Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen referencia programot...

Milyen referencia programot írjak?

Figyelt kérdés

Szeretnèk állást keresni a szakmámban de mèg nem fejeztem be az egyetemet, Szoftware tervező ès fejlesztőnek tanulok (c#, pyton, java, javascript, html, css, mysql...stb)

Szeretnèk egy nagy programot csinálni amit majd mutogatnèk az önèlet rajzom mellè, az a baj, hogy èn órán mindig jatèkokat csináltam beadandónak mert az fog meg, de nem tudom, hogy az megfelel-e egy referenciának. Ha tudtok írjatok ötleteket.



2023. máj. 2. 09:15
 1/10 anonim ***** válasza:
41%

Ezt ne így: Szoftware


A helyesírásodra erősen gyúrj rá. Jó szándékkal mondom.

2023. máj. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
17%
Referenciának egyébként bármi megfelel, aminek az elkészítése szakmaiságot is igényel, tehát nem egy bérszámfejtő, vagy nyilvántartó program.
2023. máj. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
32%

Uhh, hát először is helyesírás.


Másodszor olyant, amihez van kedved és motivációd.

2023. máj. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
20%
Készíts egy webshopot
2023. máj. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%

Amúgy miért nem keresel gyakornoki állást? Ahhoz nem szoktak referenciamunkát kérni.


Ha meg referenciamunkát akarsz csinálni akkor célszerű valami olyat csinálni amilyen területre szeretnél menni. Weboldal ha webfejlesztés, alkalmazás ha alkalmazásfejlesztés stb stb.

Én magamnak myfitnesspal jellegű appot csináltam mert idegesített hogy nincsenek olyan beállítások amiket akartam. Aztán vittem bele olyan dolgokat, mint barcode felismerés vagy adatbáziskezelés amiket meg akartam tanulni

2023. máj. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Valami alap támpontokat nem adtak meg semmit, hogy mégis milyen témakörben vagy területre kéne készítsd?
2023. máj. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
41%

"c#, pyton, java, javascript, html, css, mysql...stb"


Jó sok dolgot felsoroltál.


Igazából hiába tudnál technikailag ezekkel simán létrehozni magadtól egy full stack webes applikációt azt senki sem fizeti meg.


Mindeképpen kell frameworköket tanulnok mellé.


Elég sok nyelvet felsoroltál. Backendet megtudod valamelyikkel.

-Spring (Java)

-.Net (C#)

-Django (Python)

-NodeJs (Javascript)


A frontendet megtudod oldani 2 féle módon:

-Szerver oldalon generált frontend. Itt a fenti 4 framework és nyelv bármelyikével megtudod csinálni.


-Klienoldali alakalmazással.

Itt Angular vagy Reactot kéne használnod. Az Angular egy keretrendszer, ami Typescriptet használ. A typescript lényegében javascript így nem lenne nehéz megtanulnod.

A React pedig egy javascript könyvtár, ami szintén elterjedt.


Az adatbázis meg szinte mindegy.


Ha egy ilyen full stack applikációt csinálsz meg jóra, akkor elképzelhető, hogy felvesznek valahova, de amúgy sima Javával, HTML, CSS és Javascripttel bármilyen keretrendszer nélkül próbálj sufni tuningolni nem fognak felvenni.

2023. máj. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
57%

Javaslat: Ha embert szeretnék felvenni Java programozónak, akkor Java-s kompetencia érdekel és a hozzá kapcsolódó dolgok. Így, ha olyan nyelvet látod a CV-ben, ami nem Java-s, az azt súgja nekem, hogy nem volt ötlete miket írjon bele. Így feltételezhetem, hogy nincs sok ismerete.


Tehát, ha pl. NodeJS pozíciót pályázol, akkor a Java vagy C# nyelveket és framework-ökjeit kerüld a CV-ben.

2023. máj. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
57%

#8 vagyok:

Javítom magam. Természetesen szerepelhet, de ne azonnal szem előtt, hanem mondjuk egy "Egyéb" résznél legalul vagy egy több oldalasnál ne az első oldalon.

2023. máj. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
57%

8-9#


Én például kezdő "java fejlesztő"-nek vallom magam, de eső pillanattol kezdve kötelező gyakorlaton full stack feladatokat kapok. Tehát Angular keretrendszerben Typescripttel is kell implementálnom a frontenden a dolgokat.


Azóta váltottam, de még mindig gyakornok vagyok és itt is csak full stack feladataim vannak. Tehát most a frontend tudásom tényleg olyan szinten van, hogy szerintem simán eltudnék helyezkedni junior frontend pozícióban is.


Szóval nekem az önéletrajzomban ki van hangsúlyozva midnkét dolog, attól függetlenül, hogy alapból elég elétrő dolgok.


Rám is azt hinnék, hogy gyenge vagyok mindkettőből?


Mint interjúztató az önéletrajzom alapján hogy tudom átadni, hogy amúgy nem. Mindkettő erősségem és amúgy szerintem ezért is kapom meg a diákbér maximumát kb most munkahelyen.


(Azért is kérdezem, mert egyetem után lehet releváns lesz nekem a munkakeresés)

2023. máj. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!