Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Junior programozóként ha a...

Junior programozóként ha a "pénz nem számít" csak azt szeretném, hogy legyen munkám, akkor hova érdemes jelentkeznem, hogy nagy eséllyel felvegyenek diploma nélkül?

Figyelt kérdés

Két félévem van diplomáig, viszont hosszú sztori, de jelenleg ki vagyok íratkozva az egyetemről, viszont ha újra felvételizek akkor a teljesített tárgyaimat elfogadják és nem kell mindent előről kezdenem, szóval előbb-utóbb lesz diplomám amit gondolom a cégek jó szemmel néznek majd.


Tudásilag a junior szintet biztosan megütöm és ez mellett van kettő nagyobb saját projectem és 4 hónap diákmunkás tapasztalatom egy neves cégnél (kiíratkozás miatt hagytam ott, meg tudom, hogy ez annyira nem sok idő, de legalább van valami).

Azért szeretnék munkát találni mindegy milyen alapon és a lehető leghamarabb, mert szükség lenne a pénzre itthon minél gyorsabban (1-2 hónapon belül). Természetesen most hogy nincs egyetem, munka mellett a szabadidőmben folyamatosan fejleszteném magamat, szóval csak ideiglenesen kellene akár egy nagyon kicsi cégnél állás. Meg az is tapasztalat és legalább CV-be nem csak a 4 hónap diákmunka lenne írva:D



Na és hogyan kerültem ebbe a furcsa szituba? Apukám meghalt még augusztusban és rá pár hétre kapott stroke-ot nagypapám, akinek ez maradandó problémákat okozott sajnos, ez pedig kissé megütött, mert konkrétan a kettő legfontosabb ember kiesett az életemből pár hét leforgása alatt. Aztán történt még pár dolog, de ez vezetett oda, hogy most kell a pénz és nincs tanulói jogviszonyom vagy passzív félévem.

Dolgozni pedig mindenképp a szakmámon belül szeretnék, mert van junior szinthez kellő tudásom és aranyat érne később az a + valahány hónap tapasztalat, viszont nincs időm komolyabb cégekhez jelentkezni, mert túl hosszú az eljárás náluk és rengeteg kör is van. Legalábbis diákmunkára így volt egy neves céghez, konkrétan volt több interjú és két teszt is, bele se merek gondolni, hogy junior állásra mi mehet.



2023. jan. 20. 02:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%

Sokaknak technikus vegzettsege van es programozo.

Olyan helyen keresd ahol nem elvaras a diploma

2023. jan. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
64%
Tanárnak.
2023. jan. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%
Legalább 50 helyre, aztán majd meglátod honnan hívnak vissza. Egyébként nekem is két félévem van, bár nekem aktív a jogviszonyom. 8/10 helyre behívtak az önéletrajzom alapján.
2023. jan. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

#3

Diákmunkára jelentkeztél? Mert arra valamilyen szinten könnyebben hívnak be, nekem se volt gond találni, pláne szerintem a githubos projecteim miatt szinte mindenhonnan megkerestek. Meg ugye szerintem valami támogatás is jár a diákok után, mert olcsón tuti nem foglalkoztatnak, én 3ezres órabérben voltam a cégnél:D ugye ez a mostani helyzet előtt volt, tehát az elég jó fizu volt diáknak.

2023. jan. 20. 11:28
 5/18 anonim ***** válasza:

#4

Nem, főállásra, mivel már csak a szakdoga tárgyaim vannak vissza.

2023. jan. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
21%
Diákmunkát valóban könnyebb szerezni, gyakorlatilag odamész és annyit kérdeznek, mikor tudsz kezdeni, míg a legtöbb főállásra 4-5 körös az interjú. De a diákokat jól alul is fizetik cserébe. Diákként 300 volt a nettóm, juniorként bruttó 600-as összegekről beszélgetünk (ugyanabban az évben)
2023. jan. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

kieg.:

300 nettót 170-180 óra munkával értem el.

2023. jan. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
3-as jól írta, beadod 500 helyre az önéletrajzodat gyakornoki/junior pozi stb...
2023. jan. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
#8-as jól írta, beadod 5000 helyre a jelentkezésed és menni fog.
2023. jan. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
#9-es jól írta, beadod 10000 helyre és menni fog.
2023. jan. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!