Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Honnan lehetnek referenciamunk...

Honnan lehetnek referenciamunkáim kezdő programozóként?

Figyelt kérdés
Programozónak tanulok, még az egyetemet végzem. Sokat emlegetik, hogy nagy előnyre lehet szert tenni, ha vannak referenciamunkáim különböző open source fejlesztésekből. Szerintetek hol érdemes kezdeni, hol találok ilyeneket?

#programozó #referencia #Referenciamunka
2021. szept. 26. 12:29
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
githubon nézz körbe.
2021. szept. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
9%

"Sokat emlegetik, hogy nagy előnyre lehet szert tenni, ha vannak referenciamunkáim különböző open source fejlesztésekből."


Ez nem igaz.

Csak a NEVES open source fejlesztésekben játszott, ÉRDEMI szerep az, ami segítheti az előmeneteledet.

2021. szept. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
25%
Fényképpel bizonyítod hogy már az ovi-ban is buborék rendezéssel raktad sorba a játékkockákat.. ;)
2021. szept. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
23%

Nekem például a szakdolgozati és A TDK munkám is elérhető githubon. De volt pár önálló próbálkozásom is, azokat is feltettem, inkább legyen több, mint kevesebb. Sok évfolyamtársam tette fel a házikat féléves feladatokat is, végülis ez is oké, bár szerintem érdemes láttatni, hogy nem csak a kötelezőt teljesítetted.


Ezen kívül még vannak minikurzusok is(pl udemyn), gyakran állnak abból, hogy egy kisebb projektet csinálhatsz végig.

2021. szept. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
10%
Illetve ott van a hackerrank, különféle hackathlonok, freecodecamp, geeksforgeeks, kaggle...
2021. szept. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
9%

Látom, a leszavazgató, ugróegerek megint nem voltak képesek felvenni a fordulatot. Nekik üzenem:


Open source project annyi van, mint égen a csilag. Az, hogy valaki egy vagy két ilyenben adatbázisokkal szutykolódott, vagy megírt beléjük négy-öt, tíz-húsz sekélyes függvényt, még nem hat meg egyetlen munkaadót sem.

2021. szept. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
22%

6

Senki sem beszélt ilyesmiről. De jó nagy hülyeség azt állítani, hogy a projekt típusa és nem a beletett munkád dönti el, hogy valami jó referencia vagy sem. Az a lényeg, hogy gyakorlatot szerezzen, lehetőleg minél "iparibbat", ezt tudja demonstrálni a refikkel és majd a szakmai teszten is. Neki még lehet, hogy el tudod adni a különféle vérpista hülyeségeidet, nekem tapasztalt fejlesztőként már nem.

2021. szept. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
31%
#6 De igen. Sokkal többet jelent a munkaadó számára, hogy az illetőnek van tapasztalata abban, hogyan zajlik egy opensource projekt fejlesztése, mi az életciklusa egy javításnak, feature fejlesztésnek, mint az, hogy random x projektben jelentős fejlesztést tett-e bele. Ha azt akarja mutogatni mekkorát tud villantani, akkor csinál egy saját projektet, ahol ezt megteheti. Az Opensource a közösségi fejlesztésről szól, és az ebben való tapasztalatszerzésről.
2021. szept. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha jól sejtem junior vagy...az open source hülyeségeket szerintem hanyagold. Jó eséllyel aki interjúztatni fog nem a kódot fogja nézni hanem, hogy te (egyedül) mit alkottál ami működik is. Pl android fejlesztőként csinálj egy nyílvántartó programot vagy egy jegyezettömböt stb...nyert ügyed lesz mert azt látják amit látni is akarnak :)
2021. szept. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!