Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Kezdőként melyik programozási...

Onlykinkycouple kérdése:

Kezdőként melyik programozási nyelvet érdemes megtanulni?c++ vagy pyton?

Figyelt kérdés
Sziasztok,eloszor is csak hobbybol akarok nekiallni tanulni mert erdekel aztan meglatjuk mi sul ki belole.Par nap kutakodas utan a c++ volt bekem a szimpatikus nyelv mert sok mindenre lehet hasznalni.Konkret celom nincs mert sokminden erdekel pl egy metin szerver programozastol a kulonbozo programok letrehozasaig minden.Ha peldaul megtanulom a pyton utana konnyebb lesz a c++ vagy forditva?

2023. márc. 2. 22:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A kettő közül a Python az "abszolút kezdőbarátabb" - nem hiába terjedt el az oktatásban - lásd Digitális kultúra 9. évfolyam:

[link]

MIT:

[link]

2023. márc. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
12%

"Konkret celom nincs mert sokminden erdekel pl egy metin szerver programozastol a kulonbozo programok letrehozasaig minden"


Magyarra fordítva a szót fingod nincs az egészről. Az ilyen "minden is érdekel" típusú lelkes emberek nekiülnek hatalmas lendülettel programozni aztán miután rájönnek 3 nap után hogy nem ők fogják a GTA 6 fizikáját lefejleszteni mert nem értik a logikáját hogy működik egy ciklus gyorsan abba is hagyják. C++ nyelvet semmiképp nem ajánlom kezdésnek mert 2 nap után leeresztene az érdeklődésed, talán pythonnal (amit nem pyton-nak vagy pitonnak írunk) talán kitart 1 hétig is.

2023. márc. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
38%

Programozni kell megtanulni és nem nyelvet tanulni...

Ha tudsz programozni, akkor azt bármelyik nyelven tudod hasznosítani.


Tanulj meg absztrakt módon gondolkodni. Érteni fogod ezt az állításom, miután néhányszór átrohantál tátott szájhal a faszerdőn.

2023. márc. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

#3: "Tanulj meg absztrakt módon gondolkodni."

Ez így szépen hangzik (ez lenne a végcél), de egy kezdőnek ez nem segítség.

Egy kezdő - pláne például egy gyerek, aki nem képes "absztrakt" gondolkodásra - nem matematikai képleteket, meg számítástudományi elméleteket fog bebiflázni, hanem gyakorlati példákon keresztül fog tanulni.

Ahhoz meg általában valamilyen nyelv kell, amiben gyakorolhat.

2023. márc. 3. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%

Erről mindig megoszlanak a vélemények. Pythonnal a legkönnyebb elkezdeni, mert mindent megcsinál helyetted és maga a syntax is olvasható, ha tudsz angolul. Szóval az alapvető dolgokat könnyű vele megtanulni.

C++ nagyon "csúnya" egy nyelv, egyáltalán nem olvasható könnyen (egy kezdőnek), de cserébe mindent neked kell csinálnod, pl a memóriát is megtanulod managelni, mert egyszerűen muszáj leszel. Ez miatt lesz egy mély ismereted, hogy mi történik a háttérben.


Egyébként a pythont lehet mindenre is használni, nem a C++-t, mert konkrétan van írva mindenre is egy library (más(ok) által írt kód), szóval csak letöltöd és tudsz vele fejleszteni konkrétan amit csak elképzelsz. C++-al tudsz viszont bármit megírni a nulláról, de ugye ennyi erővel gépi nyelven is írhatsz kódokat, mert hát azzal is meglehet mindent csinálni, csak nincs értelme, mert túl lassú.

Magyarán ha szeretnél egy csomó irányba elindulni és kipróbálni, akkor python a jó választás, mert C++-t megtanulni és nulláról belekezdeni projectekbe borzalmasan sok idő, python viszont egyszerű nyelv és mint mondtam van mindenre library.

Viszont ha kimondottan játékok fejlesztése érdekelne, akkor C++-al kezdj, de nem fogsz tudni mindent kipróbálni.


