Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Java vagy PHP? Frontend vagy...

Java vagy PHP? Frontend vagy backend?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm nem ért azzal egyet, hogy Java-t (Spring) kezdtem el tanulni. Nekem bejön, de szerinte a PHP-t kellene vinnem, mert a Wordpress-re sok munka van. Ő egyébként frontend-es, egyértelmű, hogy azt az irányt is ajánlotta, mert hogy azzal könnyebb elhelyezkedni. Viszont nekem nem tetszik a frontend. Csak annyira eltud bizonytalanítani az ilyesmivel, amikor nekiáll lehúzni a Java-t, hogy az már döglött technológia, sehol nem használják stb... ti mit gondoltok?

2023. márc. 15. 01:27
 1/9 anonim ***** válasza:
14%
Abban igaza van hogy ha magadtól tanulgatod a nyelvet és nem tervezel / nincs egyetemi végzettséged és stabil tudásod nem fogsz backend fejlesztőként elhelyezkedni sehol. Csak valami szarlapátoló alja webes munkát végezhetsz valami zsebhoki kiscégnél az IT átlagbér töredékéért amilyen alacsony szintre nem süllyed le egy egyetemet végzett God
2023. márc. 15. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
A Java tényleg olyan nyelv, amit egyre kevesebb helyen használnak.
2023. márc. 15. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
Nyelvek, frameworkök jönnek-mennek, de amit a Javával megtanulsz, az örökké megmarad. Én a helyedben folytatnám a Java/SB-ot, és majd ha más projekt vagy munka jön, felszeded az új nyelvet seperc alatt.
2023. márc. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
62%

Java van, volt, lesz. Túl sok nagyvállalat használja ahhoz, hogy csak úgy eltűnjön.


Viszont az biztos, hogy hosszútávon már nem lesz ugyanakkora egyeduralkodó, mint volt.


Ma tökre megéri Java-t tanulnod, hogy elsajátítsd az OOP alapokat és elhelyezkedj, hosszútávon viszont érdemes lehet Go/Rust-ban gondolkodni.


PHP-t én már újként nem tanulnék, NodeJS sokkal jobb opció.

2023. márc. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
40%
Egyetértek az előtte hozzászólokkal! Én PHP-s vagyok,de én is váltanék már C#-ra,vagy Java-ra. Szóval szerintem maradj a Java-nál.
2023. márc. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%

Nem mondom, hogy ne tanulj egy adott nyelvet, mert van az az élethelyzet, és perefencia, ami szinte bármit reálissá tesz.


Viszont ne bízz olyan ember tanácsában, aki azt írja a Javáról, hogy "döglött technológia", mert az biztos, hogy nem ért hozzá.


A Java:

-Évekóta ez az egyik leghasználtabb nyelv minden kimutatás szerint.


-A salary guideokban mindig a Java backend fejelsztő keres a legtöbbet.


-Felmész bármely álláshírdető portálra Java pozícióból lesz a legtöbb.


-Rengeteg új project indul vele. Nekem eddig szerencsém volt csak új projecteken dolgozni Javával. Nem csak régi kódot kell foltozgatni vele, amit felszoktak hozni ellenérvnek.


-A nyelv elég gyorsan fejlődik és kezd nagyon el menni a cloud fele. Sok serverless project is indul vele.


Egy másik dolog. Én fejlesztőként nagyon távolról elkerülném az ilyen low code, no code megoldásokat, mint a wordpress.

2023. márc. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Énnekem volt részem PHP-zni, de most Senior Java fejlesztő vagyok egy amerikai cégnél. Mind két nyelvnek meg van a létjogosultsága, sőt többnek is.


- PHP könnyen tanulható, bárhol elfut és gyorsan lehet vele szerver oldalakat létrehozni. Egy nagyon jó keretrendszer hozzá: Laravel. Sőt, ha megnézzük a webtárszolgáltatókat, legtöbb PHP-ban adja hozzá az alap rendszert. Szóval egy szalon, fodrász, kisebb cégek számára kifizetődő egy PHP alapú szerver oldalt, attól függetlenül, hogy a kliens az külön áll vagy SSR alapú.


- Ha fenti dolgokat csinálnám Java-ban, akkor nehezebb dolgom lenne, mert én nem tudok olyan webtárhelyről, ami natúr adna Java SDK-t. Szóval, inkább szorítkozol VPS-re, és konfigurálod magad. Mindezek mellet a Java eléggé stabil nyelv, nem véletlenül használják szerte a világon mai napig. Az a híresztelés, hogy a Java kihal, szerintem nettó tudatlanság. Spring keretrendszerrel elég tempósan is lehet haladni, de ott a Spring WebFlux, ami a sima Web-el ellentétben sokkal több kérést képes kezelni, cserébe a CPU-heavy feladatokban gyengébb lesz. Fizetési guid-okban a legtöbbet ajánló, amit magam is alá tudok támasztani.


Persze vannak más nyelvek is, pl. a Go, Python, NodeJS amiknek szintúgy vannak előnyei/hátrányai. De feladathoz kell nyelvet választani, nem favorizálni egy adott nyelvet.


- Ha gyors rendszer startup-ot akarok, pl. Kubernetes-ben, mert 1mp alatt meg 1000x-ik a kérések száma, arra inkább Go nyelvet használnám, mert gyorsan startol el, vagy GraalVM-et Java Spring alatt, de az még szerintem kiforratlan.

- Ha valami BigData vagy AI alapú dolgot csinálnék, akkor az bármilyen nyelven megoldható, mert lényegében modellek és matek. De Python alatt van a legtöbb library és community támogatás. Hiába lassabb, de itt nem kritikus rendszerről van szó, szóval a sebesség lényegtelen.

- Ha kritikus rendszert készítenék, akkor mindenképp egy beton stabil és piszok gyors dolog kell. Gondoljunk az önvezető autókra. Azért ott valami beágyazott rendszer lesz, ami inkább: Rust, C++. Van MicroPython is, de azt inkább IoT eszközökre a másik kettő mellet.


Ezek az én véleményeim, de persze fenntartom azt, hogy van 1-2 nem teljesen igaz állítás, mert én se ismerem az összes technológiát!

2023. márc. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Anno valamikor régen javaval kezdtem, viszonylag gyorsan ki faroltam mögüle, majd Javascriptre váltottam (+ mellette PHP).

Úgy hozta a sors, hogy egy projekt erejéig újra Java-val kellett dolgoznom.


Kb a hajam téptem mire a végére értem, nyilván embere válogatja, de nekem a JS után a következők jutnak eszembe a javaról: kilométeres debug backtracek, túl hosszú kód, átgondolatlan, néha túl komplikált.

A "szigorúsága" az kifejezetten kellemes csalódás volt, de ha lehet még egyszer nem vállalok java projektet.

márc. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
** nyilván a berögződéseim is hozzá járultak ehhez a véleményhez. Nem mondom hogy rossz, de vannak akiknek nem való. :) Közéjük tartozom én is.
márc. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!