Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy kell login és register...

Hogy kell login és register honlapot készíeni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Három és fél éve Ön magam el kezdtem tanulni progrmozást most 17 éves vagyok!

Már meg tanultam a JavaScript-et, Python-t és a C++, meg hozzá a HTML-t és a CSS-t a web fejlesztéshez.


Most a php és az XAMPP-et kezdtem el tanulni, de nem tudok tovább jutni néztem róla videókat is amik lehet, hogy segítenek, de azok se segíttek ugyan ugy a w3school-t is bőngésztem.


Ha estleg valaki ért ehez akkor tud na e segíteni nekem itt a Gyakorin?

Előre is köszönöm a segítséget 😊.



#php #XAMPP #w3school
2023. febr. 13. 20:23
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Le kell kódolni.
2023. febr. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2023. febr. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyelőre ne akarj ennyi mindent tudni, mert nem fog menni. Csak felületes tudást fogsz szerezni, ami legfeljebb arra jó, hogy valamennyire átlásd a dolgokat.


A C++ önmagában egy annyira komplex nyelv, hogy ha azt tényleg tudni akarod és használható akarsz szerezni belőle, önmagában arra rá fog menni néhány éved.


Login és register oldalt készíteni nem nehéz.

- registernél bekéred az adatokat (HTML űrlap, Javascript, PHP-vel validáció)

- eltárolod őket egy adatbázisban


- loginnál szintén bekéred a szükséges adatokat (HTML űrlap, Javascript)

- PHP-vel szerveroldalon a megadott adatokat megkeresed, ha van találat, akkor indítasz egy sessiont, amiben eltárolod a belépés tényét, és átirányítod a felhasználó valahova

- ha nincs találat, akkor hibaüzenetet adsz vissza


Nagyvonalakban ennyi. PHP helyett lehet más szerveroldali nyelvet használni (pl. NodeJS-t), RMDBS helyett lehet esetleg flat file adatbázist használni, bár sok értelme annak nincs manapság.

2023. febr. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Tudom egy "kicsit" tul sokat akarok és azt is tudom, hogy ez még több év lesz.


Form-ot nem menti le valamiért, a localhost-on ki írja egy ideig aztán eltünik.

Összítén ezzel nem tudok mit csinálni, mert hiba üzenetett se jön ezzel kapcsolatban.


Eléggé hülye ének tünök be ismerem, de a neten se talátam rá valaszokat.


Köszönöm a tanácsokat #3.

2023. febr. 13. 21:56
 5/7 anonim ***** válasza:

Tele van útmutatókkal a YouTube. Regisztrációnál kell egy form ahova beírod az adatokat, majd elmenti egy adatbázisba. Bejelentkezésnél pedig a bejelentkezési adatokat kell összehasonlítani az adatbázisban lévővel.

Titkosítani ne felejtsd a jelszót.


https://www.youtube.com/watch?v=5L9UhOnuos0

https://www.youtube.com/watch?v=Qq96ZgiY1dY

2023. febr. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%
3,5 év alatt mit tanultál ha ennyinek képtelen vagy utánajárni? Ez egy nagyon alap dolog amiről több ezer videó van a neten
2023. febr. 14. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm #5-ös A második videó segített.


#6-os szerintem mindenkivel meg esik, hogy valahol el akad. Értem, hogy neked egyszerű, de nekem ez valamiért nem sikerült.


Most már megy és le is menti az adatokat 🙂.

2023. febr. 14. 06:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!