol lehet pl az objektumorientáltságot mutatni?

Vagy inkább a design?

Olyan sok egyszerű projektet lehet csinálni, nem létezik hogy azokat elfogadják.

2023. jan. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
30%
Persze, ez se garancia semmire, de több mint a semmi.
2023. jan. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
25%
Tavaly előttvégeztem egy ilyet. Munkát gyorsan kaptam, vidéken 450 ezer plusz kafetéria amit azóta jelentősen emeltek
2023. jan. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Másfél év elteltével ugyanaz a programozói tanfolyam közel kétszer annyiba kerül ugyanott. Többünket nem tudtak a tanult programfejlesztői környezetet igénylő állásban elhelyezni, olyan piacon, ami a járvány után teli volt állásajánlatokkal. A tanfolyam kezdetekor más bérre adtak garanciát, ami miatt sokan vállaltunk pl. közvetítést a tanfolyam mellé. Szakmai oktatók nem voltak, saját maguk képeznek olyanokat, akik leadják az anyagot, mérnöki háttér nélkül. Rengeteg házifeladat önálló munkát igényel, egy oktató a csoportra nem tudott mindenkit körbeugrálni. IVSZ auditolja, nem kis nevek.

Javából 15 Euro környékén lehet tananyagot venni, videókurzusnak ott van Chad Darby műve, szakkönyvből a Packt Publishing akciózik időnként (jelenleg havonta $13 a hozzáférés). Lefedi azt, amit a tanfolyam végén be kell tudni mutatni a résztvevőknek. Szóbeli tesztkérdésekre vannak az Oracle Certification könyvek, Clean Code. Framework ismeretnek a beadandó, ha eljutsz odáig. Nagyságrenddel többért lehet elvégezni egy tanfolyamot magyar nyelven. Ha előtte nem csináltad, nem egy tanteremben tanulsz meg hónapok alatt tesztelhető programot megtervezni, ami miatt szükség lenne a hiányolt szakemberekre.

2023. jan. 23. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!