Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szerintetek egy ilyen stackkel...

Szerintetek egy ilyen stackkel lenne esélyem elhelyezkedni? Diplomám sajnos nincs. Stack: közepes PHP, Közepes Java, nagyon alap Python, közepes JavaScript, erős HTML, erős CSS, erős Bootstrap. Erős MySQL.

Figyelt kérdés
Most tanulom a Vue-t és a Node-ot, JAVA-hoz pedig a Springet, Hibernate, stb. Vannak hobbi projektjeim már, de még nem töltöttem fel semmit Githubra, mert sosem érzem elég jónak a kódjaimat. Mit lenne még érdemes tanulnom? Milyen programnyelvet, keretrendszert, libet? Lenne esélyem cégeknél, vagy inkább meg se próbáljam. (Kb másfél éve kezdtem el programozni, és rengeteget foglalkozom vele napi szinten).

2023. júl. 3. 22:40
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

Elsőnek nézz ki egy irányt ami érdekel mert ez így nagyon összevissza tudás és az sem derül ki, hogy mit takar a "közepes" szint. Ez az intermediate lenne? Mert akkor az megfelelő szint junior pozikhoz, ha tényleg így megy.


De ennyit semmiképp ne tanulj, keress egy irányt ami tetszik és azt gyakorold éjjel-nappal. Persze becsülendő, hogy ennyit foglalkoztál vele és ez nem hátrány, csak szeretnél gondolom hamar munkát, ehhez diploma nélkül sokat kell mutatni és a pozícióhoz nem releváns nyelvek/keretrendszerek ismerete senkit se érdekel majd.


Githubon van private option és nagyon erősen ajánlom, hogy kezdj el mindent feltölteni, mert git tudása egy alapvető dolog és diploma nélkül NEM nézik majd el, hogy neked ez nem megy. Ahogy mondtam, neked sokkal többet kell felmutatni, hiszen nincs diplomád.


Cégeknél interjúra nehéz diploma és/vagy tapasztalat nélkül nehéz eljutni, még akkor is, ha van egy nagyon f*sza githubod érdekes projectekkel. Interjún már amúgy teljesen kiegyenlítettek az esélyek, csak neked sz*r lesz eljutni oda.


Tehát találj EGY irányt és tanulj meg mindent amit oda kérnek intermediate szinten, majd rakd tele a githubot érdekes projectekkel és add be ezer helyre a cv-det + csinálj linkedin-t, ezután gyakorolj mégtöbbet és készülj fel a lehető legtöbb interjú kérdésre (neten találsz ilyeneket).

2023. júl. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%

“de még nem töltöttem fel semmit Githubra, mert sosem érzem elég jónak a kódjaimat.”


Hát … githubra nem feltölteni kell a végeredményt, hanem a fejlesztés alatt a verziót kezelni, akár csak privát repóban.


Mit jelent számodra, hogy “erős mysql” vagy hogy “közepes java”?


Ezek szerintem elég semmit mondóak.


Ha elakarj helyezkedni hanyagolnél mindent és csak Java + Spring boot-ra fókuszálnék.


A frontenden meg picit Angular vagy Reacttal foglalkoznèk.


Szép dolog a Vue csak nem találsz vele munkát javával kombinálva. Neked meg a Java lenne a fontos, mert azzal a legegyszerűbb elhelyezkedni.

2023. júl. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%

"Lenne esélyem cégeknél, vagy inkább meg se próbáljam. (Kb másfél éve kezdtem el programozni)"


Nyilván próbálkozhatsz de túl sok esélyed nincs, főleg így hogy csak hasraütésszerűen benyögöd hogy erős mysql, közepes PHP. Mégis mi alapján mondod azt hogy valamiből erős vagy közepes a szinted ha az életedben nem dolgoztál még enterprise környezetben? Ha eléd tennének egy 30 000 soros SQL kódot egy bankban hogy optimalizáld költséghatékonyra, hogy Cloud környezetben milliárdos adathalmazra minimális legyen a lekérdezés futtatásának a költsége azt meg tudnád csinálni 1-2 órán belül? Mert körülbelül erre mondható az, hogy erős SQL tudása van, ami több éves (bár inkább évtizedes) ipari tapasztalatnak köszönhető.


Én minél előbb elkezdenék a helyedben githubon tevékenykedni és referenciamunkákat csatolni az önéletrajz mellé, mert 0 végzettséggel és 0 referenciamunkával az esélyed is 0.

