Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Jó ha a képeket az adatbázisba...

Jó ha a képeket az adatbázisban tárolom?

Figyelt kérdés

Egy ecommerce oldalt készítek, ahol nagyon maximum 1000 termék lesz, de inkább 500.


Meg talán max 30 kategória.


Tehát kategóriánként 1db kép és termékenként kb átlagosan 2db kép. Kb 1200 kép lehet durább esetben a webshopon, de az abszolút lehetetlen, hogy 2000 fölé menjen.

(Tehát a maximum 5-10gbnál fog megállni. Ennél soha sem lesz több)


Tudom, az optimálisabb ha szimplán fájl rendszerben tárolom el és az adatbázisban csak az elérési utat, de nagyobb kontrolom van a képek fölött és egyszerűbben tudom kezelni ha az adatbázisba rakom.


Mennyire rossz ha adatbázisban tárolnám?

Milyen hátrányaival fogok találkozni egy ilyen méretű rendszernél?



2023. júl. 12. 21:24
 1/2 Bubszimanó ***** válasza:
100%

Szerintem nem jó gyakorlat képeket MySQL adatbázisban tárolni.


* A képek nagy objektumok (blob), ezek nincsenek túl jól optimalizálva.


* A blob objektumokat konverziónak kell alávetni tároláskor és olvasáskor is


* A képeket nem lehet normál adatbázis-műveletekkel keresni (SELECT stb.)


* nem igazán indexelhetők


* lassítja az adatbázis műveleteket


Replikáció esetén hasznos lehet, de én semmiképpen nem tárolnám, és nem is tárolom a képeket adatbázisban.


Ha megnézel kész eCommerce termékeket, azok legtöbbje sem adatbázisban tárolja a termékek képeit.

2023. júl. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Képeket egy webszerverre töltsd fel (és állíts be védelmet, hogy bárki ne tudja hívni), majd csak a fájl nevét elegendő a DB-ben tárolni, ha már eleve tudod honnan kell hívni.


FB-on ha megnyitás képként-re kattintasz, látod, hogy WEB-en töltődik be egy jpg/png nem pedig DB-ből jön. (Tudom Nginx/Apache-ban van redirect, szóval ez csak egy tipp.)

2023. júl. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!