Szóval kénytelen vagy választani, mert elméletben működik, hogy jah C++-ban mindent lehet csinálni, csak a valóságban minek szenvednél egy hónapot valamivel ami lehet nem is érdekel, mikor pythonban pár nap elég erre?

Egyébként egy game programozásához nagyon mély ismeret kell és egyáltalán mem fun dolog csinálni, csak amit fejlesztesz maga a játék az lesz fun, de maga a kódolós része durva matek és magas szintű C++, matek, kis fizika meg memória/proci működési ismeretek. Nem lebeszélni szeretnélek róla:D csak a realitás nem az, hogy ez egy olyan könnyű és vidám dolog. Szóval ha csak belekóstolnál dolgokba, akkor Python ezerszer jobb választás, ha pedig mély ismereteket szeretnél és komolyan gondolod, akkor C++.


Amúgy C++ után könnyebb Pythont tanulni, kb mintha német után tanulnál angolt, ha ez így mond valamit. Német teli van k*rva sok nyelvtani szabállyal, meg tanulnod kell a névelőlet, ragozásokat, külön többes szám egy csomó szóra stb stb, angolban meg nem kell ilyenekkel szenvedni:D szóval német után felüdülés tanulni. De angollal kezdeni és utána németet tanulni rémálom, mert sok sz*rságot kell tanulnod, ami az angolban nincs.

2023. márc. 3. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Cél nélkül én azt a nyelvet tanulnám, amivel a legtöbbet lehet tanulni átfogóan a programozásról és nem foglalkoznék a használatával, hiszen most ötleted sincs mit akarsz tanulni, ezért szerintem a Java lenne a legjobb opció.
2023. márc. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 bimmbammbula válasza:
a cél legyen az első, a nyelv (eszköz) a második. ha a cél megtanulni programozni, akkor a legjobb eszköz ma a python
2023. márc. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Azert mert valaki meg most ismerkedik ezzel az egesszel miert kell lehuzni?:) Olyan allasom van ahol betekintest nyerhettem a programozasba es elkezdett erdekelni.Mivel ezernyi lehetoseg van fogalmam sincs hogy mit szeretnek vele kezdeni,szimplan nekialltam tanulni:)Inkabb azokat az embereket huzzatok le aki felnott letere nem akar tobbet tanulni es ne azt aki folyamatosan fejleszteni akarja magat🤷‍♂️A tobbi valaszolonak koszonom szepen a segitseget,sokat segitettek a valaszaitok mert mar kezd kirajzolodni az egesz:)
2023. márc. 6. 04:10
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

7# Ez azért baromság mert egészen addig, míg nem tudod milyen C++-al hardvert programozni, Verilogban FPGA-t, meg Javascriptel nodejs backendet, addig nem perspektívád és nem tudod eldönteni mi is teszik igazán.


Én például fordító akartam lenni, de láttam, hogy a programozók legalább dupla annyit keresnek, így elmentem a BMEre mérnökinfóra.


Eleinte ötletem sem volt melyik irány fog tetszeni. Abban sem voltam biztos, hogy programozó leszek, de végül az lettem.


Meg szeritnem teljesen mással foglalkozom, mint ami elsőnek megfogott koncepcionálisan, 0 tudással egyetem előtt.


... ami teljesen normális, hiszen öteletem sem volt mi micsoda, csak a gyakorihoz hasonló magyar és külföldi fórumokon olvastam a nagy ész osztó valószínűleg velem akkor azonos tapasztalattal bíró gyerekeket.


Ez óriási kamu, hogy elsőnek cél kell és ahhoz kell megtanulni az eszközt. Ez csak akkor igaz ha a cél nem a programozás, hanem egy saját vállalkozás és meg van a termék amit építeni akarsz még mi előtt megtanultál volna programozni.


Ez olyan mintha soha sem ettél volna semmi édeset és egyszer csak megkérdezik tőled, hogy fánkosnál, hogy melyiket akarod életed végéig enni. Csak úgy tudsz érvelni, hogy "A pirosat,mert az szimpatikusan nézki", de ötleted sincs melyiknek milyen íze van és melyik tetszene a legjobban.

2023. márc. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!