Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mekkora programozói tudás...

Mekkora programozói tudás kellene ahhoz, hogy valaki létrehozzon egy, a gyakorikerdesek.hu-val egy az egyben megegyező oldalt?

Figyelt kérdés
Nem akarok ilyet csinálni, csak felmerült bennem a kérdés, hogy vajon mekkora programozói tudást igényelt ennek az oldalnak a létrehozása.

2023. márc. 2. 23:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
61%

10# Érettségiző diákok kb olyan szinten vannak, hogy ha tudják alap szinten mi az az OOP, akkor az isten királynak hiszik magukat.


Legjobb infós középsuliban sem oktatnak eleget, hogy ezt megcsináld még önszogalommal sem.


A BME 3. félévében körbe kérdezel ott is a diákok kb fele azt mondja, hogy nem tudná a másik 1/4 aroganciából rávágná, hogy "Persze, megoldható" és csak a maradék 1/4 tudná ténylegesen megcsinálni, de ők is rettenetesen sz-rul.


Nem véletlen, hogy ennél jóval valamivel egyszerűbb de akár hasonló szakdoga témákat is lehet találni a BME Mérnökinfón, viszont nem mindenki full stack webes irányban megy el. Ők képesek ezt megcsinálni, de nekik is többségük rettenetesen rosszul.


Középiskolásnak konkrétan esélytelen. Még úgy is, hogy ez egy amúgy nem nehéz dolog.


Nem tudja összeollózni ha nem tudja mi kell neki. Szerintem már a role based authentication-nél elhasalni a középiskolás, amikor azt sem tudja mi az a REST API. Meg valszeg soha sem írt semmi backendet, ami bármilyen adatbázissal bármit csinálna.


1 év alatt lehet képes rá, de az is rettenetes lesz.

2023. márc. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 vmg ***** válasza:

#10


Pedig nem elég.

Ha programoznál akkor Te is tudnád.

2023. márc. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Szerintem egy nem biztonságos csak alapfunkciókkal működően összelehetne rakni pár óra alatt, de hogy rendesen működjön és még szép is legyen az szerintem is kb 1 hét lenne


De ha már feljött hozzá a képzettség is szerintem az átlag középiskolás a közelébe se érne funkcionalitásban ott inkább azt tudnám elképzelni hogy ez egy projekt 1-2 hétre és a végeredmény valami kliensoldali txt fájlból bejelentkeztet (de a jelszó mezőn bekapcsoltam hogy pöttyök legyenek szóval biztonságos nyugi) ami elvisz egy oldalra amin van 2 gomb Új poszt meg Kijelentkezés és a posztok csak betöltenek egymás alá a végtelenségig (nem mint ha lenne több mint 3) de ott már baj lenne hogy akkor ha rányomsz egyre hozza be az oldalt és lehessen kommentelni...

2023. márc. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
#11 Így van, de ez a magyar felsőoktatás szégyene.
2023. márc. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
19%

#11

"Érettségiző diákok "

Mégegyszer, mivel láthatóan egyesek nem tudnak olvasni.

Nem átlagról beszéltem, hanem arról hogy egyes helyeken ez megy.


"Legjobb infós középsuliban sem oktatnak eleget, hogy ezt megcsináld még önszogalommal sem."

Személyesen ismerek embert, aki már 16 évesen App-okat fejlesztett amerikai megrendelésre ilyen programozói tudással, amit itt leírtam, google-ből összeollózta, ami kellett.


Ezt olyan szintre fejlesztette, hogy a portfóliója miatt érettségi után, ha akart volna, akkor már meg tudott volna ebből élni.


"A BME 3. félévében körbe kérdezel"

Mondjuk ez elég rossz példa, mivel a BME tanterve nem is így van felépítve, hogy ezt megoldják.


"Nem véletlen, hogy ennél jóval valamivel egyszerűbb de akár hasonló szakdoga témákat is lehet találni a BME Mérnökinfón"

Csak ott nulláról indulva, ami egyáltalán nem mindegy.

Én is ismerek olyan embert, aki assembly-ben írt játékot. Ettől még ma már sokkal egyszerűbben is meg lehet ezt oldani.


#12

"Ha programoznál akkor Te is tudnád."

A világ egyik vezető IT cégénél dolgozom, mint software engineer.

De szép próbálkozás, kedves idióta. :)

2023. márc. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
74%

"A világ egyik vezető IT cégénél dolgozom, mint software engineer."


Szép ez. Csak nincs aki elhiggye.


