Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van olyan, aki manapság...

Van olyan, aki manapság programozóként nem Scrum metodológia szerint dolgozik?

Figyelt kérdés
Az ismerőseim közül gyakorlatilag mindenki Scrum alapján dolgozik, kivéve az állami munkahelyeken. Esetleg kicsit megtweakelve, bizonyos ceremóniákat kihagyva vagy kicsit módosítva, de alapjaiban Scrum, Scrum masterekkel meg PO-kkal.

2023. jan. 31. 11:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem dolgoztam Scrum metodológia szerint, pedig sokféle cégnél dolgoztam, volt amerikai multi, magyar kkv, kereskedelmi bank is, csak állami munkahelyen nem dolgoztam soha. Java fejlesutő vagyok amúgy.
2023. jan. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Én elsősorban webfejlesztőket, devopsokat és BI fejlesztőket ismerek.
2023. jan. 31. 12:10
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi Kanban metodológia alapján dolgozunk, itt nincs Scrum master (adalékinfó: IT Security domain)
2023. jan. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nálunk is Kanban van. IT security terméket fejlesztünk
2023. jan. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Banki környezetben gyakori a Waterfall is.
2023. jan. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nálam szintúgy, 16 év alatt nem sokat scrumoztam. (Főleg ERP terület.) Nem minden projecthez illik az.
2023. jan. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Ha jól sejtem nem startupban dolgoztok. Én fősuli után, sőt már közben, egyből a startup szférába mentem, és amikre volt rálátásom, ott vagy Scrum volt vagy fejetlenség.


#6: Szerintem sem jó a Scrum (vagy egyáltalán az agilis) mindenre. A könyvekben is írják, hogy akkor hasznos, ha olyan ügyfelek vannak, akiknek folyamatosan változnak az igényeik.

Nulláról indítva egy projektet, úgy, hogy még ügyfelek sincsenek, szerintem a Scrum csak hátráltat. Egyrészt meg kell fizetni a mindenféle Scrumos embert, másrészt a módszertannak való megfelelés csomó időt, energiát vesz igénybe. Harmadrészt óriási hátrány a tervezetlenség, ami nem az agilis erőssége. Utólag toldozni-foltozni egy kaotikus kódbázist elég rossz.

2023. febr. 1. 07:56
 8/16 anonim ***** válasza:
50%

#7

"A könyvekben is írják, hogy akkor hasznos, ha olyan ügyfelek vannak, akiknek folyamatosan változnak az igényeik"

Egyszer nem láttam még ezt az indoklást és sok értelme sincs. A scrum pl. arra jó, ha nulláról indulsz, hogy előbb legyen értékesítésre alkalmas a projekt. Így nem 5 év múlva kerül piacra és akkor lesz először vásárlód, ha egyáltalán érdekel valakit, hanem mondjuk 2 év után és ha nem jön be a projekt, akkor is még el lehet kaszálni és nem pazarolnak az emberek további 3 évet rá.


"Egyrészt meg kell fizetni a mindenféle Scrumos embert"

Te miről beszélsz? :DDD

Nálunk is scrum van és nincs mindenféle scrumos ember. Sőt, senki sincs itt a scrum tudása miatt és senkinek sem csak az a dolga, hogy scrum-mal foglalkozzon.


"másrészt a módszertannak való megfelelés csomó időt, energiát vesz igénybe"

Mármint? Ha ez igaz, akkor szarul csináljátok.


"Harmadrészt óriási hátrány a tervezetlenség, ami nem az agilis erőssége. Utólag toldozni-foltozni egy kaotikus kódbázist elég rossz."

Az minden pontod elég egyértelműen arra utal, hogy nem scrumban volt részed, hanem valaki valamit scrumnak hívott, ami egyébként nem az.


A scrum pont arról szól, hogy annyira agilis az egész, hogy egyébként a scrumból, vagy éppen kanban-ból is azok a dolgok vannak átvéve, amik segítik és könnyítik a munkát. Ha vakon ragaszkodtok minden szabályhoz, akkor is ha nincs értelme, akkor nem agilis szoftverfejlesztésről beszélünk, mert nem vagytok agilisak.

Igen, Mo.-on nagyon sok cég vakon ragaszkodik ezekhez a szabályokhoz és emiatt ténylegesen nincs jól kihasználva az agilitás.

2023. febr. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

7:

1-es vagyok. A jelenlegi munkahelyemen konkrétan fejetlenség van. Egy korábbi munkahelyemen szintén ez volt. Amerikai multinál pedig nem volt agilis módszertan ugyan, de jól definiálva volt milyen szabályok alapján és mikor lehet deployolni,nezért a gyakorlatban voltak sprint szerűségek, meg megvolt a tesztelés rendje is, valamennyire hasonlított za agilis módszertanokra.

2023. febr. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

#9

"Amerikai multinál pedig nem volt agilis módszertan ugyan, de jól definiálva volt milyen szabályok alapján és mikor lehet deployolni,nezért a gyakorlatban voltak sprint szerűségek, meg megvolt a tesztelés rendje is, valamennyire hasonlított za agilis módszertanokra."

Ez megfelel annak, amit az agilis módszertan akar elérni.


A probléma az nagoyn sok helyen, hogy az agilis módszertanról azt gondolják, hogy van egy - mondjuk úgy - szabályrendszer, amit vakon követnek mindenáron, akkor is ha csak hátráltat és semmi előny nincs belőle. Ezzel gyakorlatilag pont az agilitás veszik el.

Az agilis módszertan lényege, hogy agilis legyen, úgy és azt válogatod össze ezek közül az ajánlott módszerek közül, amiket szeretnél/működik nálatok.


Nálunk is agilis módszertan van és valamelyik csapat úgy ítélte meg, hogy nekik bevált és jól működik a pair programming, így ők használják. Másik csapat nem használja.

Van ahol minden sprint végén tartanak a következő sprintről egy 1 órás planning-et, ahol mindent átbeszélnek, miközben tudok olyan csapatot, ahol csak akkor van, ha tényleg van miről beszélni, így nagyon ritkán tartanak.


Nem vakon kell követni mindent, hanem megtapasztalni, hogy mi működik, mi nem, ha nem, akkor hogyan lehet jobbá tenni stb.

2023. febr. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!