Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Kész weboldalak html,csel kódja?

Kész weboldalak html,csel kódja?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Most tanulom a html és cssl programozást, weboldal készítés rejtelmeit.


Tudnátok olyan oldalt ajánlani, ahol már kész html vagy cssl kódok vannak és át tudom írni a szövegrészt?


Ezt már ki tudom én bővíteni az internetről el lesett rész videókkal (pl. Háttér szín, stb)



Illetve tutoriálokat is szívesen néznék, tanulnék de sajnos a youtubeon olyan gyorsan magyarázzák, hogy nem tudom követni... Pedig tudok vakon gyors írni...de tanulni is szeretnék.

Pár napja kezdtem el, csináltam is már sok alap html-t, de kicsit jobban bele mélyülnék.


Köszi a segítséget!



2023. febr. 8. 20:52
 1/5 anonim ***** válasza:
2023. febr. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi az a cssl, css-t ismerek. Keress rá, hogy HTML website template és egy csomót találsz.
2023. febr. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat többször elírtam, CSS*
2023. febr. 9. 07:04
 4/5 anonim ***** válasza:

Javasolnám neked hogy mihamarabb felejtsd el a templatek átírását, átszínezését mert gyorsan azon a szinten fogsz ragadni. Így van ez azokkal is akik kapából HTML + Bootstrappel kezdenek és CSS-t max egy színcseréhez vagy betűtípus változtatáshoz használnak.

Jó dolog a codepen és hasonló oldalról fellelhető template-k akkor ha csak adott kisebb modulokhoz használod őket (pl gombok, card-ok, navbar animációk stb).

Tanuld meg mit tudsz elérni maximálisan HTML + CSS-ben, utána tanulj meg adott HTML elemre más és más CSS szabályt alkalmazni JavaScript-ben, majd tanuld meg hogy működik egy jól működő website logikája és utána jöhet egy Angular vagy egy React, de a framework még nagyon messze vannak.


Nagyon jó oktató anyagok vannak a W3Schools.com-on:

[link]


Árpás Attila minitanfolyamát is érdemes végignézni:

https://www.youtube.com/watch?v=FfBNceKyJ7w&list=PLktQFAIYZX..


És ezzel a HTML+CSS meg is lesz nagyjából középszintig, utána jöhet a Javascript:

Továbbra is W3:

[link]


és a Sanfransiscoból jöttem csatorna kiváló mintanfolyamot csinált a JS alapjaihoz:

https://www.youtube.com/watch?v=eVudjNcg_nk&t=28s


Remélem a válaszom átfogó lett, amennyiben van kérdésed keress írj nyugodtan!


M

2023. febr. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A HTML egy nagyon egyszerű nyelv, igazából bármilyen kurzust elvégezhetsz, ígyis-úgyis nagyon hamar meg fogod érteni. A W3Schools teljesen jó, minden lényeges dolgot lefed: [link]



Ami a CSS-t illeti, ez már picit bonyolultabb - legalábbis a Grid, Flexbox, az elemek sorrendje, hierarchiája, több selector alkalmazás egyszerre stb. Tudom ajánlani a Google kurzusát: [link]


Fontos, hogy magadtól is kódolj, próbálgasd mi hogy működik, próbálj meg egyedi kinézeteket létrehozni stb. Ezért jó a Google Web Dev, csak a leglényegesebb dolgokat adja a kezedbe, rákényszerít, hogy kipróbáld az elméletet, mert különben nem fogod érteni.



Ami pedig a templateket illeti... Nem ajánlom, hogy azzal kezdj el tanulni, hogy átalakítod őket. Nyilván később valószínűleg csak ezt fogod csinálni, a Bootstrap, a millió Template és a CMS-ek korában már nem igazán írunk 0-ról CSS kódot, de ha majd eljutsz odáig, akkor fontos, hogy stabil alapokkal kezdj.


Ha mégis ezt szeretnéd:

[link]

2023. febr. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!