Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Erős hármas, gyenge négyes...

Erős hármas, gyenge négyes matekkal és pocsék fizikával ne is gondolkozzak egyetemben?

Figyelt kérdés

Ez a két tárgy sosem volt az erősségem. Fizikából jelenleg ötösre állok, de csak azért, mert a tanárom nem veszi komolyan, egy kezemen meg tudnám számolni azon órák számát egy tanévben, ahol ténylegesen a tárgyat tanítja, és nem valami hülyeségről "beszélget".

Most 11.-es vagyok, technikumban tanulok szoftverfejlesztőnek. Nyilván a szaktantárgyakkal nincs probléma, leginkább az említettek miatt aggódok, mivel állítólag az egyetemen ezeket jobban nyomják, mint kellene, és emiatt buknak ki sokan.

Web-, mobil-, vagy asztali alkalmáz-fejlesztéssel szeretnék foglalkozni, tudtommal ehhez a fizika nem is nagyon szükséges.



2023. ápr. 4. 16:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
26%
Worst case elmész a METU-ra webfejlesztő szakra. Azt hiszem oda matek emelt sem kell. Nézd meg a metropolitan.hu-t.
2023. ápr. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Baluba ***** válasza:
77%
Én tanítottam egyetemen hasonló eredményekkel érkezőket pár éve. Ha beleteszed a munkát otthon, és nem félsz órán aktívan kérdezni, akkor teljesíthetők a matekos tárgyak a legtöbb ilyen szakon.
2023. ápr. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%

Gyerekként mindenki azt hiszi, hogy a tantárgyakhoz "érzék" kell és ha nincs meg ez benne, akkor lehúzhatja magát a retyón. Én is ezt hittem. De 2 egyetem és kb 10 év munkatapasztalattal azt tudom neked mondani, hogy ez nem igaz.

Egyrészt nem is igazán lehet hová tenni, hogy mit jelent az, hogy valaki hármas vagy négyes matekból. Egyszerűen a szint szinte kontrollálatlanul a tanáron múlik. Én pl. általános iskolában végig szín ötös voltam matekból, középiskolában volt hogy kettes voltam, de négyesnél jobb sosem, az érettségim meg hibátlan lett... na bumm.

Óriási a tanár felelőssége abban, hogy ki milyen tárgyból hiszi el, hogy ő jó vagy rossz benne. Volt ocsmányul tehetségtelen, rossz kémia tanárom, egy mukkot nem értettem a tananyagból egy évig, utána jött egy másik, nála pedig lényegében megfordult a dolog. De ugyanez volt idegen nyelvvekkel vagy irodalommal is.


Megnyugtatlak: egyetemen lényegében minden tárgy nulláról indul. Nem fogja senki sem leharapni a fejedet azért, mert te középiskolában nem tanultál meg például tökéletesen integrálni meg deriválni, majd ott leadják ezeket újra. Igaz, sokkal nagyobb tempóban és sokkal nagyobb önállósággal kell tanulnod, de ez csak rajtad múlik, nem azon, hogy tizedikben hányas lett a matek tz-d. Az a kutya fülét nem fogja érdekelni soha.


További megnyugtatás: hacsak nem valami speciális területtel foglalkozik az ember programozóként, akkor 99%-ban semmiféle magasabb matematikára nincs szüksége. (Ha valaki nem így gondolja, akkor nyugodtan írja meg, de nekem és az összes kollégámnak és ismerősömnek ez a tapasztalata.)


A legrosszabb esetben elmész egyetemre aztán 1-2 félév után belátod, hogy ez nem megy. De én emiatt nem aggódnék, ha van kitartásod és tudsz tanulni, akkor menni fog.

2023. ápr. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
10%

A dolog attól függ, hogy zsigerileg utálod-e a matek-fizika párost, vagy csak nem szivesen tanulod?

Ha utóbbi, akkor van rá esélyed, hogy jobb eredményeket mutass fel, de még arra is, hogy bele szerelmesedj a matekba. Ez egyébként nem olyan ritka dolog, mint azt hiszik. A matek utálatának forrása legtöbbször a kortársakkal együtt lépésből (csordaszellem) vagy/és a helytelen, flegma, motiválatlan, alacsony oktatási színvonalból táplálkozik.


