Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozásra Linux vagy...

Programozásra Linux vagy Windows 2023-ban?

Figyelt kérdés
Elég régóta fejlesztek már, többnyire java-ban backendet, néha devopsos feladatok is vannak. Dolgoztam már húzamosabb ideig mindkét említett rendszeren (Ubuntu és Windows 10). Régebben azt olvastam, hogy milyen fasza Linuxon fejleszteni, merthogy gyors. Viszont a tapasztalat azt mondatja velem, hogy végül mégiscsak a Windows jobb volt számomra, mert valahogy kompatibilisebbek ott a dolgok egymással, több frissítés van, jobb programok, és egyszerűbb őket kezelni mert vizuálisabbak. Ezzel szemben Linuxon azt érzem, hogy néha egy programot telepíteni is gondot okoz, mert nem tudom egyszerűen feltenni store-ból, hanem már mókolni kell terminálban, nem úgy fut a telepítés mint a leírásban,...,stb. Igaz ez megadja az érzést, hogy nagy szaki vagyok mikor sikerül megoldani, de mégiscsak egyszerűbb, ha csak kattintani kell. Nálam olyan érzést kelt ez, mint a manuális meg az automata váltó. Hogy a manuális megadja a vezetés élményt, de az automata egyszerűbb. Mit gondoltok erről? És itt most nem olyan fejlesztésre gondolok, hogy meg akarom a világot "hekkelni", hanem átlagos mindennapi munkára.
2023. jan. 22. 14:39
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
79%

Mindkettő jó rá. Windowson is ugyan olyan jól lehet fejleszteni, mint Linuxon. Annyi, hogy Visual Studio nincs Linux alá, de vannak alternatívái.

Build tool-ok, mint a Make, CMake, Ninja ugyan úgy elérhetőek mindkét rendszerre. Ugyan úgy le lehet fordítani egy C vagy C++ forráskódot Windows-ra Linux alól és fordítva is. Valgrind ugyan tudtommal nincs Windowsra, de helyette van más. Java fejlesztés szempontjából sem előnyösebb egyik a másiknál szerintem. Tehát a szükséges eszközök mindkét rendszeren léteznek, sőt még Mac-en is, ezért nem hinném hogy bármelyik előnyösebb a másiknál, inkább preferencia kérdése. Mondjuk sokan inkább a Linuxot preferálják erre a célra.


A terminálos mókolás program telepítéséhez részt nem igazán értem.

Debian alapú rendszerek alatt "sudo apt install <programneve>"

Fedoran apt helyett dnf.

Snapből/flatpakből telepítés: snap install <név>, flatpak install <név>

De erre semmi szükség, hisz ott a szoftvercenter, vagy az egyéb grafikus csomagkezelők, mint pl. a synaptic.

2023. jan. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
10-es, köszönöm a korrekciót, ezt nem tudtam, bevallom nem mostanában csináltam legutóbb windows installt :D előtte meg valahogy sose volt kellemes élmény
2023. jan. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!