A hülye dumáid, hogy "ehhez nem kell programozói" tudás, meg, hogy "össze ollózza", már elárulja, hogy fogalmatlan vagy.


Ez az oldal azon már éppen túl van, hogy egy average maturátor meg tudja írni. Ezt összeollózni meg szintén csak önkibaszás, mert copy-paste huszárok szinte mindig beszopnak valahol valamit, ami megbúvik a kódban, aminek felfejtése esetükben annyi plusz idő, hogy nem éri meg más szaharával vergődni, mert nem lesz annyi hozadéka, mint amennyi kockázata van. Nálad ez belefér, ez igazolja az amatőrségedet.


Amúgy meg, nem az a gond, hogy ezt ne tudná valami kezdő is megírni, nincs ebben semmi truvaille, hanem az, hogy ezt meg lehet írni jól is, meg elképesztően szarul is és egy kezdő esetén az utóbbi sokkal esélyesebb.

2023. márc. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
71%

15#


Azt mondtad, hogy egy jó középiskolás képes rá. Rettenetesen kevés van és az aki azt mondja, hogy 5 év tapasztalat van az ujjaiban is általában rettenetesen béna.


Igen, igazad van. Van 1 az 1.000-ből képes alap applikációkat összerakni, de te is azt mondtad, hogy a googleből összeollózott valamit az ismerősöd. El tudom képzelni milyen mocsadék, összetákolt kód lehet, amit csak a szentlélek tart össze. Vagy pedig a pontos mása egy Udemy kurzusban bemutatott dolognak.


Képzeld van olyan, aki már évek óta egy cégben dolgozik szoftverfejlesztőként, de képtelen lenne összerakni egy ilyen progjectet magától, mert eddig soha sem kellett elejétől a végéig végig vinnie egy ilyen dolgot. Meg nagyon kevés full stack van, aki még üzemeltetésben is jó, így mindenképpen egy nagyobb kihívás lenne. Tehát légyszi ne mond, hogy egy 16 éves megcsinálja.


Elhiszem, hogy összeollózik valamit, de a kommentjeid alapján úgy veszem le, hogy te sem értesz igazán a programozáshoz, így nem hiszem, hogy átlátod a feladat komplexitását.


A BME tantárve meg lényegtelen. Az emberek 90%a programozó akar lenni, aki a BME VIK Mérnökinformatikus képzésére megy és képzeld, aki full stack irányba akar menni vagy csak szimplán webes irányba, annak van lehetősége Témalabor, Önállólaboratórium, Szakdolgozat és jó pár szabválon keresztül csak ezzel foglalkozni.


Még tovább mennék. Az AutSoftból rengeteg ember dolgozik az egyetemen, még a CTO is. Tehát elég jó szakmai támogatottságot tudnak élvezni, azok akik ebbe az irányba mennek, így nagyon könnyű elméllyedni a webfejlesztésben!


Na és közüllük sem feltétlenül képes mindenki egy ilyen oldalt létrehozni. Persze alap szinten nyomokban hasonlót igen, de funkcionálisan ugyan ilyet úgy hogy használható legyen kb 1.000 ember által egyszerre biztos nem.



"Csak ott nulláról indulva, ami egyáltalán nem mindegy.


Én is ismerek olyan embert, aki assembly-ben írt játékot. Ettől még ma már sokkal egyszerűbben is meg lehet ezt oldani."


Még egyszer. Szerintem nem tudod miről beszélnek. Konkrétan vannak olyan szakdoga témák, ahol .Net + React-al vagy éppen Spring + Angularral vagy a kettő minden kombinációjában kell egy ilyen weboldalt megírni. Meg persze NodeJs témát is láttam már. Nem 0-ról indulnak, ezek óriási segítségek. Ezek a szakmában használt frameworkök, amikkel munkakörnyezetben fejelsztenek.


Ha te No code vagy Low code megoldásokról beszélsz, mint a Wordpress, Joomla akkor az meg nem "programozás" és persze a közhiedelemmel ellentétben azért egy ilyen weboldal elkészítése egy wordpressel is elég nehéz lenne, mert nagyon sok egyedi meogldást igényelne.


"A világ egyik vezető IT cégénél dolgozom, mint software engineer.


De szép próbálkozás, kedves idióta. :)"


Igen, ez egy példa arra, hogy multiban milyen könnyű a lavírozgatás, úgy hogy nem ért semmihez az ember!


Nekem konkrétan az jött le a kommenteidből, hogy egy pökhendi gimnazista vagy éppen egyetem elején vagy.

2023. márc. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!