Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mivel érdemes kezdeni a...

Mivel érdemes kezdeni a programozás tanulást?

Figyelt kérdés
köszi
2023. ápr. 3. 21:52
 1/9 anonim ***** válasza:
23%
A nyelvre gondolsz az alatt, hogy "mivel érdemes kezdeni"?
2023. ápr. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%
Pythonnal nem lősz mellé, vannak egész jó kezdőkurzusok az Udemy-n.
2023. ápr. 4. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
25%
Pythont ajánlom, könnyen megtanulható és egyben keresett is. Viszont a programozáshoz érzék kell. Ha az nincs meg benned, akkor vért is hugyozhatsz, nem fogsz megtanulni programozni. Ja, és angolul mindenképpen tudnod kell. Egyrészt mert magyarul semmilyen segédletet nem fogsz találni, másrészt mert azok az ügyfelek, akik normálisan tudnak fizetni, mind külföldiek.
2023. ápr. 4. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem javaval vagy c#al kezdj.
2023. ápr. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 psychojoker válasza:
24%
Én inkább azt kérdezném meg hogy mit szeretnél csinálni?
2023. ápr. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

#3.Python önmagában nem keresett, azt ne felejtsük el, hogy leginkább data-science, data analyzer területen szokták bevetni mert könnyű vele megírni a komplex számításigényű függvényeket.

Aki "klasszikus" fejlesztést akar annak utána érdemes C# vagy C++ felé haladni.

Ezt csak azért írom, hogy a kérdező ne higgye azt, hogy önmagában a Python használata elég, mert nagyon nem. Egy jó célnyelv, a könnyűségét használják pont ki nehéz szakterületeken.

2023. ápr. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

#1 vagyok, nem értem miért lettem lepontozva, csak kíváncsi voltam, hogy mit szeretne tudni a kérdező...


Egyébként két utad van, az egyik a python, ahol nagyon könnyen és gyorsan megtanulhatod az alapokat, mert egyszerű a syntax és mindenre van library (mások által megírt kód), szóval hamar tudsz érdekes projecteket csinálni.

A másik pedig az, hogy C/C++ irányba indulsz el, ahol bonyolult a syntax, nincs annyi library így neked kell csomó mindent megírnod, ha szeretnél valami izgalmasat csinálni és nagyon alacsony szinten programozol, amit úgy nagyon nagy vonalakban úgy képzelj el, hogy pl te felelsz a memória használatért, tehát értened kell ahhoz is. Gondolom látod, hogy ennek az útnak az előnye a nagyon mély ismeretek szerzése lenne.


Tehát ezért oszlanak meg a vélemények, hogy melyikkel érdemes kezdeni, mert mindegyiknek megvan a maga előnye. Szerintem azt az utat érdemes választani, ami inkább hozzád illik:)

2023. ápr. 5. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

BME VIK-en így ment (most változott egy picit a tanterv de nagoyn hasonló)


c, verilog, assembly, c++, java, c#, kotlin, javascript, vhdl


Még ezeken kívül előjöttem random nyelvek 1-1 tantárgyban. Például Fizika2-ben lehetett pythonnal megírt házit leadni extra IMSC pontokért.


Plusz felvehettél szabválokat, ahol különféle modernebb dolgokkal foglalkozhatsz.



... de többnyire úgy csinálták, hogy az elején megmutatták a nehezebb dolgokat, majd arra pakoltak és mindig mutattak egy olyan, amit el abszraktált pár működést a másikból.


Ha rögötn pythonnal indítottak volna és elkezdték volna mondani, hogy ez miben könnyít meg mit. Mit takar el a szífalak mögött stb... öteltünk sem lett volna, hogy miről beszéltek.


Viszont szépen észre vettük, hgoy "Ohhh Javában nem kell destruktort meghívni, mert van egy olyan dolog, hogy GC, ami magától megoldja" és így tovább.


Csak így lehet egy teljes képet kapni.


Nem mondom, hogy mindeki kezdje C-ben a programozást, mert megőrül az emberek fele, de édemes mondjuk egy Javával kezdeni és ha valaki nagyon el akar lenni hipszter irányba és Javascripttel Nodejs oldalakat írni, esetleg Typescriptet használni, akkor nyugodtand az is tök jó, de abszolút nem fog semmit érteni a javascirpt asszinkron működéséből, mert nincsenek alapok.


Csak betanulja, hogy mit kell csinálni, hogy milyen eredméynt kapjon a képernyőn és gyorsan tud majd valami látványosat csinálni, de ötlete sem lesz, hogy az mért működik úgy, ahogy leírta, csak azt fogja tudni, hgoy "Ezt kell ide írnom, ha ilyen eredményt akarok".

2023. ápr. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 psychojoker válasza:
53%

Nem értem, meg mi a francnak pontoz le itt mindenkit.

Normális kérdés volt szerintem hogy mit akar a programozással kezdeni.

Mondhatjuk mi neki hogy tanulja a Javascriptet ha nem éredekli egyátalán a webfejlesztés…

2023. ápr. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!