Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi számít programozás területé...

Mi számít programozás területén jó önéletrajznak? (Részletek lent)

Figyelt kérdés

Van egy diákmunkákra használt gyorsan összedobott valamim, de szeretnék majd diploma utánra egy sokkal jobbat csinálni.

Leginkább arra lennék kíváncsi, hogy előző munkahelyhez milyen részletesen és miket írjak le?

A soft skillekre mennyire térjek ki?

A tudásomat hogyan jellemezzem/szintezzem be, szóval pl van angolul, hogy intermediate SQL, Java, etc szint, ezt használjam magyarul, hogy ha valamit így haladó szinten ismerek? Vagy ha már valamit az önéletrajzomba írok, akkor azt alapból haladó szintnek veszik? Na és mennyire említsem meg azokat a nyelveket amikkel csak egyetemen találkoztam, de ott mondjuk megizzasztott a tanár és kellett nagyobb többszemélyes project is, magyarán van azért valamennyi közöm hozzá?

Az utolsó dolog, hogy githubos projectet hogyan szokás beletenni? Csak egy linket teszek és kész? Vagy kell egy mondat arról, hogy xy dolgot megvalósító projectem és link?


Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszát előre is!!



Egyébként google zavart meg a legjobban, mert láttam olyan önéletrajzos példát, hogy ilyen kis teli karikákkal jelzik a szintet meg teljesen modern kinézete van, mint valami játék beli karakter leírás, de láttam olyat is, hogy teljesen letisztult és egyszerű formátum a lehető legkevesebb szöveggel. Aztán van aki szerint ez a jó, van aki szerint másik...



2023. jan. 20. 13:45
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
6%
Azzal kezdem, hogy megnézem mindenkinek a linkedin profilját, ha nincs profilja, instant kuka.
2023. jan. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

#9

"Linkedin profil mennyire fontos junioroknak?"

Olyan szempontból szerintem fontos vagy jó ha van, hogy normál esetben folyamatosan képzed magad és amikor releváns ismeretre teszel szert, akkor egyből beírod és nem felejtődik el, miközben vannak, akik csak akkor frissítik a CV-t, amikor új munkahelyet keresnek és elfelejthetnek dolgokat.


"a programozó srácok nem írnak vissza a HR-es csajoknak, de feltételezem ez nem a juniorokra igaz"

Nekem van egy csomó ilyen üzenetem, amire nem válaszoltam, mert baromi lusta voltam. De igazából ők is csak másolgatják ugyanazt a sablonüzenetet, szóval itt nem arról van szó, hogy csajozni fogsz.

2023. jan. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
69%

@5 "- Jobb felső sarokban legalább 120^2 pixel méretű fotó (arckép)."

Édes istenem, emberek tényleg fényképet csatolnak az önéletrajzukhoz? Eleve, tanulmányokkal kezdeni egy CV-t elég béna húzás. Az érdekli őket, hogy mit tudsz, hold dolgoztál előtte, nem az, hogy hova jártál iskolába.


Szerencsére a többség azért használható dolgokat mondott.

2023. jan. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
32%

" Eleve, tanulmányokkal kezdeni egy CV-t elég béna húzás."


Te már csak tudod, birge. :(

2023. jan. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%

Itt egy jó minta:


[link]

2023. jan. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
40%

Itt egy másik:


[link]

2023. jan. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
69%
Azok közül, akik hozzánk jelentkeznek, csak a pakisztáni és indiai jobbágyok tesznek fényképet, de te csak csináld nyugodtan. És nyugodtan kezd azzal az önéletrajzodat, hogy évekkel(évtizedekkel) ezelőtt hol koptattad az iskolapadot. Rohadtul releváns.
2023. jan. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
27%

Aztán ki nem szarja le, hogy kik jelentkeznek hozzátok és hogyan?

Egy szimpla kamugép vagy, süketelő kis olcsójános. Nem vagyok kiváncsi sem a hülye véleményedre, sem a sekélyes, ügyetlen hazudozásaidra.


Azt azért elárulom, hogy a képesítés megszerzésének helye, esetenként még az időpontja is, a HR-esek és más döntnökök szemében elsőrangú információ.

2023. jan. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
A 17-es nyilván előnytelen küllemű, ezért tiltakozik zsigerileg a fényképes önéletrajztól. Vannak országok, régiók, ahol nem is szabad fotót csatolni, de magyarországon kifejezetten ajánlott, pláne, ha az illető egyébként is jó küllemű. Bár, aki kevésbé, annak is előny, mert időt spórol, hiszen nem kell elmennie olyan interjúkra, amik nem vezetnek eredményre.
2023. jan. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

-Nincs linkedin profilom, mert semmi szükségem fejvadászok spam megkereséseire amit elküldenek 5000 embernek

-Nincs nyilvános github profilom sem, a komolyabb fejlesztéseimet nem osztom meg nyilvánosan az apróbbakat pedig feleslegesnek tartom feltölteni (nem azt mondom hogy nincs értelme mert ha van valami nagyobb kaliberű fejlesztésed amit minőségi kóddal írtál meg akkor elképzelhető hogy plusz pont de ilyen BMI kalkulátor szintű feladatokat teljesen felesleges feltölteni és ha nincs githubod akkor sem fognak egyből red flagezni)

-Nem ecseteltem az önéletrajzomban hogy mekkora csapatjátékos vagyok vagy önállóan is boldogulok, sőt azt sem írtam bele hogy mennyire motivált vagyok és imádok tanulni vagy önfejleszteni magamat. Szerintem ez a felesleges maszlag azoknak való akiknek ki kell tölteni az üres helyet.


Hagyományos módon jelentkeztem életem első teljes munkaidős junior állására frissdiplomásként számomra 2 szimpatikus multihoz ahol az önéletrajzomban kész tények szerepeltek:

-BSc mérnökinfó végzettség

-Felsőfokú angol nyelvvizsga

-1 éves demonstrátori tapasztalat (Prog felkészítő, Prog 1, Prog 2 oktatás)

-Fél éves gyakornokság az egyetemmel kapcsolatban álló kutatóintézettel ahol bekapcsolódtam egy kutatócsoport tevékenységébe és a szakdogám témavezetését is vállalták

-tudományos publikációm hivatkozása és konferenciarészvétel

-TDK 2. helyezés / "Greeksday" programozói verseny 3. helyezés

-Ismert keretrendszerek és technológiák felsorolása amiben tapasztalatot szereztem


Nekem ez bőven elég volt ahhoz hogy 2 és fél hét alatt a jelentkezést követően megállapodjak az egyik céggel.

2023. jan. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!