Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy jelenítsek meg, úgy egy...

Hogy jelenítsek meg, úgy egy php lekérdezést, hogy megjelenítéskor ne frissítse az oldalt?

Figyelt kérdés
Van egy angollról magyarra fordító php progrtamom, egy adatbázisból kérdezi le random a szavakat és kiadja a magyar megfelelőjét, viszont ezt úgy szeretném átalakítani, hogy gombnyomásra írja ki a fordítást, de gombnyomásra frissíti az oldalt és más angol szónak a magyar megfelelőjét írja ki.

2023. máj. 23. 21:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem vagyok friss a web-es témákban, de ha jól sejtem, neked az AJAX szükséges.
2023. máj. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Próbáltam, de úgy nem csinálta meg a fordítás lekérdezését, mert azt csak frissítésre csinálja meg.
2023. máj. 23. 21:38
 3/7 anonim ***** válasza:

Mármint mi nem csinálja meg?

Részletezem a koncepcióm:

Van egy oldalad, html vagy php kiterjesztéssel, ezen lesz egy gomb.

Példa okáért hívjuk fooldal.php néven.

Csinálsz egy gombot, ami onClick eseményre lekér egy random szót.

Csinálsz még egy php fájlt mondjuk fordito.php néven, ami kap POST inputként egy szót, és visszaküldi cserébe a fordítását.

A fooldal.php-ben miután visszajött a random szó, indítasz egy AJAX kérést a fordito.php felé, és amikor megjött a válasz, betöltöd javascripttel a választ a megfelelő helyre.

Nem valami ilyet akartál?

2023. máj. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Pedig a #1-es hozzászóló által említett Ajax lesz a megoldás.

Egy felhasználói felületet - ami lehet egy szimpla statikus HTML-oldal is, amin megjeleníted a mezőket és a gombot - mindenképpen kelleni fog. Erről a felületről kell Javascript segítségével a PHP-szkriptnek küldeni a lekérdezést, majd az eredményeket elfogni.


Erre két Javascriptes programozói felület az XMLHttpRequest:

[link]

illetve a Fetch:

[link]

2023. máj. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

csináld jQuery-vel, azzal egyszerűbb

arra figyelj hogy a javascript futáskor nem várja be a választ, tehát a választ megjelenítő rutint a $.post done ágába tedd

2023. máj. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

A 3. Megoldása jó.


Jsben Fetch-et használj az XMLHttpRequest helyett.


Fetch async szóval nem blokkolja az oldalt, de vagy async awaitel használod, vagy .then agban kezeled le a responset

2023. máj. 24. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
csak simán sessionben eltároltam
2023. máj. 27. 23:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!