Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Kvantumszámítógépre írt...

Kvantumszámítógépre írt algoritmus mondatszerű leírásban hogy néz ki?

Figyelt kérdés

Milyen a kvantumszámítógépre írt algoritmus mondatszerű leírása például?

Miben más?

Egyáltalán, milyen programozási nyelven és mi írható meg?



2023. márc. 22. 12:56
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

Nem biztos, hogy ez a felület alkalmas a témába vágó érdemi diszkusszióra (már csak a kvantummechanikában érvényes jelölésrendszerre vagy épp a kvantumlogikai hálózatoknál alkalmazott szimbólumokra, stb - re gondolva sem).


Én a helyedben beírnám a google - be, hogy "quantum algorithm pseudocode". Látni fogsz egy rakat releváns találatot.


Nálam például ez volt az első: [link]

2023. márc. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az #1-es mondja. Ez az oldalon főleg okosnak tűnő tudatlan próféták osztják az észt, azaz ne számíts releváns válaszra. :( Mert én se tudok hozzászólni a kvantum dolgokhoz.
2023. márc. 23. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hallottam, hogy 1994-ben (már) foglalkoztak kvantum-algoritmusokkal, pedig abban az időben (sem) volt elterjedve a kvantumszámítógép...

A keresési tippeket nagyon köszönöm.

2023. márc. 23. 11:51
 4/6 anonim ***** válasza:
46%

1. és 4. kommentek írója vagyok.


Csak, hogy erre is reagáljak: "Az ilyen kérdések értelmetlenek, mert nem, hogy ez a közeg, de még az ELTE vagy a Műszaki egyetem oktatói kollégiumát is meglepnék ezek a kérdések."


Hogy ez mennyire nem igaz, azt valószínűleg nem is sejted.


Máskülönben még a Udemy is tele van a témába vágó kurzusokkal (melyek még csak nem is drágák). Itt van mindjárt ez:

[link]

2023. márc. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

@5 Feltehetőleg a Shor - féle faktorizáló algoritmusra gondolsz.

Mondjuk azt tényleg nem egyszerű elmagyarázni, most hirtelen, magyar nyelven találtam egy régebbi szakdolit is róla: [link]

2023. márc. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
27%

" Konkrétan kvantuminformatikából szereztem PhD fokozatot és azért írtam, amit, nem pedig azért mert "google - huszárként" meg kívántam volna hajtani magamat."


Általánosságban írtam a soraimat, de ha már, akkor meg kell jegyezzem: Remekül meg is válaszoltad a kérdést, ugye?


Kérdező felé:


1994-ben elméleti síkon volt tárgyalva a kvantumszámítógép, ahogy 1850 körül George Boole is elméleti alapokat fektetett le a munkásságával. Digitális számítógép akkor még nem létezett, ahogy félszáz év múlva sem.

2023. márc. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!