Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Python programozói állás...

Python programozói állás végzettség nélkül?

Figyelt kérdés
Jelenleg futárként dolgozom, de szeretnék váltani. A Python nyelvet kezdtem el, mert ez tetszett a legjobban, viszont nem tudom végzettség nélkül is találnék-e állást. Jelenleg nincs preferenciám, bármelyik iránya érdekelne a Pythonnak. Amiket neten találtam hirdetéseket, ott többnyire végzettséget vagy 1-3 év tapasztalatot kértek. Valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata, ötlete, merre érdeklődjek? Esetleg más nyelvet tanuljak hozzá? (Magyarországon)

2023. márc. 10. 18:26
1 2
 11/12 anonim válasza:
100%

Phyton területre ez necces lesz. Nem fog könnyen menni. Azt hozzátenném, hogy a multiknál hátrány a diploma meg nem léte leginkább, de ők is foglalkoznak ilyen Data AI-s dolgokkal meg hasonlókkal.


Ha programozni akarsz tanulni, akkor Udemy, semmi más. Olcsó, kényelmes tempó, kockázatmentes.


Ha diplomában gondolkodsz, akkor hozzátenném, hogy az nem hátrány a multik szemében, ha nem kifejezetten programozói diplomád van. Pl. műszaki menedzser, bármilyen mérnök ugyanúgy nagyon jó alap, mert megtanít egy komplex gondolkodásra, tanulsz matekot, stb... Én pl anno gépészként abszolút nem szenvedtem hátrányt a diplomám miatt.


Ha Data Scientist akarsz lenni, egyetem nélkül nagyon nehéz dolgod lesz.


Ha webfejlesztő akarsz lenni, akkor eszedbe ne jusson erre kidobni 3-4 évet. Oda tökéletesen elég az Udemys tudás.

2023. márc. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
14%
Csak felvetődik a kérdés, hogy érdemes-e még webfejlesztőnek menni vagy a nagyobb részük le lesz váltva az AI által.
2023. márc. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!