Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Forrás-beágyazás, de hogyan?

Forrás-beágyazás, de hogyan?

Figyelt kérdés

Az évek alatt elég sok munkám forrása elveszett, vagy kallódik valahol, valamelyik katalogizálatlan DVD-ROM-on. Ezért azt találtam ki, hogy ezen túl a programok forráskódját beágyazom a futtatható binárisba.

És itt jön a kérdés: Hogyan?

Arra várnék válaszokat, hogy ezt az elgondolást ki hogyan valósítaná meg, ha az lenne a cél, hogy:

- A bináris ne nőjön túl nagyra.

- A binárisból közvetlenül ne lehessen kiolvasni a forrást.

- A binárist egy paraméterrel meghívva, az, a benne foglalt forrást írja ki egy file-ba.


Az értelmes, konstruktív válaszokat előre is köszönöm.



2023. ápr. 6. 19:25
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

Szóval akkor nem a tömörítés miatt kérdezed, hanem obfuszkálás miatt, ez nekem nem jött :D

javascriptre van obfuszkálás, annak utána lehet nézni, hogy alkalmazható-e máshol is.


Viszont, szerintem nagyon sok energiát áldozol egy probléma megkerülésére a megoldás helyett.

2023. ápr. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
Saját magadnak is futtathatsz otthon szerevert (raiddel, adatvesztés ellen), ahol tárolod a forráskódjaidat gitben, vagy bármilyen formában ahogy neked jólesik. Akkor nem lesz ilyen "elhagytam" dolog.
2023. ápr. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
Megedte a kutya
2023. ápr. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim válasza:
77%
Atyaúristen mekkora kreténség ez. :D
2023. ápr. 9. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
87%
Delphi grandpa masterrace kkv.
2023. ápr. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

Na, az elképzelés nagyját már sikerült is megvalósítani. Aki esetleg valami hasonlóban gondolkodik, az vegye figyelembe, hogy ha szimpla erőforrásként adja hozzá a forrást tartalmazó adattömböt a futtatható állományhoz, akkor az egy resource extractorral könnyűszerrel felfedezhető és ki is exportálható a binárisból.

Akik azt javasolták, hogy futtassak szervert, azok úgy tűnik, nem értettek meg. Üzenem nekik, hogy leginkább épp ennek terhétől, felelősségétől akartam megszabadulni.

Az én megvalósításom kb. ilyesmi:

Fogom a forrásfájlt és első lépésben filterezem a fölös space-eket, majd az eredményt hat bitesre konvertálom.Itt jön egy szótár alapú tömörítés, némi trükkel megspékelve. Ezzel jelen pillanatban 300 kB adatot mindössze 132 k-ra sikerült kompresszálni, de legalább biztonságosan el van kódolva.

Ezt az adattömeget splittelem és belevarrom a bináris forrásába, n darab konstansként. A kipakolás már gyerekjáték, hiszen csak a konstansok tartalmát kell bizonyos sorrendben kiírni egyetlen fájlba.

Ez a műveletsor egy forrással már műxik, ehhez még reszelnem kell egy több file-t befoglalni képes konténer-formátumot. Nagyjából ennyi az egész. Generálok még n darab jelszót és passz. Később talán valami integritás-ellenőrzés is lesz.


Így elég majd egy binárist, egy dekódert tartanom a gépeimen.

A jószándékú válaszolóknak újfent köszönöm a reakciókat.

2023. ápr. 9. 16:19
 27/31 anonim ***** válasza:
Azért ezt nem nevezném biztonságosnak, mert ha valaki rájön, hogy mi a módszer, amivel tömörítve van, akkor meg is kapja a forráskódot. Egy titkosítás még azért elférne rajta
2023. ápr. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim válasza:
85%
Hallod, miért égeted magad ezzel a marhasággal? Pár havonta előkerülsz valami hasonlóan kretén ötlettel és égeted magad ország-világ előtt. Mire jó ez neked?
2023. ápr. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:

Nem árultam el, hülye lettem volna, de az én személyes megoldásom fűszerezve van a soroltakon kívül egyéb huncutsággal is.

Amúgy, maga az adatfile darabolása, keverése önmagában is elég komoly védelem, mert ki fog a, mondjuk kilencbe vágott adatgombócon végig permutálni? Pláne, ha a töredék kilenced eleje, vége, közepe még ki is van egészítve random szeméttel, hogy ne lehessen tudni, éppen ez az utolsó blokk. Mikor kapja meg azt az adattömböt, amit utána még ki is kell bontania?

Csak azért írtam le ezt, hogy ha valakinek kedve támad valami hasonlóra, akkor legyen min elindulnia, ötletelnie, ha szükségét érzi.

2023. ápr. 9. 19:17
 30/31 anonim válasza:
Zzzzzz Zzzzz
2023. ápr. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!