Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mikor érdemes bele kezdeni az...

Mikor érdemes bele kezdeni az algoritmusok és adat struktúrák tanulásába?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam, hogy ez a téma nem feltétlenűl szükséges ahoz, hogy valaki programozó legyen, de megkönnyíti a munkát ha jók vagyunk belőle és a legjött állás interjún ebben a témában tesznek fel kérdéseket... Meg persze bizonyos területeken meg sem lehet nélküle lenni.


Mikortól érdemes tanulni? Mikortól értem meg?


Úgy értem, hogy ha valaki azzal kezdi a programozás tanulást akkor nem sokat ért meg belőle szóval mikor a legjobb elkezdeni?


Én most alap dolgokat tudok és most az objektum orientáltságot tanulgatom egyszerűbb feladatokkal.



2017. nov. 24. 15:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Már gyerekkorban.
2017. nov. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem nagyon értem, hogy lehet algoritmus és adatszerkezet nélkül programozni... már egy tömb is adatszerkezet és egy összegzés is algoritmus.

De ha fejlettebb algoritmusokra vagy kíváncsi, akkor azokat meg aaz alap algoritmusok után. Az adatszerkezeteket meg akkor, amikor a tanult algoritmushoz szükség van rá. Hiába tanulsz a sparse mátrixról, ha nem tudod mit kezdj vele.

2017. nov. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%

"Mikor érdemes bele kezdeni az algoritmusok és adat struktúrák tanulásába?"


Ha majd megtanultad, hogy az igekötőt ("bele") és az igét ("kezdeni") egybe kell írni, rögtön utána.


"Úgy hallottam, hogy ez a téma nem feltétlenűl szükséges ahoz, hogy valaki programozó legyen"


Hát, akkor neked hazudtak, nem is kicsit, ugyanis a programok nem is állnak másból, csak algoritmusokból és adatszerkezetekből.


N. Wirth professzor könyve sem szól másról. Nem véletlenül.

Itt a címe:


algorithms and data structures


"Algorithms + Data Structures = Programs"

2017. nov. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!