Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Legalább 2 év tapasztalat...

Legalább 2 év tapasztalat XY-fejlesztésben?

Figyelt kérdés
Egyetemistaként elég az,hogy 3évet végig kódolok, akkor lesz releváns tapasztalat?
2023. júl. 29. 16:28
 1/4 anonim ***** válasza:
45%

Egyetemen elméleti képzést biztosítanak. Gyakorlat csak annyi van, amennyi az elméleti képzés anyagának bevésését elősegíti.

De tudod, ez nem egy kőbánya, vagy gyógyszergyártás. Szóval, simán verheted a billentyűzetet a szabadidődben, senki nem fog megálljt parancsolni és még kárt sem okozol vele.

2023. júl. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen ezt kerdezem, vegig kodolom a bsc kepzest(amennyire tudok matek mellett kodolni,mert ugye azzal is kell foglalkozni,keszulni)
2023. júl. 29. 16:45
 3/4 anonim ***** válasza:

Tapasztalat alatt csak és kizárólag munkát értenek. Persze ha van valami nagyon felkapott open source project aminek a fejlesztésében aktívan részt veszel vagy netán a te ötleted volt, akkor az is számít, de minden más lényegtelen. Ennek az az oka, hogy egyrészt otthon egyedül kódolni teljesen más, mint egy nagy projekten dolgozni, másrészt mivel bizonyítod, hogy tényleg van annyi tapasztalatod?


Egyetemen azt célozd be, hogy diákmunkára tudj menni, az tényleg tapasztalatnak fog számítani és tanulsz is majd rengeteget.


Viszont a másik oldala ennek a történetnek, hogy a 2 év tapasztalat ne érdekeljen, ha a junior ott szerepel az állásnál. Igen, lehrt hogy nem hívnak be, de nem a te feladatod eldönteni, hogy megfelelsz-e az állásra, lehet nem találnak megfelelő embert és téged is behívnak interjúra.

2023. júl. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mondjuk én úgy vettem észre, hogy elég sok gyakorlati tudás is kell egyetemen.


Főleg egy olyan egyetemre mentem, ahol mindenki azt mondja, hogy csak az emlélet meg (BME), de még sem ezt tapasztaltam.


Specializáció utána van 2 szakdogát felkészítő tantárgy, ahol lényegében egész félévben tudsz adott területen belül kódolni, amit kiválasztasz, aztán ott van a szakdoga.


Meg persze ott vannak a szabválok is és a kötelező képzésen belül is vannak olyan tantárgyak, ahol végig gyakorlatiasan kell csinálni dolgokat és ha éppen olyan irányba indulnál el, lehet több féléved is lesz.


Nekem gyors összeszámolva kb 47 kreditem volt, ami kifejezetten a stackemen adott tapasztalatot és elég gyakorlatiasan. Tehát 1,5 féléven át olyan mintha csak ezzel foglalkoztam volna.


Meg persze ott volt még egy 320 órás kötelező gyakorlat egy cégnél, ami konkrétna munkatapasztalat.


Szóval egyetemi képzés végére, azért elég szépen el lehet méllyedni 1-1 területen.


Persze még ezen felül jön az is ha te külön otthon szórakozol valamivel és ha diákmunkát vállalsz.

2023. júl. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!