Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Data analyst pozíciókhok...

Data analyst pozíciókhok pályázásához milyen területen kéne még fejlődnöm ?

Figyelt kérdés
Közgazdász Bsc diplomával és felsőfokú angol nyelvtudással rendelkezem. Ősztől a szakmai gyakorlatomat töltöm, de könyveléssel kapcsolatos területen. Mostanában kezd érdekelni a data analyst, és a power BI. Milyen tanfolyamot vagy képzést érdemes elvégzem, hogy ilyen irányba indulhassak ?
2023. júl. 22. 23:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
5%
Matek / infó / fizika BSc. Közgázzal nem fognak érdeklődni utánad data analyst pozícióra (már ha a data analyst alatt nem valami piszlicsáré munkát értenek).
2023. júl. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
#1 kevered a data analystet a data scientisttel.
2023. júl. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
39%

Data analyst legtöbb helyen ilyen foslapátoló töltelékmunkás excel + powerbi oszt kész. SQL tudással meg már Félistennek számítasz, Pythonról pedig ne beszéljünk azzal már túlképzett vagy a pozira.


De ilyen sz@r pozira max pályakezdőnek menj és képezd magadat folyamatosan pythonból, sparkból, sqlből és tanulj meg használt libraryket: numpy, pandas, matplotlib, scipy, tensorflow, scikit-learn mert hosszú távon a data analyst melót nem lehet kibírni, dögunalom az egész, 0 egzisztencia, 0 előrelépés, csak a fos dashboardokat húzogatod mint egy hülyegyerek vagy olyan feladatokat csinálsz excelben mint Pistike 11. osztályban.

2023. júl. 23. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm,a pytont néhány hete youtube videók alapján elkezdtem. Nem tudom abból lehet-e olyan szintre jutni amit már fel lehet mutatni egy interjún, vagy inkább iratkozzak be valami kurzusra? Illetve milyen fizetési igénnyel érdemes pályáznom?
2023. júl. 23. 07:38
 5/13 anonim ***** válasza:
46%

Teljesen jó (az egyik legjobb) a pénzügy bsc ehhez. Egy elte survey statisztika mesterszakot vagy corvinus üzleti adatelemzőt tolj utána. Tanulni meg... qva sokat kell hozzá, kezdetnek ezt a könyvet told végig szerintem:


Könyv: [link]

Jupyter notebookok: [link]


Minden cégnél mást takar ez a pozíció, sok helyen valami tré vizuális platformot kell használnod (Power BI, Tableau, Knime stb.) -- esetleg a Power BI-ba érdemes kicsit beletanulnod, mert ingyen van és van hozzá sok youtube videó, de túlzásba nem vinném. Komoly ember R-t vagy Pythont használ.

2023. júl. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%

Ui: én ugyan data scientist vagyok és nem data analyst (ez magasabb szint), de matematikusokat és informatikusokat vezetek közgazdászként. Az oké, hogy jól megy nekik a matek és az adatmodellezés (legalábbis a matematikusoknak és fizikusoknak -- az informatikusok nagy része ebben is gyenge), de egyrészt az nekem is (rátanultam), másrészt meg én tárgyalok az üzleti féllel, én értem, mit akarnak és tudom, hogy azt hogyan lehet elérni, nekem vannak üzletileg is értékelhető gondolataim, én vezetem a projekteket... mondom a matekosoknak, mit csináljanak, ők pedig megcsinálják. A tanulság: nagyon sokat ér a szakismeret (domain knowledge) ebben a szakmában. Ezért is nagyon jók ebben a közgazdászok.


A mi egységünkben a mi kutatóegységünk nagy része közgazdász, a vezetőnk egy ökonometria professzor (de van két matematikusunk és egy fizikusunk is), az informatikusok inkább data engineerek lesznek, ők adják nekünk az infrastruktúrát, konfigurálják a szervereinket.

2023. júl. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
28%
#6 nagyon fájhatott amit az első írt, ha szükségét érezted ennek a hozzászólásnak.
2023. júl. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Szuper, köszönöm! Utána nézek ezeknek.

Ma reggel olvastam róla, hogy az AI kb 3-4 éven belül jó eséllyel az adatelemzők munkáját feleslegessé teszi, illetve rengeteg IT szakember munkaköre megszűnik vagy átalakul, ez eléggé elvette a kedvem. Szerinted milyen terület felé érdemes még nyitni az informatikán belül, ami kevésbé van kitéve az AI fejlődésének ?

2023. júl. 23. 12:00
 9/13 anonim ***** válasza:
58%
7. Nekem aztán nem fáj, hogy befektetőcsávó / Dr Beles újabb accountja mivel trollkodik, de ne tájékoztassuk már félre az érdeklődőket. 🤗
2023. júl. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
63%

8. “Ma reggel olvastam róla, hogy az AI kb 3-4 éven belül jó eséllyel az adatelemzők munkáját feleslegessé teszi”


Hát az még odébb van. Az AI adta eszközök csak felgyorsítják/megkönnyítik a munkát, számunkra ezek egyelőre munkaeszközök. Inkább mi vesszük el mások munkáját AI-alapú eszközökkel. De igazából még ez is odébb van.

2023. júl. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!