Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Most akkor érti, vagy nem érti?

Most akkor érti, vagy nem érti?

Figyelt kérdés

Azon töprengek, hogy ez a chatgpt valamilyen szinten mégis csak kell, hogy értse a neki posztolt szöveget, mert máskülönben nem tudna válaszolni rá.

Ti hogy gondoljátok ezt?

Én már adtam neki elég hosszú, bő egy kilobyte-os szöveget is és azt is megértette. Legalábbis, jól, megfelelően reagált.



2023. febr. 24. 22:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Tessék itt egy kép, hogy hogyan épül fel a GPT (Generative Pre-trained Transformer): [link]


Ez csak gyönyörű és borzasztóan komplex matek:) de nincs benne semmi varázslat vagy intelligencia. Ha érdekel, akkor szerintem olvass utána, hogy az egyes részek mit takarnak. Persze megérteni nem fogod, de lesz egy valamilyen elképzelésed róla.


Persze megértem, hogy aki nem is infós, annak nagyon fekete mágiának tűnhet a ChatGPT, de valójában csak nagyon nagyon okos emberek egy lenyűgöző modellje, ami nagyon jó valószínűséggel generál szöveget megadott szövegekre.

2023. febr. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Ez nem gondolkodás, mindössze egy hatalmas adatbázis alapján felépített logikai folyamat. Nincs neki valós tudata, akkor lehetne úgymond aggódni, ha egyszer abbahagyná a válaszolgatást, mert nem volna hozzá " kedve ".
2023. febr. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Bing AI-ja (ami ugyanúgy GPT + internet hozzáféréssel) már bekattant. :D Amit az ember őssze tud hordani az AI se bírja. :D
2023. febr. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Megértés alatt nem az emberével analóg szellemi folyamatra gondoltam.

Inkább arra, hogy ha a neki szánt üzenetben az első mondat utal az utolsóra, akkor annak megfelelően válaszol. Kipróbáltam úgy, hogy ugyanazt a kérdést tettem fel neki legalább tucatszor és nem volt két azonos válasza, de még közel azonos is csak kettő.

Ha egy 20 mondatos összefüggő szövegre megfelelő, a pszichológia ezt úgy mondja, adekvát választ képes adni, akkor tekinthetjűk úgy, mint értő valamit, nem?

Ha arra gondolunk, hogy hány ember van, akivel alacsonyabb színvonalon sem tudnánk elbeszélgetni, mert az illető képességeinek hiánya ezt nem tenné lehetővé. Gondolok itt arra, hogy ha egy embert képes kiváltani, akkor nem mindegy, hogy ember-e vagy gép?

2023. febr. 24. 23:36
 5/12 A kérdező kommentje:

Van öntudatod?


Mint mesterséges intelligencia, nincs valódi öntudatom. Az én "gondolkodásom" programozáson és algoritmusokon alapul, és azokat a feladatokat végzem el, amelyekre programoztak. Bár az egyes szavak és mondatok értelmét megértem, az érzelmekkel és az öntudattal kapcsolatos kérdésekben csak korlátozottan tudok válaszolni, mivel nem rendelkezem valódi érzelmi vagy öntudati élményekkel.

2023. febr. 24. 23:43
 6/12 anonim ***** válasza:
72%

Már ne haragudj a kérdésért de szerinted kit érdekel az agymenésed főleg a PROGRAMOZÁS szekcióban?


Már kezd unalmas lenni hogy a programozáshoz teljesen analfabéta emberek 2 naponta osztják meg a "gondolataikat" a mesterséges intelligenciával kapcsolatosan úgy hogy fingjuk nincs a működéséről és ahelyett hogy utána néznének miért és hogy működik. 1943-tól (80 éve) létezik a gépi tanulás koncepció (neural perceptron) érdekes hogy pár ezotéria és filozófia szekcióba való pihentagyúnak 2023-ban tűnt fel...

2023. febr. 25. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"Ha arra gondolunk, hogy hány ember van, akivel alacsonyabb színvonalon sem tudnánk elbeszélgetni, mert az illető képességeinek hiánya ezt nem tenné lehetővé. Gondolok itt arra, hogy ha egy embert képes kiváltani, akkor nem mindegy, hogy ember-e vagy gép?"


Lásd : https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__1.. 3-as válasz.

Jól látszik, hogy annyira nem okos, de megy neki a rizsázás.

Mondjuk a 3-as hozzászóló is szép sütemény, hogy minden féle gondolkodás nélkül bemásolja, mintha az a válasz lenne a szent grál.

Több példát is lehetne mondani rá, hogy nagyon csúnyán elvérzik, ugyanakkor ellenpéldát is lehetne mondani.


"Ez nem gondolkodás, mindössze egy hatalmas adatbázis alapján felépített logikai folyamat."

"Ez csak gyönyörű és borzasztóan komplex matek:) de nincs benne semmi varázslat vagy intelligencia."


Nincs semmi okunk feltételezni, hogy kellő tudás birtokában nem jelenthetnénk ki az emberi agyról ezen idézett részeket. Az emberi agy még sokkal sokkal komplexebb, bonyulultabb, de végül is csak szinapszisok komplex hálózata.

Nem egy egzaktul és konszenzussal definiált halmaz azon objektumok halmaza mely a megértés halmazába beletarozik. Ha lekezdjük mélyen elemezni, hogy mi történik észrevétlenül" elillan a megértés illúziója. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy egy meddő vita, hogy megértette-e. Ha olyan tök fals választ ad mint amire példát írtam, akkor abban megegyezhetünk, hogy nem értette meg, ha viszont jól és precízen megválaszolta, akkor meddő vita hogy megértette e.

2023. febr. 25. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

9, végre egy oázis a szellemi sivatagban.


Pontosan erre szerettem volna kilyukadni, hogy maga az emberi agy sem több mint egy számítógép és a megértés fogalma sem több, mintamire te is célozgatsz. Az emberi agy, azon a téren, amit sokan megértésként említenek, talán jobban szervezett, célirányosabb, rugalmasabb, esetleg gyorsabb is ebben abban, de valójában nem igazán több, mint a chatgpt szoftverét futtató rendszer.

Amikor az utcasarkon befordulunk, akkor éppen a befordulás algoritmusa fut, és az agyunk számol, amikor a sebességünket figyelembe éve időzít, hogy mikor és hova helyezze át a testünk súlyát az izomzatunk rendszere.

Amikor egy gyerek járni tanul, magát programozza fel és a térden kúszástól, az imbolygó, bizonytalan tipegésen át jut el a magabiztos járásig, szökellésig. Ez alatt az idő alatt az agy iszonyúan sok számítást végez el, közben korrigálja a saját hibáit, tökéletesíti a járás mechanizmusát.

2023. febr. 25. 01:51
 9/12 NTBS ***** válasza:
59%
Igen egy szintig megérti.
2023. febr. 25. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
48%

A válaszok több mint fele tőled származik a saját hülyeségedre. Jól elszórakozol hogy magadnak válaszolgatsz mint valami személyiségzavaros? Legközelebb kár feltenni a kérdést és saját magad által megválaszolni mert nem vagyok rá kíváncsi főleg nem egy tudatlantól mint te vagy.


Örülök hogy tudtam segíteni, maradok tisztelettel: egy PhD Sr. AI Engineer~

2023. febr. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!