Azt tudnod kell, hogy ha a matekot/fizikát tényleg nem szereted, esetleg ilyen téren az alkalmasságod is megkérdőjelezhető, akkor nem leszel boldog, hiába sikerül lediplomáznod és munkahelyet találnod. A vérbeli programozókat ugyanis éppen ez, a matek iránti vonzalom tarja a pályán. Legalábbis szerintem.

2023. ápr. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
23%
Az a kérdés hogy tényleg hülye vagy vagy csak rossz az oktató. Mert ha semennyire nem köt le se a matek se a fizika egy kicsivel komplexebb szoftverfejlesztő feladatnál összeomlasz de ha csak a tanár rossz de a képesség meg van benned akkor van esélyed
2023. ápr. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
58%
Amit az 5-ös mond. Ha megvan a képességed a logikai gondolkodásra és a tanulásra (ezek kellenek egy programozónak), akkor az egyetemi matek és fizika sem fog gondot okozni. Lehet, hogy nem leszel 5-ös, de nem fogsz kibukni miatta. Engem se érdekelt egyik se, de mivel reál beállítottságú vagyok és tudok tanulni, ezért egy 3-ast mindig összehoztam belőlük.
2023. ápr. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

"Gyerekként mindenki azt hiszi, hogy a tantárgyakhoz "érzék" kell és ha nincs meg ez benne, akkor lehúzhatja magát a retyón. "


Hát tudod, azért, aki diszlexiás, az nem biztos, hogy alkalmas rádió/TV hírolvasónak.

Akinek nincs labdaérzéke, abból sem kéne erőltetett menetben Chiristiano Ronaldót faragni.

Nem véletlenül létezik az a fogalom, hogy alkalmasság, képesség meg tehetség.


Van akinek ehhez van tehetsége, van akinek ahhoz. Az emberek agya sem egyforma. Ha valaki olyasmibe áll bele, amit csak szeretne, de az ehhez való készsége nincs meg, azzal az egész életét elszúrhatja.


"akkor 99%-ban semmiféle magasabb matematikára nincs szüksége."


Hát én nem így gondolom. Sőt, kijelentem, hogy nagy butaságot állítottál. Régen a programozók kivétel nélkül matematikusok voltak, az első ilyen irányú szakok is programozó-matematikusokat képeztek. De még a számítógépek kontruktőrei is nagyobb részben, majdnem 100 %-ban matematikusok voltak. A matek tudatos kerülése azt jelenti, hogy ennek a pályának a lényegét, eszenciáját kerüli az, aki így áll hozzá.

2023. ápr. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Ez nem gondolkozás, hanem álmodozás. De nem zavar senkit így hát tedd.
2023. ápr. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

Ha igazad lenne, akkor már középiskolai szinten is lehetne képesítést szerezni. De nem lehet.

Ha igazad lenne, akkor a matek elvárások nem lennének olyan magasak az egyetemeken. De magasak.

Ha kivonnák a gépedből mindazt, amihez magas szintű matek kellett, akkor ki is tehetnéd a kuka tetejére, mert használni úgy sem tudnád.

2023. ápr. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam el a regényeket.

A fizikát nem veszik komolyan egyetemeken sem, még mérnökinfó szakon sem.

Leadják az alapot, amit kb. bárki meg tud tanulni és a tanárok is nagyon jól tudják, hogy nem nagyon szokták szeretni a hallgatók.

Fontosnak nyilván fontos, de nem kell elmélyülni benne, csak az alapokat elsajátítani.

A matek is csak bizonyos területeken, a statisztika és az analízis az adattudományi területekben.

A lineáris algebra a 3D és egyéb térszerű fejlesztésben.

Az alap logikai viszont kell az algoritmizáláshoz, szóval gyakorlatilag mindenhez is kell.

Szóval a matekot komolyan kell venni.

Nem jegyben kell mérni alapvetően, hanem szorgalomban és kitartásban, ha ezek megvannak semmi akadálya.


Igazából a PPKE-ITK-t vagy az OE-NIk-t javaslom.

Vidéket el kell felejteni, mert gyakornoki melót nem fogsz találni.

Az ELTE/BME pedig különleges képességű vagy szorgalmú egyéneknek van fenntartva, akik jó idegrendszerrel rendelkeznek.(szerintem abszolút nem éri meg)

2023. ápr. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!