Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » DevOps vagy full stack?

DevOps vagy full stack?

Figyelt kérdés

Szerinted melyik tudás előnyösebb karrier szempontjából?

előnyösebb = több álláslehetőség, magasabb fizetés, nagyobb szakmai kihívások, nagyobb fejlődési lehetőség, jobban elmélyíthető tudás, nagyobb elismerés/megbecsülés


2023. júl. 9. 14:09
A kérdező szavazást indított:
DevOps
Full stack
Szerintem a full stacknek része az "ops"
14 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem full stack, mert egyszerűbb vállalkozóként eladnod a tudásod.


Most is munkától függetlenül ügyködök egy projecten. Meg szerintem elég "fun", hogy ha bármilyen ötleted van szimplán meg tudod valósítani, mert full stackes ként kb bármit meg tudsz magadnak csinálni.


Devopsosként nem látom ezt.


Meg a fejlesztőktől már leginkább elvárják a full stacket többnyire úgy, hogy "Előnyt jelent ha" és közben kiderült, hogy lényegében full stackest keresnek és ez nem csak pici KKV-knál van. Multis projecteknél is szokor előny ha valakinek mindegy, hogy backend vagy frontendes feladatot adnak.


Szerintem kb 10-ből max 2 olyan hirdetés van, ahol nincs bent a backendes pozícióban, hogy elvárás vagy előny a frontend tudás.

(Bár ebben nem vagyok teljesen biztos, de engem ez az érzés fogodt el, amikor nem rég nézegettem hirdetéseket)

2023. júl. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
6%

Half stack.


Meg egy kis DevOps.

2023. júl. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Ha karriert akrsz, akkor ki kell nyalnod valamelyik főnököd seggét.
2023. júl. 10. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Ha igazán nagyot akarsz, akkor akkor nyalod ki, amikor siet, és nem volt ideje megtörölni.


Mit gondolsz, ez a sok b*zi programozó hogy csinálta?

2023. júl. 10. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
58%

Egyik se emelhető ki, most képzeld el ugyan ezt a kérdést festőre és villanyszerelőre. Mindkettő keresett, mindkettő jól fizet, mindkettőt megbecsülik és lehetne sorolni...


De jó hír, hogy a kettő terület jócskán különbözik, így nézz utána, hogy álláshírdetéseknél mik a követelmények, olvasgass blog postokat arról, hogy miből állna a munkát és ilyesmi. Informatikában a legtöbb területet megfizetik és amennyiben jó szakember leszel, akkor megbecsülnek és elismernek majd. De ugyan így bármelyik területen hamar leronthatod a hírneved, ha elb*szol seniorként komolyabb projecteket, minősíthetetlen cégeknél/állami helyen vagy ""senior"" vagy ott ragadsz egy cégnél hosszú ideig és csak ezért seniornak hívnak, de nincs versenyképes senior tudásod mellé.


Szóval mindegy mit csinálsz, a lényeg, hogy szeresd vagy legalább érdekeljen, mert a devops és a full stack is egy elég seggelős terület, sokat kell tanulnod és gyakorolnod, na meg lépést tartani sem a legegyszerűbb.

2023. júl. 11. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!