2023. júl. 4. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%

Én is azt mondom, hogy egy irányra koncentrálj, és abban legyél jó. Másfél éve programozol, és közepes vagy PHP-ból is, Javaból is, illetve még ott a többi felsorolt dolog, amit írtál, és még tanulsz is ezt-azt... ezt elég nehéz elhinni. Már az, hogy ismerd a Javat és magabiztosan használd, már önmagában az minimum hónapokba telik, de inkább évekbe. Gondolom, nem napi 8 órában tanulsz, hanem suli vagy munka mellett (bár most suliszünet van, az igaz).


Ami egyébként meg biztosan kelleni fog, az a CI/CD tudás, Github Actions, Jenkins, emellé Docker, esetleg Kubernetes és hasonlók...

2023. júl. 4. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenkinek ment a zöld kéz. Rádöbbentettek, hogy rosszul mértem fel a szinteket. Nyilván nem dolgoztam még többmilliós adatbázisokkal, komplexebb problémákon Enterprise környezetben, gondolom az már inkább senior szint, abból is a magabiztosabb. De ismerem pl a rollbacket, window function-öket, dizájnt (1N, 2N... Boyce-Codd), tudom a dolgokat egész komplex módon kombinálni, szóval nem csak a szokásos SELECT, INSERT, stb dolgokat tudom. PHP meg Java sem senior szint nyilván. Inkább PHP annyi, hogy ERP-ket, CMS-eket már könnyedén meg tudok írni, odafigyelve a biztonsági dolgokra, meg arra, hogy a kód szép, átlátható legyen, ne legyen redundancia, stb. Java meg kb úgy megy, hogy számológépet, fiktív jegyautomatát, fiktív kajarendelős cuccot, Tamagotchi jellegű minijátékot meg tudok írni benne magamtól, ismerem az osztályokat (absztraktokat is), getter-setter, @Override, Rekordok, enumok, interfészek. Hétköznapi problémát már el tudok képzelni algoritmusok szintjén. Amúgy a jövőben a Java-val szeretnék leginkább foglalkozni, erre most rájöttem. Ilyen tudással + ha mellé tanulom a Gitet, Docker, Kubernetes, hasonlókat + a Springet, lenne esélyem szerintetek megcsípni egy intern/junior melót?
2023. júl. 4. 09:40
 6/9 anonim ***** válasza:
55%

#5 Szerintem ilyen tapasztalattal már vagy olyan szinten hogy megugrod egy junior pozíció technikai interjún elvártakat, már csak az hiányzik (NAGYON) hogy a referenciamunkáid megtekinthetők legyenek a nagyérdemű előtt. Én a helyedben arra koncentrálnék hogy minél szebben, design patterneket alkalmazva, clean code ajánlásokat követve, angolul kommentelve és a működést dokumentálva (mint egy deployment doksi vagy részletes readme) feltöltsem a fejlesztéseimet valamelyik ingyenes repoba.


A git használatát mindenképp tanuld meg, a docker is alapnak tekinthető egy alap / közép szinten, viszont a kubernetes ismeretére nincs szüksége egy "mezei" fejlesztőnek. Az sokkal inkább platform specifikus dolog de már találkoztam olyan pozícióval is ahol egy embernek az volt a roleja, hogy Kubernetes Admin. Szóval ha fejlesztő akarsz lenni (és nem Platform Engineer / DevOps Engineer) akkor nem javaslom hogy túl sok időt áldozz a megismerésére, mert 1) nem lesz dolgod vele, mert erre külön szakembereket alkalmaznak 2) az elsajátítása és konfigurálása sem olyan egyszerű

2023. júl. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%

"lenne esélyem szerintetek megcsípni egy intern/junior melót?"


Intern pozíció betöltéséhez aktív hallgatói jogviszonnyal kell rendelkezni. Ha nem vagy diák akkor junior pozíciókat tudsz pályázni.

2023. júl. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
55%

"viszont a kubernetes ismeretére nincs szüksége egy "mezei" fejlesztőnek"

Ez igaz, viszont ha ennek ellenére akarod, akkor amúgy ez nagyon mély topic, mert ekkor már érdemes a GO-t megtanulni, megismerkedni a crossplane-nel, gitops, nephio stb-stb.

Tényleg mély és ha junior szintre lövünk, akkor felesleges, de lehet plusz, viszont tényleg sok.

2023. júl. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én a helyedben egyetlen egy nyelvre fókuszálnék, ez pedig a TypeScript, és kezdetben egyetlen frameworkre, a Reactre. Ha megy a PHP valamennyire, akkor a Laravelt még karbantartanám. De a lényeg, hogy tudj Reactben készült referenciát felmutatni. Így diploma és komolyabb képzés nélkül ez az egyetlen esélyed. Ahol Javát használnak, ott diplomát is kérnek.
2023. júl. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!