Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » ESR és Kapacitás méter Assambl...

ESR és Kapacitás méter Assamble programozás szeretnék löketet kapni. Hogyan gondolkozzak, és induljak el?

Figyelt kérdés
Egy ESR és Kapacitásmétert építettem PIc16f886-al. Maga az összeállítással nem volt semmi bajom, NYÁK lapom meg van, kinyomtattam az áramkört, rávasaltam, az alkatrészeket beültettem. Szeretnék vele kész lenni legkésőbb szerdára(29-re). Ám sajnos a programozás terén fogalmam sincs hogyan induljak el. Szeretnék egy kis löketet. Pickit2, a programozási nyelv Assamble. Szeretném, ha valaki segítene megírni a programot, és így átlátnám az egészet,ezért későbbiekben teljesen önállóan megtudnám oldani az efféle dolgaimat. Előre is köszönöm, ha segít valaki.

2017. márc. 22. 19:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Húha, ennyi tudással nemhogy szerdára, de még idén sem lesz ebből semmi.
2017. márc. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Számomra egy löket kellene, hogy ki szerint hogy induljak el a prgramban, ennyi :) Erre várok válaszokat, köszönöm :)
2017. márc. 22. 20:09
 3/11 anonim ***** válasza:
Amíg a programozási nyelv nevét sem tudod helyesen leírni (ami egyébként Assembly), addig programozni sem fogsz tudni. ごめんね
2017. márc. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Szerintem nem ezen kellene fent akadni, hogy ki hogyan ír le valamit. Sose néztem a programnyelv nevének helyesírását, bevallom mindössze csak egyszer láttam, mikor tanították. De az embert nem az érdekli, hogy mi a neve a dolognak, hanem hogy hogyan dolgozik. A tartalma(az az a kódjai, utasításkészlete érdekes) Nem a programnyelv nevével írod a programot ;)
2017. márc. 22. 20:39
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"Ám sajnos a programozás terén fogalmam sincs hogyan induljak el."

Beszéljünk akkor őszintén. Ahhoz, hogy mikrovezérlőket tudj programozni - egyáltalán beleláss a programozásba - szükség van egyfajta képesség kialakítására, mégpedig azért, hogyha szembe kerülsz egy problémával - még ha teljes megoldást nem is tudsz rá adni - legyen legalább valami elképzelésed arról, hogyan oldanád meg. Aztán ez lehet rossz, lehet jó, nem fontos. De amíg nincs egy ötlet, amely mentén el tudsz indulni, segítséget sem fogsz tudni kérni másoktól, mint például tőlünk sem.


Az meg a másik, hogy valamilyen "hozott anyagnak" lennie kell. Értem ezalatt azt, hogy valamilyen szinten ismered az Assembly nyelvet, magának a PIC-mikrovezérlők lelki világát, de jelen esetben sajnos még ezt sem feltételezhetjük. Ezért egyelőre úgy áll a helyzeted, hogy felkínálsz egy pénzösszeget, hogy mennyit ér meg neked az, hogy egy hozzáértő ember megcsinálja neked teljesen.

2017. márc. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ha azt kérném hogy teljesen, akkor olyan oldalakat kértem volna, ahol segítséget nyújtanak egy-egy informatikai dolog terén, de ilyet én egyébként sem tudok :)
2017. márc. 22. 22:30
 7/11 anonim ***** válasza:
Akkor tegyél fel EGY konkrét kérdést nekünk, amire szeretnél választ kapni. Természetesen a kérdés megválaszolásához szükséges minden további információval együtt (pl. milyen érzékelőket használtál, stb.)
2017. márc. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"(pl. milyen érzékelőket használtál, stb.)"


Megint lámerkedsz, banyek? Kapacitásméréshez milyen szinű érzékelőt kellene használnia szerinted? :))

2017. márc. 23. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Szeretnék vele kész lenni legkésőbb szerdára(29-re). Ám sajnos a programozás terén fogalmam sincs hogyan induljak el."


Semmi baj, majd berajzolják az egyest és legközelebb jobban figyelsz. Remélhetőleg.

2017. márc. 23. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Merj nagyot álmodni.
2017. márc. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!