Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen programozási nyelvet...

Milyen programozási nyelvet használjak érettségin?

Figyelt kérdés
Most ősszel szeretnék emelt szintű érettségi vizsgát tenni informatikából. Az iskolában tanultunk valamennyi Pytont viszont az már több mint egy éve volt. Azóta én tanultam C++ nyelven ami egészen jól megy érettségi szinten viszont az a problémám, hogy nagyon kevés segédanyag, youtube videó van C++ nyelven. Szerintetek érdemes lenne elkezdenem Pytont tanulni?

2023. júl. 23. 17:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyikhez van bőven, akár az angol nyelvű videók között is, csak keresni kell!
2023. júl. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha tanultatok Pythont, én azt választanám. Sok esetben egyszerűbb egy C++nál, kevesebb gépközeli dologra kell figyelni. A feladat pedig ugyanaz nyelvtől függetlenül. Emiatt szerintem érdemesebb a magasabb szintű, felhasználóbarátabb nyelvet választani.
2023. júl. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
1, én arra gondoltam, hogy az újabb érettségiknek nincsen fent a megoldásuk c++ ban.
2023. júl. 23. 18:26
 4/12 anonim ***** válasza:
13%

C# vagy java, mert sok segédanyag van belőlük. (Pl.: youtube nagyon jó a felkészüléshez)


Meg ha egyetemre mész, akkor ezekkel a nyelvekkel biztosan találkozol. A pythonnal nem biztos.


Pl.: én BME VIKre jártam és egyik tantárgyam sem igényelt python tudást.

2023. júl. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
13%

" én arra gondoltam"


Én meg arra, hogy te mekkora kretén vagy.

2023. júl. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
36%

Ha valaki veszi a fáradságot és megnézi négy évre visszamenőleg, hogy mik voltak az érettségi feladatok, akkor rá kell jönnie, hogy tipusfeladatokról van szó, amelyekben évről-évre, jószerivel csak az adatok változnak.


Erre a fosra nem kell felkészülni, bármely választható nyelv alapfokú ismerete elégséges a dolog kimaxolásához.

2023. júl. 24. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Általában véve azt a legjobb használni, amiben te személyesen a leggyakorlottabb vagy. De ha még nyitott a kérdés, akkor egy könnyű script nyelvet érdemes használni, azaz Pythont vagy JavaScriptet.
2023. júl. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
7# Mondjuk javascriptet nem mondanám könnyűnik. Full aszinkron minden, így annyira nem intuitív.
2023. júl. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
8. De az érettségin nem csak ilyen nagyon alap feladatok vannak, for loop, esetleg objektumok létrehozása?
2023. júl. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

#8 - A JS sok minden, csak nem aszinkron. A végrehajtása egy szálon történik, nem kell foglalkozni a versenyhelyzetekkel, szinkronizálással, zárolásokkal, elég "hányni" a kódot. Vannak, persze callback-ek, ami miatt aszinkronnak tűnik, de valójában nincs párhuzamos végrehajtás.


Egyébként meg, kedves kérdező, azt a nyelvet használd, amiben a leggyorsabban és legmagabiztosabban meg tudod oldani a feladatokat. Érettségin pontért megyünk, senkit nem fog érdekelni, hogy melyik nyelven csináltad meg a feladatott, csak az, hogy megvan-e a pont.

2023. júl. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!